MOT KRISE?: SV leder Kristin Halvorsen og Audun Lysbakken på SVs landsstyremøte i fjor. Foto: Scanpix

SV-kilder frykter regjeringskrise

Det rødgrønne regjeringssamarbeidet ryker hvis ikke Ap beveger seg i striden om klimameldingen, advarer SV-kilder.

– Vi blir ikke enige om noe som helst, og hvis vi ikke blir det, så har vi ikke noen regjering, sier en sentral kilde i partiet til Klassekampen.

En annen SV-kilde advarer om at regjeringssamarbeidet ryker «hvis ikke Ap gir seg».

Les også: SV på nytt under sperregrensen

Folk i partiet mener likevel ikke at det er håpløst å skulle redde den rødgrønne regjeringen. En tredje SV-er peker på at det er godt kjent at partiet ikke kan leve med en dårlig klimamelding. Vedkommende tror derfor at striden vil løse seg til slutt.

Den varslede klimameldingen er blitt utsatt flere ganger, og det skal være stor uenighet mellom SV og Ap om hvor og hvordan de planlagte reduksjonene av klimautslipp skal skje.

Ingen av SV-kildene som overfor Klassekampen advarer om en mulig regjeringskrise, ønsker å bli navngitt.

Les også: Lokallagsledere ber SV gå ut av regjering

Les flere nyheter

Lesernes kommentarer

tomme trusler ?

Et gammelt munhell lyder " tomme tønner ramler mest " , passer det her tro ? Særlig når man tenker på alle kamelene SV har spist de siste årene.
Det er vel en grunn til at troverdigheten er under sperregrensa ?

MUSA SOM BRØLTE

Alle har vel hørt om musa som brølte. Her kan vi godt "gå ned noen hakk" og si LUSA som brølte. Hva er det disse politikerne har for forestilling om egen størrelse og styrke?

Nei det blir ikke krise

Eneste krisa blir at når de skal prøve å dra ut Kristin Halvorsen så vil hun skraper opp parketten med klørne når de febrilsk drar henne ut ette bena ellers blir alt mye bedre.

HVA ER DEN VERSTE KLIMAFORUTRENSNINGEN?

"SV-kilder frykter regjeringskrise
Det rødgrønne regjeringssamarbeidet ryker hvis ikke Ap beveger seg i striden om klimameldingen, advarer SV-kilder."

Politiske partiers frykt for det ene og så for det andre, det er en merkverdig "politik-fremtoning!" Tror egentlig ikke noen politisk retning, kan løse disse problemene.

Vi må da være ærlige overfor oss selv, at gjennom alle disse latterlige klima-konferansene, som sannsynligvis har kostet milliarder på milliarder av kroner, kanskje euro, kanskje dollar, som da blir regnet om i norske kroner. Da blir det litt av det. Men global klima-endring står de hjelpeløse overfor! Vi må nok bare se den sannheten i øynene!

Det syns som om ingen kommer noen vei i denne saken, og det gjør de heller ikke! Det syns heller som om klimaendringene forverrer seg jo flere luksuriøse klima-konferanser, klima-eliten samles om.

Bibelen sier ganske enkelt og klart ifra om at "Himmel og jord skal forgå! Det eneste som skal stå igjen er Herrens Ord!" Matt. 24: 35.
Det vil si det nåværende som vi ser med det blotte øyet. Den værste klima-forurensningen, er nok alt det politisk forvirrende surret!

Evangelist: Ove Jan Ludvigsen.

Kaos

Det blir ikke fred på kloden før Messias kommer igjen.......

Mr. Ludvigsen

Sitat : Det syns som om ingen kommer noen vei i denne saken, og det gjør de heller ikke!

Joda, det gjør de. De bruker opp masse penger på idioti. Eller klima som de liker å kalle det.

Penger som kunne ha mettet "Tusner på Tusner" av fattige og sultne barn i værden..... :(

Og Halvorsen og Ap`ne er delaktige i dette pengesløseriet....BASTA.

Mvh Kenneth :)

Om ca 5 milliarder år

blir jorda slukt av sola. Da forgår den helt sikkert. Men vi kan saktens bli truffet av en kjempemeteoritt i mellomtiden. Noe liv vil mest sannsynlig overleve, nye arter utvikler seg kanskje til noe helt annet, allt etter livsbetingelsene.
Men vi er av universet, så det er garantert livsformer der ute. Livet oppstod neppe på denne kloden. DNA-molekylet er nok universellt og ferdig programmert. M.a.o. evig liv!

