Sigmund Skreiberg

5. april 2010 - 12:42

Enfoldigheten tar overhånd

Det kunne være interessant å høre hvem som skulle være lærer på denne imamskolen. Em imam som har levd i Norge i 20 år og støtter blant annet selvmordsbombere, Basim Ghozlan, skal han være lærer eller elev? Eller skal skolen gi seg til å tolke Koranen. Hvis formålet er å gi muslimer kunnskap om norske samfunnsforhold bør dette være en del av norskopplæringen, som alle skulle gjennomgå. Kanskje noen mener at vi skal få en norsk gren av islam? Enfoldigheten lenge leve.

Sigmund Skreiberg

5. april 2010 - 9:25

Stemmesanking

Så lenge vi har en statskirke er forslaget dødt og begravet, men kan sannsynligvis fungere som stemmesanker av 2. eller 3dje generasjons innvandrere. Det er et sleipt forsøk på å islamifisere Norge.

Sigmund Skreiberg

15. august 2009 - 10:20

Valgmålinger?

Valgmålinger er noe av det kjipeste som fins, det kommer an på hvordan spørsmålene blir stilt og om de blir vurdert opp mot partiprogrammet eller ikke. De kan styre valgretningen. Det er ikke rart at det blir sofavelgere heller når regjeringsløsningene spriker i alle retninger Men uansett, stem på det du mener er riktig. Noen holdepunkter er det, vi har hatt rødgrønt i fire år og vet hva det er.

Sigmund Skreiberg

13. august 2009 - 20:14

Avslørende

Noe mer er det vel ikke å si om dette enn at mange i Arbeiderpartiet er klar over at boken vil sette Ap i et meget dårlig lys. De har nok sine svin på skogen vil mange velgere tenke.

Sigmund Skreiberg

5. august 2009 - 19:51

Blir det i det hele tatt noen vinnere?

Alle partier som uttaler seg om valget er opptatt av sakene til Frp. Er det fordi Frp er noe nytt noe frekt som de ikke helt skjønner har truffet dem og at så mange velger å støtte dette partiet. Det er så enkelt at det finnes faktisk en annen utvikling enn den som en ser konturene av med det rødgrønne styret. Det gamle arbeiderpartiet har stått for basisen i det norske velferdssamfunnet, men det kommer til et punkt hvor dette ikke er nok, verden utenfor er kommet nærmere og må møtes med annet enn gamle idealer. Det er mange eksempler på at innflyttere har bidratt til en positiv utvikling, både arbeidsmessig og kulturelt, men de rødgrønne begår uten tvil en stor feil når de lovpriser sin egen modell for integrering, arbeid og utdanning. Alt blir sett i lys av slik det har vært, men det holder bare ikke lenger. At Frp vil kreve mer av den enkelte er noe som er mer i takt med verden utenfor. Det går kort og godt ut på at en må sette tæring etter næring. Uansett hvem det gjelder så går det ikke an å basere sin egen tilværelse på at staten skal overta et ansvar som uten tvil må ligge på den enkelte. Motiver de flinke til det de er flinke i og godta ikke luring og snylting så er vi sikret en så god utvikling som mulig. Når så arbeidsdagen er slutt så skal det anerkjennes og berømmes det arbeid som er utført og det livet som er levd.

Sigmund Skreiberg

25. juli 2009 - 20:06

Hvem lurer hvem

Kristin Halvorsen vil vise fram kontrastene i politikken. Ja, den var god, det er nok kontraster i hennes eget parti. Hun kan til tider være sin egen kontrast. Vi husker at hun skulle gå av dersom det ikke ble full barnehagedekning. Det var jo bare noe hun sa, pytt pytt, er det så viktig da? Igjen og igjen går politikerne på limpinnen. Det er Frp som styrer debatten.

Sigmund Skreiberg

17. juni 2009 - 20:12

Mektigste kvinne, for hva?

Da er det vel sånn da at av penger blir man mektig, også når det ikke er ens egne penger. Det eneste hun er er en frontfigur for departementet. Følger man denne logikken blir Siv Jensen enda mektigere hvis hun blir ny finansminister.

Sigmund Skreiberg

29. mars 2009 - 10:30

Kjære Ola Borten Moe

Jeg skjønner at dette var enda en dag på jobben og du har fått merke at alle dager ikke er like. Eller hvem vet, kanskje det er dette du ønsker å oppnå. Det ser ut som du ikke ønsker mer samarbeid med AP og SV i regjering og det er bra, men hvilken alternativer finnes. Mener du at du kan styre alene? Det du er ute etter er revolusjon, men da må du vel mye lenger østover for å finne likesinnede. Broilere trenger noen år på baken for å komme opp på et for samfunnet ansvarlig nivå, slik er det bare. Det skal bli gøy å høre din neste uttalelse. Det som er bra med dine utspill er at det skaper engasjement og en overbevisning om at det finnes alternativer til rødgrønt og SP.

Sigmund Skreiberg

27. mars 2009 - 19:02

Alternativene er nesten klare

Frp får nok stemmer til å regjere alene Ap får ikke nok stemmer til at det blir flertall for rødgrønt. Ap danner mindretallsregjering. Ap danner ikke mindretallsregjering med Sp og SV, da blir de overkjørt i første sak. Alene vil SV, SP, Høyre, Krf og Venstre vingle fra side til side og det er helt greit.

Sigmund Skreiberg

27. mars 2009 - 18:46

Fyllekule

Ikke noe nytt her, slik var det før også med unntak av at flere begynner tidligere og det kan nå være mer tilleggsstoffer. Når en er 16 - 17 år er en verdensmester og tar i allefall ikke mot råd fra oldiser på 30. Hvis noen kunne fått fyllikene til å tenke lenger enn til nesa hadde de fortjent medalje. For det er vel ikke noe kuul å ikke vite hva du har gjort, hvor du har vært, hvem du har ligget med, hvilke stoffer du har fått i deg, hva du er smittet med og hvor du har spydd? Det blir mye å sorte ut før neste helg.