Noen bokstaver «ble borte»
Hei Tormod
Bokstavene «esker» ble av en eller annen årsak ikke med i ordet «menn» som skulle gjengi antallet personer som mistet livet i katastrofen mot slutten av artikkelen.
Feilen er nå rettet opp.
MVH
Geir Råve
posted under Tsunami-avfall på vei mot Hawaii
Rettet
Hei Per Kåre
Du har helt rett. Feilen er nå korrigert.
Takk for tilbakemeldingen.
MVH
Geir Råve, ABC Nyheter
posted under Ansatte må gå etter budsjettsprekk i Stabæk
Kvalifisering til Eliteserien
Saken er oppdatert med at Sarpsborg 08 får den siste kvalifiseringsplassen om mulig spill i Eliteserien neste år.
Reglementet er som følger:
De to beste lagene i førstedivisjon rykker direkte opp. Lagene som ender på tredje- og fjerdeplass i førstedivisjon møtes i et dobbeltoppgjør. Det samme gjør lag nummer 14 i Eliteserien (FFK) og lag nummer fem i førstedivisjon (Sarpsborg 08). Vinnerne av de to oppgjørene spiller så om den siste plassen i Eliteserien sesongen 2010.
posted under HamKam fortapt
19.århundre
Hei Knut Ragnar
Beklager, men der tar du nok feil!
Det er ikke forskjell på den engelske og norske betydningen av det 19. århundre / 19th Century.
De er begge myntet på tidsperioden 01.011800-31.12 1899.
Det 18. århundre strekker seg fra 1700-1799 - det 19th Century strekker seg fra 1800-1899.
Hadde vi skrevet 19-hundretallet (1900-1999) så skulle vi vært enige, men det er ikke det som står i oversettelsen.
MVH
Geir Råve
ABC Nyheter
posted under Norway - No Way
Rettelse
Hei Joseph
Du har helt rett. Skiskytingen foregår i den sør-koreanske byen Pyeongchang og ikke Pyongyang som tidligere skrevet.
Feilen er nå rettet opp.
MVH
ABC Nyheter
posted under Norsk stafettgull
Overskrift på Startsiden.no
Redaksjonen hadde før publiseringa av saken en diskusjon gående vedrørende hva tittelen på Startsiden.no kunne være. Vi landet på at når et lag kvalifiserer seg til en kvartfinale og taper med syv mål så er det grunnlag for å bruke uttrykket «Latterliggjorde Sverige».
Takk for innspillene, de vil bli tatt med i vurderingene ved fremtidige saker av lignende karakter.
MVH
Geir Råve
sportsjournalist ABC Nyheter
posted under Knuste Sverige
Svar til Rune Arntzen
Hei Rune
Så vidt jeg kan se av kommentaren så nevnes det ikke noe om at Semb er fotballfaglig svak. Trolig er Semb av de trenere i Norge som kan fotballens «ABC» best?
Det nevnes heller ikke at Semb ikke er i stand til å videreformidle det han mener er best for laget. Han stod alltid bak laget etter kamper og var oftest fornøyd med gjennomføringen av de taktiske opplegg som var lagt på forhånd. At laget i flere kamper ikke evnet å gjøre det godt nok er en annen sak.
Hovedpoenget med kommentaren var å trekke opp problemstillingen om hvor troverdig det er når en og samme (fotball)person kritiserer det han selv, gjennom egne handlinger, stod for.
Jeg beklager at jag kanskje har formulert meg uklart siden du ikke tok hovedpoenget i saken.
MVH
Geir Råve
posted under Taler med to tunger
Lagets prestasjoner
Hei Roger
Det kom kanskje ikke helt klart frem, men her menes lagets prestasjoner på «akademinivå». Det viktigste er spillerens egen utvikling. Hvordan laget gjør det er underordnet i den store sammenheng. Det primære er å utvikle hver enkelt spiller.
Geir Råve
posted under Norske Haakon fostrer stjerner i Everton
Tooji gratulerer Sverige
Sverige vant - Norge på siste
Drillo-statistikken sprakk i jubileumskampen
Geir
24. november 2011 - 17:31
Å miste besinnelsen