Ehh?

Sitat: "Men vi er av universet, så det er garantert livsformer der ute."

Hvordan kan du garantere noe ingen vet, enda? :)
Eller hvilke livsformer tenker du på?

Det er DNA + elementenes

sammensetning som avgjør hvilke livsformer som utvikles.
Ehh, vi er vel et produkt av universet, eller befinner du deg i din egen lille boble?
Hvor tror du livsformene på denne kloden kom fra? For ikke å snakke om selve kloden. Julenissen?

Da er det...

...veldig enkelt å finne ut hvor vi kommer i fra da vel? Man kan altså bare følge DNA-spiralen ut i værdensrommet. Og så finne opphavet til jordens "befolkning"?

Eller hvor sannsynlighet er det for noen livsformer å fare gjennom univærset mange lysår til lille jorden? Jeg har lest om mye som blir til i univærset. Mange ting som blir dannet. Men jeg har ikke sett at et nytt liv blir skapt ut av alt dette.....enda. Nye liv som blir dannet som jeg selv er delaktig i( har 3 små) er blitt til av allerede-eksisterende-liv.....Som jeg vet, jaffal. Of Topic dette....hører vel egentlig til i mest debattert: Gud skapte ikke univærset.

Har aldri vært i besittelse av noen boble. Men mange andre biler :))

- Vel, jeg tror på et inteligent opphav. Som mange vitenskapsmennesker ikke tror på. Bare det er jo et paradoks i seg selv, hihih:) Ikke?

Hvodan vet du

at DNA er en spiral, når ingen har sett den, men bare modellert den etter fantasi?
Men at denne kloden og livsformene på den befinner seg i universet slik vi i dag kjenner, kan det vel gå an å enes om.
Da er det vel den nærmeste tanke at livet også oppstod i dette universet selv om det ikke er vitenskapelig bevist, eller?
Det skulle jo være ganske klart bevist at livsformene er her.

Harry Andreassen

Du har selvfølgelig helt rett i alt du sier ovenfor her. Ingen vits å diskuttere med folk som kun "tror" de vet. Det er for lengst vitenskapelig bevist at alt på jorden er sammensatt av de samme "byggestener" som kommer fra verdensrommet, ("We are all stardust!") Også vi mennesker. Det er også riktig at DNA-spiralen bare er en modell for at vi mennesker lettere skal forstå oppbyggingen av den.

Hei GC..

..og det er vel meg du sikter til med "folk som kun tror."

Hvor tror du vitenskapen hadde vært? Hvist det IKKE var for at vitenskapsmennesker trodde på sine teorier i første omgang?

Og jeg har selvfølgelig LEST om hvordan de mener DNA ser ut i praksis. Jeg påstår ikke noe annet. Ei heller har jeg noe bevis på noe annet når det gjelder DNA- spiralens oppbygging og virkemåte.

Men jeg synes det er dårlig gjort å fraskrive andre mennesker som TROR i å delta i diskusjoner og debatter:( Vi har da my fint å bidra med "vi."

Og i denne sammenheng så er forskjellen noe sånn som at troende tror på at det var et inteligent vesen, Gud , som satte sammen alle levende vesner på jorden med disse "byggestenene". Mens de fleste "andre" mener og kan bevise at livsformene vi har hadt og har. Er satt sammen av moder jord i et tidrom på millioner av år.....

Som sakt før: Har enda tilgode å se et nytt liv som noen andre har bygd opp av noen byggestener til dags dato. Jeg venter fremdeles i spenning.

Egen liten boble?

Vi er vel alle forsjellige i dna oppbygningen?,da blir det kansje:Hver mann sin boble??

Allt liv videreutvikler DNA

Adskillelse av samme art går forskjellige veier hva angår DNA.
Polarreven på Svalbard har forskjell i DNA sammenlignet med fjellreven i Norge, selv om disse ser ut som helt like.
Så livet tilpasser seg vel genetisk sett de livsbetingelsene det lever under.
Så evt.liv andre steder i universet er vel tilpasset gjeldende livsbetingelser. Men byggesteinene til liv befinner seg nok utvilsomt der ute et sted.

