
NRK vil lage «verdens beste VM»
Torsdag presenterte statskanalen planene. Det ble gjort i tilløp til marerittvær i Holmenkollen, både for arrangørene og NRK. Det var speilglatte veier opp mot et stadionområde i tåke og snøvær.
Les også:Svensk VM-favoritt nekter å fly
Hele 246 NRK-folk er akkreditert for jobb i VM-anlegget. Dette blir NRKs største enkeltsatsing siden OL i Lillehammer i 1994. Totalt venter 120 timer med VM-stoff: Hele 120 fjernsynskameraer vil bli tatt i bruk.
– Vi skal lage verdens beste TV fra ski-VM. Jeg er spent og forventningsfull, sier NRKs sportssjef Rune Haug til NTB.
Alle øvelser sendes direkte.
Les også: Fikk beskjed om å holde tett
Overføring av medaljeseremonier. Fast magasin, «VM-kveld», fra 19.30 til 20.55 hver dag.
Ingerid Stenvold (dag) og Anne Rimmen (kveld) tar jobben som hovedprogramledere. «Nytt på nytt»-generalen Jon Almaas blir også en gjenganger på skjermen i tillegg til andre kjente fjernsynsfjes.
– Vi gleder oss. Dette blir en folkefest som vi sender på TV, radio og nett. Det er ikke mange stavtakene vi skal gå glipp av. Vi vil også dekke folkefesten, sier Stenvold.
VM-starter 24. februar og avsluttes 6. mars. NRK sparker det hele i gang 23. februar. (©NTB)

Drillo-statistikken sprakk i jubileumskampen
EM 1960 - en franskmann får viljen sin
Festfotball da Guardiola takket av med cupgull
Lesernes kommentarer
Evy-Ann Valen
17. februar 2011 - 14:15
Lisense med bismak
Kjerstin Elveland
17. februar 2011 - 15:47
Stakkar
17. februar 2011 - 21:57
Vel Kjerstin.
Kjerstin Elveland
18. februar 2011 - 10:11
"Spyr snart av lydene fra den
Rune Hallbjørn Jensen
17. februar 2011 - 14:32
Verdens beste..
17. februar 2011 - 15:28
Enig med dere to
Det vi betaler i skatt burde dekt det hele. Hadde jeg jobbet i NRK hadde jeg vert flau. Lønna si betalt av tvangslisens!
Og NRK har skrytt av sitt utstyr.
Merkelig at de ikke kan scramble de som ikke vil betale gildet sitt da?
ÅGE Bang
17. februar 2011 - 15:52
TV-LISENSEN
Men vi vil vite hva slags firma og organissjoner som vi forbruker kan styre under nå vi kjøper varer/tjenester fra de.
Vist ikke dette blir slutt på at pampene som får god lønn fra statten ikke blir fjernet så blir det et helvete?
ALLE ANDRE SOM HAR MINSTE PENSJON SKAL HA DEN MULIGHETEN. PAMPENE KAN SITTE PÅ EN KALD BENK, OG BLI SKATTELAGT FOR DE SØRGER FOR SEG SELV.
17. februar 2011 - 16:04
Pøhh!!