jogga

19. februar 2010 - 20:56

Stå på!

Tog er et godt fremkomstmiddel, og en høyhastighetsbane f.eks. rundt Oslofjorden ville sannsynligvis vært et at de beste miljøtiltakene noensinne. Ideen om en ringbane fra Oslo ned Østfold og i tunnel over til Vestfold der intet punkt på banen er mer enn en time unna hverandre er brilliant. Tenk hva det kunne gjort for bosetning rundt Oslofjorden. Det er jo her de fleste nordmenn ønsker å bo, det viser antallet innbyggere i denne regionen som kommer fra andre områder i Norge. Det er i tillegg ubetydlig utflytting av folk som hører hjemme i regionen, q.e.d.! Få på plass høyhastighetsbane så snart som mulig, det er et stort fremskritt for vår region!

jogga

17. februar 2010 - 13:29

Et sjarmtroll av de sjeldne...

Sjarmtrollet Mohyeldeen Mohammad tror åpenbart verken på demokrati, ytringsfrihet eller religionsfrihet, tre grunnleggende menneskerettigheter han nyter til fulle i det norske samfunnet. Det er sannsynligvis gefundenes fressen for alle som får sine verste fordommer mot Islam og innvandrere i Norge bekreftet, og for Fremskrittspartiet, som tydeligvis er det eneste partiet på Stortinget som ønsker en debatt om innvandrere. Jeg tror det er sunt at vi får en åpen debatt om innvandring, og at vi kan debattere dette uten at noen bruker uttrykket rasist, nasjonalist eller andre avsporende argumenter for å stoppe en reell debatt. Det er altså slik at: - vi Nordmenn var her først, dette er vårt land - det er våre forfedre som har bygget opp Norge slik det er i dag - vårt språk er norsk, og det bør alle som skal bo her permanent kunne snakke - vi har noen grunnleggende regler for omgang som vi forventer at alle som vil bo her følger, uansett bakgrunn - for ikke-vestlige innvandrere gjelder dette særlig forholdet til demokrati, kvinners rettigheter, religionsfrihet og ytringsfrihet generelt - hvis man kommer til Norge for å ta del i vår velferd, må man også ta del i de pliktene som følger med rettighetene - er man ikke interessert i å følge disse relativt innlysende reglene, bør man som innvandrer finne seg et annet land å bo i I den debatten som skal føres er det også viktig å se på antallet ikke-vestlige innvandrere i Norge. Det skal ikke mye fantasi til for å tenke seg hva som skjer om vi får for stor andel innbyggere som kommer fra svært forskjellige kulturer enn vår egen. Jeg vil oppfordre våre politikere til å ta denne debatten på alvor, hvis ikke kommer jeg til å stemme på Fremskrittspartiet ved de neste valgene, noe jeg aldri hadde trodd jeg engang ville vurdere.

jogga

5. februar 2010 - 15:29

La oss slippe mer av dette nå

Dette er en sak som hører til den private sfæren, kjendis eller ikke. Etter det jeg kan forstå, har barnas mor omsorgsretten for dem, og de er norske statsborgere. La foreldrene ordne opp seg imellom og hold mediene unna. Dette kan vel ikke ha noen allmenn interesse? Det er 3-400 lignende saker i Norge i løpet av året, og bare fordi en av foreldrene her har løpt litt fort i et idretssmesterskap kan det vel ikke være så viktig at mediene er fulle i ukevis?

jogga

9. desember 2009 - 11:27

Veldig bra, Uganda!

jeg synes dere skal fortsette med jøder og sigøynere, og så bør dere prøve å få vannet til å renne oppover. Deretter kan dere ta neste gruppe avvikere til dere har et rent, ordentlig land uten all denne menneskeligheten. Jeg regner med at de som dømmes til døden skal brennes på bål eller druknes ved å feste møllesteiner til dem og kaste dem i vannet. Er det mulig at Norge sender penger til et sånt regime? Helt sikkert, eller hva, herr "bistandsminister" Solheim? Den mørkeste middelalder er tydeligvis ikke forbi i Uganda. Dumhet er som kjent uhelbredelig.

jogga

7. desember 2009 - 16:57

La de små komme til meg - hindre dem ikke...