Ja Ludviksen

Når vi så klima bløffen/global opvarmingsbløffen avslørt i fjor vinter
med 200 års kulderekord.og samtidig vet at vi mennesker ikke kan styre
jordas naturlige gang,så bør alle disse klima fanatikerne heller gå til kirken og og be til gud om tilgivelse for sine synder,de har jo svindlet og
bløffet til seg miliarder av skattebetalernes penger,folk dør i helsekø
pga mangel på penger,og det dør folk hver uke pga av at veiene våre
ikke er utviklet,det meste av veier utenfor oslo er jo gamle dyretråkk som er lappet på i en mansalder.

Ikke så

helt ulikt romertden, der folk levde i ytterste nød over store deler av Europa da allt gikk med til palasser i Roma + makteliten. Så kom kollapsen.
Historien er i ferd med å gjenta seg. Menneskelig begjær har såvisst ikke forandret seg det grann siden den gang. Bare mer sofistkert og innsvøpet slik at det ikke skal være så lett å avsløre.
Men grådigheten er den samme.

er ikke kulderekord et bra bevis?

det var en smart gutt vidar, for det at ting er rekordartet innenfor klimaforskning sier oss at ting er under forandring , men du leser kanskje bare overskriftene .

Svar til karl

Fortasatt like hjernevasket av propagandaen skjønner jeg.kan du fortelle
meg hvorfor det er avslørt bevist feilaktige forskningsraporter fra styret her i landet.og hva med Al gore som ved rettsaker i england ble avslørt som feil alt han påsto ved global opvarming/klima krise,global opvarming betyr at temperaturen går opp og det er det samme som +
grader (varmere) vetu,når gradestokken viser 30- minus grader er det kuldegrader vetu.Når forskere har sjekket temperaturer fra tidligere tider
som man finner i isen i polarstrøk så viser det seg at temperaturen har tidligere har gått både opp og ned (+ Og- vetu)lenge før vi menesker
var her på jorden og forurenset.så uansett hvor mye skatter og avgifter
og annen klima galskap disse politikerne finner på så får de ikke påvirket
jordas nuturlige gang.Sv er vel det partiet som har stått i spissen for denne miljø galskapen og vi ser jo hvordan oppslutning de har i dag.
Norges befolkning har avslørt bløffen.Men det er jo sikkert noen få igjen
som så feil på gradestokken i fjor vinter,eller har gradestokker som ikke virker. så var det co2 opphavet for alt liv her på jorda det er det vel ikke
så smart å påvirke,noe vi ikke kan, men det er jo innført C02 avgifter
av det forferdelige avgiftregime her i landet.Vakna folkens,stem gærningene nor og ned ved neste valg.

Ifølge siste gallup er det

Ifølge siste gallup er det nesten 90% av befolkningen som stemmer galningene "nor og ned", så jeg håper at det holder seg og at Frp går enda lenger ned i fremtiden!!

Svar til Vidar Hvila: DET ER -----------

Helt riktig det som politikken legger for dagen i dag, hva klima-endringer angår, (svindel og korrupsjon - mine ord), på skattebetalernes penger. Som du skriver, meget annet nyttig kunne disse pengene ha vært brukt til.

Personlig tror jeg det beste for nasjonenes befolkning, er at alle disse kronene, dollarene, euroene, nettopp hva du sier i avslutningen av ditt innlegg, kunne vært brukt til syke, folk som trenger penger, og til de mange dårlige veier her i landet.

"ET GODT INNLEGG - TAKK SKAL DU HA!"

Mvh. evgl. Ove Jan Ludvigsen.

Ludvigsen

Joda, det er mulig at Himmel og jord skal forgå, men hva Herren har med dette å gjøre er for oss en gåte. Bibelen kan også være forvirrende surrete, hvis vi i det hele tatt skjønner den. Med all respekt for din tro, så må dere begynne å tro på menneskene, hva vi gjør, har gjort og hva vi kan gjøre, og ikke minst hva du selv kan gjøre.

VI har ikke --------

fått noe betryggende resultat av troen på mennesker frem til i dag. Det er det som utgjør Gudstroen, det Gud har forutsagt i Ordet, det vil skje, intet av dette ordet kan slettes med et pennestrøk. Men kunn ved troen på Guds Ord, får vi resultater, profetiske forutsigelser går i oppfyllelse, over tid, fordi at det profetiske ord taler gjerne langt inn i fremtiden, så har det også gjort hva klima-endringene angår. Og nå kjære Inger Vibeke Haugen, nå er vi midt oppe i det. "Tro det eller ei?"

