Ronaldinho og AC Milan, som her scorer på straffe mot Real Madrid, skal møte den spanske giganten på ny i årets gruppespill i Champions Leaghue. (Foto: Scanpix).

Gigantoppgjør i vente

Gruppene i årets Champions League ble trukket i dag. Fotballelskere kan bare glede seg.

(ABC Nyheter): Fotballfans rundt om i Europa kan glede seg for det er duket for noen riktige storoppgjør når høstens Champions League-kamper starter. 

For i dag ble det nemlig klart hvilke lag som møter hverandre i de ulike gruppene.

Regjerende mester Inter fra Italia havnet i gruppe A og skal blant annet møte engelske Tottenham.

Den kanskje vanskeligste gruppa ble gruppe G. Gigantene Real Madrid og AC Milan skal opp mot Ajax fra Nederland og Auxerre fra Frankrike.

Real Madrid og AC Milan har møtt hverandre en rekke ganger i den prestisjefylte turneringen, senest i 2009.

RBKs banemenn, danske FC København, må se seg fornøyde med trekningen selv om de skal opp mot FC Barcelona fra Spania. De fikk ellers overkommelig motstand i greske Panathinaikos og russiske Rubin Kazan.

FC Københavns kaptein, Hjalte Nørregaard, tok trekningen til gruppespillet med fatning.

– Det blir tøft å møte Barcelona, som i mine øyne er verdens beste klubblag. Panathinaikos har vi møtt før, og vi vet at de har et entusiastisk publikum. Og de russiske mesterne er rimelig skarpe, sa Nørregaard til dansk TV 2 Sport.

– Det blir på med løpeskoene. Barcelona spiller en fantastisk fotball som vi alle liker å se. Det blir en kjempeopplevelse, sier trener Ståle Solbakkens kaptein.

Slik ble gruppene i årets Champions League:

Gruppe A:
Inter (Italia), Werder Bremen (Tyskland), Tottenham (England), Twente (Nederland).

Gruppe B:
Lyon (Frankrike), Benfica (Portugal), Schalke (Tyskland), Hapoel Tel Aviv (Israel).

Gruppe C:
Manchester United (England), Valencia (Spania), Rangers (Skottland), Bursaspor (Tyrkia).

Gruppe D:
Barcelona (Spania), Panathinaikos (Hellas), FC København (Danmark), Rubin Kazan (Russland).

Gruppe E:
Bayern München (Tyskland), Roma (Italia), Basel (Sveits), Cluj (Romania).

Gruppe F:
Chelsea (England), Marseille (Frankrike), Spartak Moskva (Russland), Zilina (Slovakia).

Gruppe G:
Milan (Italia), Real Madrid (Spania), Ajax (Nederland), Auxerre (Frankrike).

Gruppe H:
Arsenal (England), Sjakhtar Donetsk (Ukraina), Braga (Portugal), Partizan Beograd (Serbia).

Gruppespillet avvikles på følgende datoer:
14-15/9, 28-29/9, 19-20/10, 2-3/11, 23-24/11, 7-8/12.

De to beste i hver gruppe til åttedelsfinaler i februar og mars, treerne til cupspillet i europaligaen.