Jeg drister meg til å påstå at Brian Cox forsøker seg i rollen som en ny Carl Sagan. Hvem husker ikke TV-serien COSMOS, som gikk også på norske skjermer for tretti år siden? Den serien er framdeles best , mener nå jeg. Sitat Wikipedia:
"Cosmos: A Personal Voyage er en tretten delers amerikansk tv-serie skrevet av Carl Sagan, Ann Druyan og Steven Soter, med Sagan i rollen som programleder. Den ble produsert av Adrian Malone, David Kennard, Geoffrey Haines-Stiles og Gregory Andorfer og regissert av produsentene og David oyster, Richard Wells, Tom Weidlinger og andre. Den dekket et vidt spenn av vitenskapelige emner som for eksempel livets opprinnelse og perspektiver på menneskets plass i universet.
Serien ble først sendt av Public Broadcasting Service i 1980 og var den mest sette tv-serien (sendt på offentlig tv) i USA helt frem til 1990-tallet. Det er fortsatt den mest sette PBS-serien i verden.[1] Den vant en Emmy og en Peabody Award og har siden vært sendt i 60 land og blitt sett av over 60 millioner mennesker. En bok som oppsummerte serien ble også publisert. Serien var svært populær da den ble sendt i Norge."
Serien fins på DVD.
Musikken (Vangelis!) også på CD.
Og boka er oversatt til norsk.
Og dét var dagens ørlille reklame for .. UNIVERSET ~
Hva eller hvem det nå enn måtte være som står bak alt sammen ..
B-)
Morsomt! Det begynner å bli en stund siden
det ble "lov" å stille opp i Grand Prix og synge
på annet språk enn det nasjonale. Hvilke språk
har fx norske artister valgt? Svensk? Finsk?
Urdu? Esperanto? Nei .. det går helst i engelsk,
gitt. Pussige greier. Og i år kan vi altså da
havne i en situasjon hvor Norge stiller i finalen
i Eurovision Song Contest
med en fyr som ikke engang er fra Europa ..
- From Norway: - Uncle Sam!
- Opp til kamp for norsk kultur!
- Christian Tybring-Gjedde, hvor er du!?
"Per Haakonsen er født i Bergen i 1942. Magister i statsvitenskap UiO. Arbeidet i Forsvarsdep., Landbruksdep. og i kommunal forvaltning. Kontorsjef ved Norges Landbrukshøgskole. Han er nå forfatter og foredragsholder på heltid." http://www.perhaakonsen.no/
Sånn er CV´en. Men hva med diagnosen?
Per Haakonsen: "En ny tid for Israel", Lunde forlag 2002:
"Vi ser på staten Israel som viseren på Guds historiske urverk. Det som skjer med dette
folket og dette landet forteller oss hvor langt på natt det er. (..)
Vi mener at det som skjer med Israel, hører med til de tegn som varsler Herrens komme.
Boken sendes ut med det gamle ønsket at Gud må velsigne Israel."
"Når Gud straffer kollektivt, vil det uvegerlig også måtte ramme mange ”uskyldige”
mennesker. Det kan man selvsagt reagere på. Men det er et faktum at Guds dom drar oss alle ned i avgrunnen historisk sett."
"Gud holder dom over folkeslagene i Harmageddon. Det spørsmål som sikkert mange lesere sitter igjen med er om også det norske folk
vil være et av de folk som Gud dømmer der?
Vil Guds dom over Jafet og hans sønner også ramme Norge?"
"Francis Schaeffer .. hadde nettopp gjennomgått de mange gode grunner som talte for en fullstendig avkristning av Europa. Da kom det med fortvilelse i røsten fra en norsk
MF-student: Gjelder dette også Norge? Vil også vi bli avkristnet?
Schhaeffer nølte ikke med svaret. Det var to land i den vestlige verden det muligens gikk an å
stille et spørsmålstegn ved; Norge og USA." (SIC!) MEN:
"I sum må vi si at kjærligheten til Guds ord er blitt borte i blant oss –"
"Vi får trøste oss med at Guds veier er uransakelige. Kanskje blir vi rammet av en ulykke som
kan tjene som en nasjonal vekker -"
Her har vi altså en person som faktisk har BEDT om sommerens massakre! (I ca like lang tid som Behring Breivik forberedte den ..)
Per Haakonsen: Paranoid schizofren eller strafferettslig tilregnelig?
13. Adolf Eichmann. SS-Obersturmbannführer. Avdelingsleder i Amt IV Gestapo. Kidnappet av Mossad i Argentina i 1960, dømt til døden og henrettet 1. juni 1962 i Ramla, Israel.
14. Karl Eberhard. Schöngarth SS-Oberführer. Einsatzgruppen (Sicherheitsdienst). Dømt til døden og henrettet 16. mai 1946.
15. Rudolf Lange. SS-Sturmbannführer. Sjef for Sicherheitsdienst i Latvia. Tatt av russerne i Berlin kort etter flukt fra bunkeren. Krigsfangenskap til 1956, død 2003 i Bonn.
_____________________________________________________
(Kilde: Wikipedia, som er oppe og går igjen
etter gårsdagens markering.)
1. Reinhard Heydrich. SS-Obergruppenführer. Sjef for RSHA. Drept av tsjekkisk motstandbevegelse 4. juni 1942.
2. Alfred Meyer. Gauleiter. «Departementet for besatte østområder». Begikk selvmord 11. april 1945 ved Weser.
3. Georg Leibbrandt. Ministerialdirektor. Sjef for «Departementet for besatte østområder». Døde i 1982 uten å ha vært rettsforfulgt.
4. Wilhelm Stuckart. Statssekretær. Innenriksdepartementet. Dømt til fire års fengsel i Ministerieprosessen.
5. Erich Neumann. Statssekretær. Sjef for Kontoret for fireårsplanen. Pågrepet av de allierte i 1945, men ble løslatt pga. dårlig helse i 1948. Døde kort etter.
6. Roland Freisler. Statssekretær. Justisdepartementet. Omkom under et bombeangrep 3. februar 1945.
7. Josef Bühler. Statsadvokat. Generalguvernementet/Hans Frank. Dømt til døden og henrettet i Krakow 22. august 1948.
8. Martin Luther. Diplomat. Utenriksdepartementet. Deltok i et komplott mot Joachim von Ribbentrop og falt i unåde i 1943. Døde i Sachsenhausen i 1945.
9. Gerhard Klopfer. SS-Oberführer. Partikontoret, representerte Martin Bormann. Tiltalt for krigsforbrytelser, men dette frafalt pga "bevisets stilling". Levde etter krigen som advokat og skatterådgiver.
10. Friedrich Kritzinger. Ministerialdirektor. Rikskanselliet. Ble frifunnet (!) under Nürnbergprosessen, døde samme sted året etter.
11. Otto Hofmann. SS-Gruppenführer. Rasse- und Siedlungshauptamt. Dømt og senere benådet i 1954. Slo seg til som kjøpmann i Württemberg.
12. Heinrich Müller. SS-Gruppenführer. Sjef for Amt IV Gestapo i RSHA. Ikke sett levende etter at han forlot Hitlers bunker 29. april 1945.
"Du må være registrert med ekte/fullt navn
for å skrive kommentarer og innlegg hos
ABC Nyheter. Alle innlegg publiseres under
fullt navn."
Dét gjør alle innlegg slett ikke. Men at "vi i
ABC Nyheter" går i spissen for denne uheldige
praksisen .. se det er herved hevet over enhver tvil.
Ha en fortsatt flott dag, du "vi i ABC Nyheter"!
olabog
9. februar 2012 - 14:01
Cox/Sagan