Nytt bombeangrep i Tadsjikistan

Minst fem personer ble såret i et bombeangrep mot en nattklubb i Tadsjikistans hovedstad Dusjanbe natt til mandag. Angrepet er det andre på tre dager.

To av ofrene for nattklubbombingen natt til mandag skal være alvorlig såret. Bomben gikk av i nattklubben Dusti i hovedstaden og skal ha blitt detonert ved klubbens dansegulv.

Ikke navngitte sikkerhetskilder opplyser til Reuters at to radikale islamister ble pågrepet umiddelbart etter angrepet.

Ifølge den nasjonale sikkerhetskomiteen skal det ikke dreie seg om et organisert terrorangrep, men handlinger utført av «bøller».

I flere sentralasiatiske land kjemper myndighetene mot stadig sterkere grupper av religiøse ekstremister. Fredag ble to polititjenestemenn drept og 25 såret i et selvmordsangrep mot en politistasjon i byen Khujand. (©NTB)