
Arteta reddet Everton
Det endte 2-2 i kveldens Premier League-oppgjør mellom Sunderland og Everton, men begge lag fikk gedigne måltilbud og sjansen til å avgjøre det hele til sin fordel mot slutten av oppgjøret.
Nærmest kom bortelagets innbytter Jermaine Beckford da han på overtid, alene med keeper Craig Gordon i Sunderland-målet, blåste ballen like over.
Like før fikk Danny Welbeck en megasjanse til å sende vertene opp i 3-2, men skuddet gikk til side for målet til Tim Howard.
Kampen åpnet forrykende, og allerede etter fem minutter lå den første ballen i nettmaskene på Stadium of Light. Evertons Leighton Baines serverte på ikke ukjent vis ballen inn fra venstre og inne i feltet ventet Tim Cahill. Med et utsøkt hodestøt sendte han Everton opp i føringen med 1-0.
Men vel midtveis i omgangen utlignet Danny Welbeck for Sunderland.
Welbeck ble tomålsscorer da han også laget 2-1 til hjemmelaget. Scoringen skulle riktig nok vært annullert for offside da Kieron Richardson mottok ballen ute på kanten i forkant av målet. Men assistentdommeren holdt flagget nede og Richardson la ballen nydelig på hodet til Welbeck som på glimrende vis forlenget ballbanen i en bue over Howard i Evertons mål.
Men spanske Mikel Arteta reddet poenget for Everton da han vel ti minutter før slutt fyrte av fra rundt 18 meter. Ballen traff en Sunderland-spiller som gjorde Gordon sjanseløs på å redde skuddet.

Steffen Iversen klar for Rosenborg
Gamsts Blackburn fikk juling av Villa
Effektivt United rykket fra