Det sørafrikanske flyselskapet Kulula satser på humor og god stemning på sine flygninger. Derfor har de designet sitt siste fly på denne måten. Foto: Kulula.com.

Ville du ha fløyet i denne?

Sørafrikansk flyselskap dekorerte nytt fly med flyinstruksjoner.

Da det sørafrikanske flyselskapet Kulula skulle male sin nye Boeing 737-800, lagde de en design som også fungerer brillefint som en kjapp innføring i flymekanikk.

Hver flydel fikk sitt navn påskrevet med pil og instruksjon, som om det skulle være et instruksjonshefte i flyging for dummies.

Vinge 1 og vinge 2 er begge bønnhørlig merket. Det samme er flysnute, frontdør, bakdør, lasterom og luken til drivstofftank, mens toalettet beskrives som «et kammer hvor folk prøver å bli med i 10 000-metersklubben».

Kulula er et lavprisselskap med base i Johannesburg i Sør-Afrika. Selskapet flyr innenriks mellom de større byene i landet og utenlands til Namibia, Mauritius, Zambia og Zimbabwe.

Ifølge nettsidene til selskapet prøver flyselskapet å skape god stemning blant sine passasjerer ved å satse stort på humor og underholdning.

På nettsidene har selskapet presentert en rekke eksempler på humor passasjerer kan støte på i forskjellige situasjoner.

Skulle for eksempel landingen bli hard, kan kabinpersonalet be passasjerene om å bli sittende inntil kaptein kenguru har fått hoppet flyet helt fram til terminalbygningen.


Lesernes kommentarer

Stilig =)

Hadde flydd den kor som helst :)))

Luftfartshumor? JA, TAKK!

Det er altfor lite humor i luftfarten, så dette er et konsept jeg tror vil slå an! En god latter forlenger flighten!

Herlig

Det er da ikke dekoren som avgjør sikkerheten?! Jeg tenker at pilotene har ikke mer yst til å dø enn meg - og velger de å fly så er det vel ok. Etter å ha føyet innenlands i Iran kan jeg fy hva som helst! God flight!

Festlig

Festlig. Rart Kjos ikke har kommet på denne:)

OK. supert med dekor på fly.

Men jeg syns Norwegian sin dekor ikke er dårligere.

warning !

Håper de har fått med denne innstruksjonen under flyet :
Warning ! " fly with this side down".....

Tips !

En ting til,hvis flyet skulle lande på hav eller store sjøer har det vært praktisk om den ene siden har vært farvet rød på styrbord side.

Styrbord og babord

Rolf, du mener vel at flyet skulle ha vært grønt på styrbord og rødt på babord side. Forøvrig skal sjøfly, når de takser forholde seg til sjøveisreglene. Ellers er jeg enig i at sikkerheten ikke ligger i dekoren på flyet og at dette flyet hadde en humoristisk design.