Idar Vollvik

- Ludo rakner

- Det er ingen troverdighet tilbake. Sånn ble det. Kundene rømmer fra Ludo, hevder One Call-sjef Øistein Eriksen. - Sånt svada, svarer Ludo-gründer Idar Vollvik.

Kundene rømmer fra Idar Vollviks siste mobileventyr, mener Øistein Eriksen, administrerende direktør i One Call.

- Det er ingen tvil om at Ludo rakner på dette her. Det er ingen troverdighet tilbake. Sånn ble det. Kundene rømmer fra Ludo, er Eriksens virkelighetsbeskrivelse.

Eriksen mener også at kommentarene fra kundene tyder på at Ludo har mistet deres tillit.

- Det er Ingen som drar dit lenger. Vi opplever at de rakner på dette. Kundesnakkisen viser at folk ikke har tillit til Ludo lenger.

- Superhappy

Når Dagensit.no kontakter Ludo-gründer Idar Vollvik avviser han problemstillingen fullstendig.

- Hallo! Vi har aldri gjort det så bra som i dag. Akkurat nå har vi begynt å tjene penger, så vi er super-happy, sier Vollvik om tingenes tilstand.

Les flere av Ludo-gründerens kommentarer til angrepet her: Vollviks tordentale

Han tilbakeviser ikke at noen kunder har gått til konkurrentene nylig, men disse skal i følge Vollvik ha vært lite verdt.

- Det beste er at 99 prosent av disse kundene har lite eller ingen forbruk, skriver han i en tekstmelding.

- Har fått flere tusen

One Call er ikke alene om å hevde at Vollviks selskap lekker kunder om dagen. En godt plassert kilde hevder at en annen konkurrent også har fått «flere tusen» kunder fra Ludo på drøye to uker.

Blant aktørene i lavprismarkedet har de mest aktive vært One Call, Ludo, Talkmore og Tele2.

Haakon Dyrnes er sjef hos mobiloperatøren Tele 2. Ettersom det norske Tele 2 er underlagt det svenske børsnoterte Tele 2 AB, er Dyrnes svært forsiktige med å gi ut tall fra mellom kvartalspresentasjonene. Før eierselskapet i Sverige leverer sine resultater for første kvartal 19. april kan ikke Dyrnes gi noen tall på antall kunder Tele 2 har kapret fra Ludo den siste tiden.

Han bekrefter likevel at selskapet har merket at Ludo har endret betingelsene for sitt abonnement.

- Ikke unaturlig

- Vi har ligget på topp på Telepriser.no sammen med Ludo frem til de gjorde prisjusteringen. Derfor er det ikke unaturlig at enkelte kunder kommer over til oss nå, sier Dyrnes og bekrefter at Tele 2 har fått noen kunder fra Ludo den siste tiden.

- Jeg kan ikke oppgi antall, men det er snakk om enkelte kunder. Det er naturlig når man setter opp prisene at noe sånt vil skje, men Ludo har vært en liten operatør, så det er ikke store tall å prate om.

Eriksen hos One Call er langt mer åpen om kundeforflytingene i kjølvannet av Ludos prisoppgang, ettersom Network Norway som eier One Call ikke er børsnotert.

Han mener One Call, som har hatt en noe annerledes prisstruktur en Ludo og Tele 2, har fått noen tusen kunder fra Ludo etter at prisen ble satt opp.

- Vi har fått kunder av det, og Tele 2 har sikkert fått mange, mange fler enn oss siden de fortsatt har sitt sheriffabonnement som på mange måter minner om Ludo.

Skylder på PT

Ole Norstad, som er viseadministrerende direktør i Ludo, forklarer endringen i prisplanen med at rammevilkårene for terminering er endret. Tidligere fikk Ludo mer inntekter når de overførte samtaler fra andre operatører til sine kunder, men etter at Post- og teletilsynet (PT) endret termineringsvilkårene, har Ludo hatt et inntektsbortfall. Det er dette bortfallet kundene nå merker på sine lommebøker.

Ludo er ikke alene om å ha mistet inntekter med den siste omleggingen fra PT, men konkurrentene har foreløpig ikke endret sine abonnementer.

Norstad sier Ludo har mistet mindre enn tre prosent av kundene i forbindelse med prisoppgangen på lavbruksabonnementet. Samtidig minner han om at alle operatører til en hver tid har et visst frafall - eller churn - som det heter på stammespråket.

- Ludo har faktisk de mest lojale kundene, skriver Norstad i en epost.

Les også:

Vollvik: - Tarvelig

Vollvik reddet v gode hjelpere

Vollvik solgte aksjer i svenske Ludo med kjempegevinst

Lesernes kommentarer

Tele2...

......har jeg også, men skal ut derfra raskest mulig da jeg aldri har hatt så dyre tlf.regninger.
Går nok tilbake til gamle gode Telenor etterhvert....
De fleste av diise tlf.selskapene lover masse, men det de ikke sier noen om er tilleggene man får i etterkant, rooming etc.

One Call lureri?

Fikk aldri taket på deres faturaer. Var inne til stadighet og kikket etter ny faktura, men det stod som regel faktura ikke sendt. Så plutselig kom det en purring og gebyr. I tillegg til at gratis skrittene fort ble spist opp med dyre teleskritt og startpris.

Byttet derfor til en konkurent og nå kommer samlefaktura på 3 telefoner til fast tid og ingen purregebyrer ;-)

Mulig det var min feil, men nå er den i allefall løst! ;-)

Stå på LUDO

Maken til skittprat. Typisk, men tarvelige påstander.
Vollvik har bygget opp noe, men hva har dere gjort for å skape?
Jeg er kjempefornøyd med service, kvalitet og ikke minst for at jeg kom ut av klørne på de etablerte haiene.

Nå må da selv Vollvik snart

Nå må da selv Vollvik snart innse at det er game over.

Ludo

Artig spill dette...

Drittprat fra misunnelige konkurenter, slår tilbake .

Kan ikke forstå at firmaer som ønsker å fremstå som seriøse, slenger slik drittprat om LUDO. Det er vel en ønskedrøm at konkurentene ikke skal klare seg, men ett sted går grensen.

Jeg har stor tro på LUDO, og de jeg kjenner som bruker LUDO, er meget fornøyd. Jeg tenker med gru på den gang jeg brukte telenor, og fikk kjemperegninger, og feilregninger som jeg måtte krangle om i månedsvis, før de endelig ga seg, og ga meg rett.

Det er mye penger å spare på å velge rett mobil-leverandør, og det er viktig at man får regninger man har mulighet til å kontrollere.

Jeg har stor tro på Vollvik og LUDO. De er profesjonelle, og har bra produkter !!!

Roger

Telenor

Har alltid brukt Telenor. En gang sendte de detaljerte opplysninger på anmodning fra tredjeperson om min telefontrafikk. Det var tildels meget sensitive og personlige opplysninger som ble utlevert. Jeg klaget til Telenor overfor dette, hvorpå de fraskrev seg ethvert ansvar...

Ludo

Jeg bruker Ludo, men kommer til å sier opp dette nå etter å ha lest kommentaret fra Volvik om at kundene han har mistet er "lite verd".
Jeg vil ikke være kunde i et bedrift som synes kundene er lite verd

Billig!

Jeg har ikke mobiltelefon jeg, for det har jeg aldri hatt brukt for, så jeg har ikke tenkt å skifte abbonement.

Ludo spiller jeg bare med ungene. Dette er helt gratis alt sammen.

Jeg

kommer til å bruke Ludo til de eventuelt stanser opp. Er meget fornøyd med både priser og sørvis. Stå på Vollvik.