Moen slaktes av Ronaldo
– Vi er glade for resultatet. Det er alltid bra å starte med seier, men jeg håper vi ikke opplever mer av slik dømming. Det var skammelig, sa Ronaldo, som avsluttet kampen med et blødende sår på ankelen etter en stygg takling fra Jerko Leko.
– Jeg forstår ikke hvorfor Dinamo-spillerne fikk så mye beskyttelse fra dommeren, mens vi ikke fikk noen beskyttelse i det hele tatt. Han godtok stygge taklinger fra Dinamo, mens vi fikk tilsnakk for småting, sa han.
Marcelo rakk å spille fram Angel Di Maria til det som ble kampens eneste scoring før brasilianeren i det 73. minutt fikk sitt annet gule kort for filming. Det var en heller streng avgjørelse.
Sprakk nullen
José Mourinhos menn, for anledningen i helrøde drakter, var klart best i den kroatiske hovedstaden, og hjemmelaget kan takke sin keeper Ivan Kelava for at det ikke ble flere baklengsmål. Real Madrid-spillerne var heller ikke flinke nok til å få avslutningene mellom stengene.
Kelava imponerte med fine redninger på avslutninger fra Karim Benzema, Di Maria, Mesut Özil, Cristiano Ronaldo og Sergio Ramos.
Di Maria visste godt at Real aldri før har scoret i røde drakter. Da han omsider fikk ballen i mål, signaliserte han med hendene at nullen var sprukket.
Hjemmelaget fikk en sjanse til å komme inn i kampen og berge poeng da Marcelo ble utvist, men lyktes ikke tross kraftig press mot slutten.
Fornøyd
Dinamo hadde sine største sjanser i første omgang. Milan Badelj skjøt rett over på et hjørnespark helt i starten av kampen, mens Ante Rukavina skjøt rett på keeper Iker Casillas da han ble spilt gjennom i slutten av omgangen.
Mourinho måtte på grunn av en UEFA-straff se ballen fra en plass høyt oppe på tribunen.
– Vi leverte en god prestasjon i en svært vanskelig bortekamp og er glade for å ha fått starten vi ønsket, sa Mourinho-assistent Aitor Karanka.
I den andre kampen i gruppen utkjempet Ajax og Lyon en målløs duell.


Drillo-statistikken sprakk i jubileumskampen
EM 1960 - en franskmann får viljen sin
Festfotball da Guardiola takket av med cupgull
Lesernes kommentarer
Geir Sætre
15. september 2011 - 9:19
Norske dommere er i en annen liga
Morgan Sanner
15. september 2011 - 9:29
Godt sagt....
Åge Fred Gram
15. september 2011 - 9:29
Moen
Hans-Ingar Strand
15. september 2011 - 10:20
Dommer?
Tommy Røen
15. september 2011 - 11:56
Moen var bra han!!
Johnny Johansen
15. september 2011 - 12:12
Du må da skjønne det at de