
Peter Mueller vi starte norsk profflag på skøyter. (Foto: Scanpix).
Vil starte profflag
Den omstridte skøytetreneren Peter Mueller, som fikk sparken som norsk landslagssjef i november, ønsker å starte et norsk skøyteprofflag.
Nyheter
Siste fra forsiden
Oslo (NTB): Amerikaneren er tilbake i Norge, og sier til Aftenposten at han planlegger å være til stede under OL i Vancouver.
– Frem til midten av mars kommer jeg til å følge Håvard og Hege Bøkko meget tett. Etter det ser vi på muligheten for å starte tidenes første profflag på skøyter i Norge. Du skal ikke se bort fra at vi allerede har vært i kontakt med sponsorer, vi kan ikke vente helt til mars med å starte planleggingen. Jeg vet også at det er store internasjonale skøytenavn som er interessert i et slik prosjekt, vi snakker om toppnavn, sier Mueller.
Amerikaneren sier til avisen at han vil være på plass i Vikingskipet på Hamar allerede mandag, som observatør og rådgiver for søskenparet. Mueller forteller at han kommer til å være til stede under EM 9.-10- januar.
– Jeg kommer også til å følge Håvard og Hege på trening etter EM, og jeg vil være med dem til Salt Lake City på precampen før OL. Planen er også å være til stede i Vancouver og under allround-VM i Heerenveen, sier han.
Mueller avviser at dette kan føre til problemer med skøyteforbundet og understreker at han ikke kommer til å være på isen, kun på tribunen.
– Jeg kommer til å ha samme rolle som Hans Trygve Kristiansen hadde for søskenparet Haugli. Verken mer eller mindre. Jeg skal ikke legge meg opp i noe rundt landslaget, sier Mueller. (©NTB)

















































Kommentarer (3)
Paul Oskar Rosenquist
28. desember 2009 - 10:21
Kan hende det kommer noe godt ut av dette.
Til og med brukt som argument for å få fjerna han som trener og gi plass til et par gubber som sikkert har vært "blinka ut" for lang tid tilbake, og Forbundet bare venta på en gyllen anledning?
Om Mueller får dette forsøket i havn og Håvard og Hege Bøkko fortsetter med sine gode resultater i sammarbeid med en trener som gir dem "løft", så kan det jo hende at de fortjent får betalt for strevet i egen lomme, i stedenfor Forbundet.
Hva heter ordtaket? den som ler sist.... osv. :)
Lykke til til alle tre og håper det blir et meget Godt Nytt År!!!
Hans Martin Arnesen
28. desember 2009 - 14:27
Den første profesjonelle
Ettersom hurtigløp på skøyter ikke akkurat er blant verdens største idretter, for å si det litt forsiktig, så er vel ikke markedet særlig bedre nå enn på 70-tallet. Beklager å måtte si det, men jeg ville ikke ha investert mye i Peter Muellers norske profesjonelle skøytelag.
Wenche øverlier
28. desember 2009 - 18:33
Profflag.