Her er VMs langrennsstadion

ABC Nyheter har testet langrennsstadion i Holmenkollen. Det kan bli noen spennende spurtoppgjør i VM.

OSLO (ABC Nyheter): ABC Nyheter har sett nærmere på deler av skianlegget som skal brukes under det forestående verdensmesterskapet på ski.

I videoen øverst i saken kan du se da vi tok for oss selve langrennsstadion i Holmenkollen. Senere vil vi ta dere en rask tur gjennom herrenes sprintløype.

Les også: Er dette VM-kongen?

Stadion er først og fremst designet slik at tilskuerne - det vil si ikke alle - har god oversikt over det som skjer inne på stadionområdet.

Den siste biten før målsnøret er bred og god og ingen løpere vil i etterkant kunne klage på at det var for smalt.

ABC Nyheter fikk sågar testet hvordan det var å gjennomføre en spurt i Kollen-anlegget og forventingene vi hadde på forhånd ble innfridd.

Petter Northug har trolig bare seg selv å skylde på dersom det er andre enn ham selv som skriker «barneskirenn» i målområdet etter endt stafett eller fellesstart i VM.

Les også: Tøff sprintløype i Kollen

Les flere nyheter her

 

Lesernes kommentarer

Bra greier.

Bra at alle pengene bidro til slike fine tilskuerplasser bak en betongbro. Haha!! latterlig dårlig plassering.
Bortkastede millioner som kunne ha blitt brukt til noe nyttig. Rart at noen tror at alle er interessert i sport og idrett.

Optimale forhold?

Jeg var i Kollen under ski-km for Oslo.
Jeg stiller meg tvilende til hvor optimal innkomsten er.Ned fra Gratishaugen vet alle at
det blir god fart ned til stadium, som ender i en kort bratt bakke, her er det bare plass for
to fristils løpere i bredda.På toppen svinger
løypa 90 grader høyre for den igjen svinger 90
grader høyre etter ca. 30-40 meter.Så bakke ned
og inn til mål over en flate på ca. 50 meter.
Du ligger tynt an hvis du ligger 4-5 mann før du begynner på denne "U" svingen.