Presten må lese bibelen og se om han finner noe sted der det står at barn ikke skal døpes fordi de ikke har "rette" foreldre. Dette er et gufs fra fortiden så til de grader at man bare må synes synd på Nils Beite. Jesus døpte alle uten unntak, men Beite mener kanskje at han har bedre referanser enn ham? Hadde Beite vært prest i min kirke, ville jeg ha skiftet menighet med det samme, mørkemenn har vi ingen bruk for. Som jeg pleier å si: det finnes botemidler for nesten alt her i verden, men dumhet er dessverre ikke helbredelig.

jogga

6. desember 2009 - 12:02

- spørsmålet er om de sosiale godene er like bra i Australia...

som i Norge, hvis ikke, vil det nok være vanskelig å få Krekar dit. Det blir vel også lengre reise frem og tilbake til Kurdistan eller hvor det nå er Krekar reiser til. En annen fare er at de australske myndighetene ikke er like vennlige og like handlingslammede som de norske, så du bør nok tenke deg om flere ganger, Krekar, før du aksepterer å bli sendt til Australia!

jogga

6. desember 2009 - 11:58

Dette er dessverre ingen kirke

det er en sekt som sannsynligvis er ute etter pengene dine. Jeg har flere ganger latt meg ta med til møter hos scientologene av ivrige unge mennesker som praier meg på gaten. Det har skjedd i mange europeiske byer, og metoden er stort sett den samme over alt. Hvis jeg sier at jeg hverken har familie eller penger, og at jeg ikke får lån i banken mister de interessen - alltid. Det gjør nok at jeg heller mot den oppfatningen at de først og fremst er ute etter pengene mine, ikke sjelen.

jogga

6. desember 2009 - 11:44

Dette virker lite gjennomtenkt

jeg ser ikke problemet med at vi ikke klarer å kvalifisere os, er det ikke slik at vertslandet automatisk er kvalifisert? Problemet er heller at vi bygger opp arenaer det ikke er mulig å forsvare etterpå, hverken investering eller drift. Selv om det bygges ned til halvparten, er det fremdeles overkill for en nasjon som Norge. Vi må også regne med at de anslagene fotballorganisasjonene i sin våte drøm budjetterere med vil sprekke totalt og fullstendig - bare se på Holmenkollen. Det foregår en bevisst underbudsjettering i alle slike forhold, fordi tilgivelse er lettere å få enn tillatelse når milliardene er brukt og kranene står der og vitner om uferdige byggverk. Et godt råd til Foballforbundet og en del andre: la det ligge, dette koster vesentlig mer enn det smaker. - og skulle noen være i tvil om hvor god man er i fotballkretser til å styre økonimi, er det bare å se på dagens eliteklubber - der sitetr de, alle de som "tror" at det vil koste 6 mrd å arrangere et EM.

jogga

3. desember 2009 - 16:32

GJEEEESP...

er det mulig å slippe mer stoff om disse personene nå? Jeg forstår ikke hva som er så interessant med to personer som har forbrutt seg mot loven i et annet land, uansett om de er norske.

jogga

3. desember 2009 - 16:29

Dette kan løses på bedre måte

akkurat som forrige kommentator sier, gi mannen en to- eller treseter. Ellers må det vel være mulig for flyselskapene å sette opp en grense for ytre mål på en person som skal sitte i et flysete. Sånn er det jo med bagasjen, den har maksimumsmål (og -vekt). Hvis man er så overvektig dom mannen på bildet, er det betimelig at man bestiller minst to seter. Mannen på bildet veier i tillegg kanskje 60-70 kilo mer enn gjennomsnittet, og de fleste av oss må betale dyrt for et par kilo overvekt på bagasjen vår.
posted under Farlig overvekt