Danmarks Nicklas Bendtner har scoret 2-0 på Norges keeper Rune Almenning Jarstein i EM-kvalifiseringskampen i fotball mellom Danmark og Norge i Parken. Flere norske fotballinteresserte har ikke fått sett dette på nett. Foto: Erlend Aas / Scanpix

Nettkunder snytt for landskamp

Håpefulle norske fotballtilhengere betalte 159 kroner for å se Norge – Danmark via Canal+ sin nettjeneste. Men det fikk de ikke.

Oslo (NTB): Flere kunder raser tirsdag kveld mot kanalen, som har rettighetene til å vise den viktige landskampen fra Parken i København.

Kapasiteten i nettjenesten Csports er sprengt, og de skuelystne får bare se en nettside som er nede.

– Csports beklager problemene som mange opplever for øyeblikket. Vi jobber på spreng med hostingleverandøren for å få rettet opp i dette, skriver Canal+ på sitt nettsted.

FØLG KAMPEN HER

Det hjelper lite for de mange personene som har betalt for å se kampen. Flere av dem ytrer nå sin misnøye på kanalens Facebook-side.

– Jeg forventer full refusjon. Og dere skal sitte med rettigheter til en så viktig kamp. Skandale at dere ikke klarer å holde servere som takler dette, er blant meldingene fra frustrerte kunder.

– Det er snakk om en ren overbelastning på linjene, da vi har svært høy etterspørsel. Vi hadde tatt høyde for at trykket skulle bli stort, men dette overgår alt vi hadde forutsett, forklarer markedssjef Rune Espedalen i Canal+ til Dagbladet.

Les flere nyheter her

Lesernes kommentarer

En nedtur til canal+.

Dette her var en skikkelig nedt-tur for canal+ som jeg også antar mister kunder på forsøket.

Betal-TV

En trist dag i Parken. men en fin dag for oss som aldri kommer til å betale for å se på denne formen for TV. Nasjonale sportsbegivenheter skal ikke gå på betal-TV.

Vann...

Er det dette de mener med å ta seg vann over hodet?