
Navarsete vil fortsette som partileder
– En må alltid ta vurderingen om en har guts nok og støtte nok til å fortsette. Jeg har bestemt meg for at jeg har begge deler.
- Derfor har jeg sagt til valgkomiteen at jeg gjerne vil sitte en periode til, sier Navarsete til Stavanger Aftenblad.
Les også: Økokrim skal etterforske Senterpartiet
Hun ønsker ikke å kommentere om nestlederne, Lars Peder Brekk og Trygve Slagsvold Vedum, bør fortsette, men understreker at samarbeidet mellom de tre er godt.
– Jeg har vurdert hva jeg skulle gjøre, jeg har en familie å ta hensyn til, snart blir jeg mormor igjen. Men jeg har også stor støtte i familien, noe som er svært viktig for meg, sier Navarsete.
Aftenbladet har gjort en rundspørring blant fylkeslagene som viser at 15 av 19 lag har full tillit til dagens leder.
Navarsete ble valgt til partileder i 2008. (©NTB)

Tooji gratulerer Sverige
Sverige vant - Norge på siste
Drillo-statistikken sprakk i jubileumskampen
Lesernes kommentarer
Åke Tidemann
17. desember 2010 - 9:08
Navarsete
statsråd,skulle bare mangle.Som bondepartileder
er hun jo et unikum innen norsk politikk,en
rettskaffen dame som ikke mottar smøregaver
og representant for et parti som velgerne kan
stole på i tykt og tynt.
17. desember 2010 - 9:09
LIV SIGNE NARVASETER
partiet.Muligens bli ett parti kun medlemmene vet hvem er.Norge har
utall slike parti.EKS: Kristen Demokratene,Samlingspartiet og De
Grønne.
JILL
Oddbjørn Stabbforsmo
17. desember 2010 - 14:03
Senterpartiet i godt selskap
Tåpelig må jeg nok si om dine anførsler.
Bård Finckelsen
18. desember 2010 - 11:33
Joda
Vi får jo inderlig håpoe at ikke denne ulovlige partistøtten de har fått.
har hatt noe å si for valgresultatet. da har vi jo en sittende regjkering som ikke sitter på demokratisk lovlig måte.
Bare det at Navarsete kan få seg til å si at det kan hende at noen har gjort noe galt sier litt om hennes manglende evne til å se sammenhengen. Hun er leder for et parti som synes å ha flere svakheter i økonomistyringen sin. Da er det Navarsete`s ansvar og ingen andre. og når hun da bestemmer seg for at hun har støtte til å fortsette. så vitner dette om at det er langt viktigere for henne å beholde posisjoner o plitikken enn å gjøre en god jobb.
Hun må ta konsekvensen av at det er begått ulovligheter. for det vet vi at det er. så får vi se om granskningen viser om det er straffbart i form av reaksjoner. eller om det blir glattet over.
Bård Finckelsen
17. desember 2010 - 9:10
Har bestemt seg
Det blir som en sjef som forlangte respekt. da en ansatt svarte respekt er noe du fortjener ikke forlanger.
Man kan ikke bestemme seg for å ha støtte. det er noe du får for å ha gjort en bra jobb.
Walter Langøen
17. desember 2010 - 16:56
Har man makt,
Undersøkende og kritisk journalistikk er det forbausende nok mindre av.
Da gjelder vel utsagnet her som ellers: " Det kommer ikke an på hva som blir gjort, men på hvem som gjør det." Og siden Navarsete hører til på venstresiden, går media på tå hev og svikter sin oppgave. Tenk om dette hadde vært Frp og Siw Jensen! Da hadde media ikke sviktet sin oppgave. Det Navarsete gjennomgår nå, hadde bare vært blåbær i forhold. Og dama har tillit i partiet. " Jeg fortsetter som partileder." Verre er ikke "trykket".
Åslaug Haga gikk, Liv Signe Navarsete består.
John G Svartsund
17. desember 2010 - 9:48
Senterpartiet
Tore Kaspersen
17. desember 2010 - 10:07
Ja hun vil sikkert fortsette.
Birger Aarthun
17. desember 2010 - 12:13
Navaseter har ingen støtte
Oddbjørn Stabbforsmo
17. desember 2010 - 14:11
Is i magen
Men det er vel slik at man har antipati mot vedkommende og da er det like greit for mobbepøblene å fleske til med sin propaganda.
Personen heter heller ikke Navarseter, men Navarsete. Kan bokstavere det om nødvendig.
Walter Langøen
17. desember 2010 - 16:54
Birger.
Kunne ikke vært mer enig.
Det er vel og bra å sende 20-åringer inn på Stortinget, men tørr bak ørene er de ikke. Hva ha man av erfaring som 20-åring?
Men det verste er vel at vi har sørget for å gjøre politikerrollen til lekeplass for byråkrater, akademikere og politiske broilere. Og hva har de av erfaring innen næringsliv? Det vi skal leve av?
Det er nok vanskelig å gjøre noe med det, men all oppmerksomhet om det er av det gode.
Per Martin Gjærde
18. desember 2010 - 14:36
Det vil vise seg
Uansett er dette en dårlig sak for partiet, og de har en kjempejobb foran seg for å gjenopprette tilliten.
Det jeg lurer på nå, er hvorfor ikke støtten fra Rederforbundet og Rimi-Hagen til høyrepartiene har fått de samme konsekvensene.
Når så mange mener at Sp er kjøpt og betalt (av kraftselskapene), er det merkelig at de ikke mener det samme om høyrepartiene.
Bård Finckelsen
18. desember 2010 - 18:57
Litt forskjell
Det som gjør kraftselskapenes støtte til Senterpartiet spesiell er at det er statlig eide selskaper. og statlige selskaper har ikke lov til å yte partistøtte.
Det som blir spenende er om man finner ut at det ble gjort forsøk på å kamuflere partistøtte som et miljøprosjekt.
Det er bukken og havresekken greia her som er problemet ikke at et politisk parti mottar støtte.
Det er jo også litt skummelt hvis et kraftselskap kan dele ut noen kroner til et parti og senere få gode konsesjoner av departementer som er styrt av samme parti. det er korupsjon. og du mener vel ikke at det er det samme som når Rimi Hagen betaler ut noen kroner fra egen lomme til et parti han sympatiserer med. Det er vel ikke ført bevis for at borgerlige partier har gitt Rimi Hagen noen særfordeler.