
Hevder flere unge kristne har sex
Det
kommer frem i en artikkel i oktoberutgaven av evangelistmagasinet Relevant,
skriver CNN.
Bladet viser til flere studier som undersøker den seksuelle aktiviteten
blant single kristne. Mest oppsiktsvekkende er innholdet i en studie fra
desember 2009, som ble utarbeidet av en organisasjon som jobber for å hindre
graviditet blant tenåringer. Ifølge denne undersøkelsen svarer 80 prosent av
unge, ugifte evangeliske personer fra 18 til 29 år at de har hatt sex, mens tallet for
ugifte voksne er 88 prosent.
Les også: Dette bekymrer oss mest med å bli eldre
«True Love Waits» er en av organisasjonene som oppfordrer tenåringer til å bære «renhetsringer», signere jomfrudomsløfter og love kyskhet under offentlige seremonier. Relevant skriver at mange går bort fra disse «renhetsløftene».
- Det virket som om alle i livet mitt, både yngre og eldre, hadde «gjort det». Faktisk ventet jeg lenger enn de fleste jeg kjenner, til og med lenger enn begge søstrene mine, selv om vi er alle kristne og kommer fra et godt hjem, sier evangeliske «Maria» til Relevant, ifølge CNN.
Les også: Derfor liker menn våte kyss
Mengden sex i populærkulturen og utbredelsen av pornografi får mye av skylden for at flere unge, ugifte kristne har sex. Men, Relevant trekker også frem at mennesker i bibelske tider giftet seg tidligere, og at snittalderen for giftemål har økt i USA de siste 40 årene.

Bekhterevs forkorter livet
Et strålende liv
Fant Mars-stein for første gang på 50 år
Lesernes kommentarer
Terje Tveten
1. oktober 2011 - 17:26
Sex
Sigjac
1. oktober 2011 - 17:35
Sex
Terje Sørensen
1. oktober 2011 - 19:26
Sex og kristendom
Oddbjørn Snippen
1. oktober 2011 - 17:55
Sex
Maria Moen
1. oktober 2011 - 18:11
KRISTNE har like stor kjønnsdrift....
Selv er jeg imot "one-night-stand", men er det i parforhold så synes jeg ikke det er feil å ha sex hverken for kristne eller ikke kristne.
Noen mener at sex er selve samleiet, mens andre mener det å tilfredstille en partner med hender/fingrer, slikking eller annet ikke er sex. Det er så forskjellige meninginger om dette .Like mange som det finnes mennesker.
Tror med sikkerhet at denne artikkelen "sier" sannheten.
Selv ser jeg ikke på sex med FAST PARTNER som noe feil/synd, kristen eller ikke kristen. Det er opp til hver enkelt individ å finne ut av det.
Finn Kaarby
1. oktober 2011 - 18:15
Gud skapte...
Disse kyskhetsløftene som det lages slik ståhei om er, slik jeg ser det tegn på kristenradikalisme som bidrar tilå ødelegge og kanskje svekke troen for mange.
Harald Kongsparten
1. oktober 2011 - 18:24
Sex
Peter Nylund
1. oktober 2011 - 19:28
Hahaha!
Leif Sørli
1. oktober 2011 - 19:32
Kristendom og sex
Lorentz Hanssen
1. oktober 2011 - 19:37
Incest..
Leif Sørli
1. oktober 2011 - 21:16
Incest
Jan F
1. oktober 2011 - 21:39
"Rette troende"????