Elenore Rosenvinge Strøm

31. desember 2009 - 12:55

Bruk falsk navn

Hvordan bruke falskt navn når ABC ikke tillater ?

Elenore Rosenvinge Strøm

22. juli 2009 - 17:09

Byråkratisk genistrek

I riktig gamle dager fikk flyvende personell nærmest sjømannskatt - senere over natten med et pennestrøk -hadde flyvende personell plutselig mobil arbeidsplass ,og måtte skatte av sine frynsegoder - diettpengene-, først innlandsdietten - så utenlandsdietten ! Hvorfor har ikke en stortingsrepresentant/politiker også mobil arbeidsplass ?

Elenore Rosenvinge Strøm

22. juli 2009 - 16:51

Tilbake i Norge

Jeg har fulgt med i denne saken- allikevel synes det uklart hvorfor søstrene i det hele tatt ble med onkelen ,eller stolte på ham... ? Her var filmen noe uklar- eller ligger det mer bak som ikke kommer frem?

Elenore Rosenvinge Strøm

22. juli 2009 - 16:29

Stat og arbeidere

Å jobbe på tinget er status med stor S .Det koster å være Stortingspendler - enten du er fra nord til sør i landet- å sitte på tinget krever sin lønn premiert med topp pensjon - Vi andre dødelige -akademikere ,slitere , må jobbe lenger - vi skal jo fø hierarkiet så det går dem godt her i livet !

Elenore Rosenvinge Strøm

22. juli 2009 - 12:19

Norge - uforsvarlig sinke

Norge er korrupt ! Trass i alle skatter og avgifter, olje med mer ,farer vi over landet med harelabb - penger er penger spart- liv er liv tapt ! Når skal vi en gang lære av historien og slutte med all klatting - som til syvende og sist ødelegger oss selv !

Elenore Rosenvinge Strøm

8. juli 2009 - 12:52

MJ

Hvor ble det av Elizabeth Taylor , Diana Ross ? Skulle ikke de ta farvel med MJ ? Det var en minnestund med mange superlativer. Aller mest trist for de tre barna å miste sin far så altfor tidlig. MJ levde og døde som et barn i eventyrverden !

Elenore Rosenvinge Strøm

1. juli 2009 - 16:42

Det fatale endeligt !

Far døde av hjerneslag på Bærum i 2006. Vi visste ikke vi kunne forlange Rikshospitalet den gang. MR maskinen var heller ikke betjent på en søndag .Nå vet vi bedre - MR - diagnostiserer bedre enn CT ved ferskt hjerneslag , propp eller blødning! Å få riktig diagnose og rett behandling for hjerneslag er alfa omega ,og minutter teller ! Det vet vi nå- far som aldri har belastet helsevesenet noen gang i sitt 83 årige liv- fikk et sørgelig , unødvendig endeligt; - krigsveteranens innsats ble hedret med inadekvat behandling !

Elenore Rosenvinge Strøm

23. juni 2009 - 9:13

Helsetabber

Nesten daglig leses det om helsetabber i pressen. I min familie har syv mennesker opplevet feilbehandling ,slurvete håndtering av utsyr , dårlig diagnostisering , inkompetent behandling etc. 1. Blodoverføring , blod ikke filtrert av forglemmelse. 2. Lege mente barnet hadde influensa, viste seg å være kyssesyke etter påtrykk om blodprøve. 3. Hjernehinnebetennelse ? Sykebil rekviret etter krangling om ansvar. Overført i hall hast til Riksen. 4. Lege skriver ikke ut øyeblikkelig hjelp til øyelege. Pasienten ventet- ble blind. 5. Blodpropp ? Kunne ikke skille mellom propp og blødning .Usikker CT påvisning . MR ikke betjent i helger- endte fatalt. 6.For gammel til operasjon av rygg. Operert i Sverige betalt privat , frisk. 7.Etter to år til undersøkelse på sykehus for mage/tarm - fant legene kreft med spredning. Med andre ord , du bør selv være din egen lege og ha kunnskaper - ellers kan det ende fatalt. Derfor gjør vi alle det som blir kritisert- Vi konsulterer gjerne tre leger om diagnose eller bruker andre kanaler - bekjente - for å være sikre på å få korrekt behandling !

Elenore Rosenvinge Strøm

3. juni 2009 - 15:48

Valgets verdibesvær

Helt ærlig jeg har ikke meldt meg inn i FRP fordi de har sosiale sammenkomster ,men fordi jeg ønsker en politisk endring og innstrammming av asylpolitikken med mer. Jeg ønsker å være norsk og videreføre vår nasjonalitet. Å oppløse nasjonaliteten ved globaliseringen hvor all makt ligger i Brussel ,ser jeg på som romerrike 2 og det er i lengden heller ikke bra ! På en annen side er ikke FRP mitt hjertebarn angående vern av vår kulturhistorie, arkitektur, byggeskikk , religion og miljø hensyn osv, men ut av to onder velger man ett !

Elenore Rosenvinge Strøm

19. mai 2009 - 17:14

Reinsklosteret

Det får meg til å tenke på en annen historie fortalt av min far . En dag var far som barn, invitert til middag på reinsklosteret hos sin grandtante. I det de sitter og spiser passerer en skikkelse forbi i munkekappe og forsvinner gjennom veggen. Så dere hva jeg så , spurte far . Å , ja ,det er bare han munken "Jacob" ! Altså ikke noe ukjent fenomen for gårdeier og familien . Reinsklosteret var som kjent et nonnekloster ,og kjærleik er som sagt ingen hinder for rørslige elskovsyke karer !!