Mvh. evgl. Ove Jan Ludvigsen.

Menneskene og allt liv på kloden

som vi mennesker er en del av, har til alle tider vært "midt oppe i det". Det vil livet alltid være så lenge denne kloden består, med eller uten mennesket.
Det har alltid vært kamp om resurser og den beste plassen. Det gjelder allt liv. Dem som ikke har tilgang på resurser, eller klarer tilrane seg disse, går dukken. Det har vi daglige beviser for. Også her til lands, der de svakeste gruppene ikke akkurat bugner av resurser. De glupeste, sterkeste, mest tilpasningsdyktige overlever, og vil føre genene videre. Slik er allt liv oppbygget i naturen, inkludert menneskene, selv om mye er innsvøpt i politisk propaganda. Men før eller siden innhenter naturen også menneskene som blir regulert av tilgang på resurser, pandemier eller krig. Helt naturlig. Slike livsvilkår har vi, mens noen skriver roserøde dikt for å drømme seg bort i en unaturlig verden som ikke finnes. Det menneskene opplever nå er bare midlertidig. Det blir nok tøffere etterhvert.
Og til slutt, hvis du ikke kan overvinne overmakten, slå lag med dem. Det holder deg sannsynlig litt lengre i live.

Du inger

Det er vel bedre at disse klima gærningene går i kirken og ber til gud
om at jorda ikke skal gå under.En at de Tømmer felleskapet vårt for
penger.

Himmel og jord

skal forgå i den skikk som nå er, og har den samme betydning som når Jesus sier; verden og dens lyst forgår. Og når det tales om verden, så betyr det majoriteten av mennesker som bebor jorden, hengitt i sine forfengelige lyster og begjær. Og når verden og dens lyst forgår, skjer det på den måten at de forfengelige lyster man før hadde, så som eiendom- penge- makt- uordentlig sexbegjær osv., blir menneskene til en sykdom og en plage, ja et kaos som man ønsker seg befridd i fra. Dermed står bare Herren og Hans Sannhets Ord, Rettferdighet og Kjærlighet tilbake som eneste alternativ, og bevirker, for de som er aktet verdige dertil, (alle de av hjertet oppriktige mennesker) at man opplever en ny Himmel og en ny Jord, og dermed oppstår en ny verden, basert på Guds Kjærlighet, Rettferdighet og Fred.

SV bør nedlegges

SV har utspilt sin rolle og har som parti intet mandat fra velgerne.

Hele stortingsgruppen sitter på oppsigelse, og partiet er på full fart ut av rikspolitikken. Partiet har lenge ligget stabilt under sperregrensen, gjennomskuet og avkledd som det utdaterte østblokkpartiet det vitterlig er.

Ingen ting tyder på at SV står foran annet enn nedleggelse eller i det minste varig tapt innflytelse.

Å ensidig egoistisk å forsøke seg på regjeringstrøbbel kun for å søke å redde noen "kjernevelgere" ved å true anonymt med å ta andre med seg i fallet viser atter engang at partiet er mere interessert i seg selv enn samfunnets beste.

Velgerne etterspør ikke det disse avlegse DDR-nostalgikerne står for.

SV bør legges ned.

Små hunder bjeffer mest.

Små hunder bjeffer mest, så også med knøttepartiet SV som snart er en saga blott. Hverken partiet eller Kristin Halvorsen vil bli savnet, - tvert imot. Til det har de gjort for mye ubotelig skade ved å sitte med regjeringsmakta sammen med Ap og Sp.

Sv

SV ut av regjering å lederskifte.Det går mot sammenslåing av AP OG SV slik det var for mange år siden.Så fortjent Så fortjent.

Helt enig Åge

Det er ap som burde ha fått disse fanatikerne ut av regjering og storting
for mange år siden.kan ikke ha fanatikere til å styre norge,men ap brukte fanatismen til sv i flere år for å svindle norske skattebetalere,
og innføre det skattehelvete vi nå har her i landet.
Nei her må nye folk som har arbeidserfaring og bakkekontakt ta over
styringen i vårt meget rike oljeland.