Flere katter har på mystisk vis forsvunnet fra sine hjem i England. Katten på bildet har ingenting med saken å gjøre. (Foto:NTBscanpix)

Kattetyv herjer, men bare på onsdager

Nordøst i England har flere katteeiere opplevd å miste kjæledyrene sine.

Flere av innbyggerne i byen Whitby nordøst i England frykter nå en kattetyv som på mystisk vis stjeler de små kjæledyrene. Det spesielle er at kattene blir stjålet på onsdager.

Ifølge Yorkshire post tror enkelte at tyven stjeler kattene i håp om at de har en stamtavle som skal gjøre dem verdifulle. De kattene som ikke gjør seg som avlskatter blir trolig dumpet.

En av eierne som har opplevd kattetyvens herjinger er Louise Barningham. Hennes katt Muffin, ble stjålet samme onsdag som en annen katt i samme gate forsvant.

– Det er rart at det er flere, og ikke bare Muffin som har blitt borte. Det foregår noe muffens her, sier hun til Yorkshire post.

Les mer fra dyrenes verden

Også Rachael Theaker har opplevd å få katten sin frarøvet. Hun bor i byen Staithes, ikke langt fra der Barninghams katt forsvant fra. I tillegg til hennes ett år gamle Cassie, forsvant to andre katter fra nærområdet.

Katten Cassie, som er blind på det ene øyet, ble observert flere dager senere flere kilometer unna hjemmet.

– Hun kom seg ikke dit alene. Noen har tatt henne dit, sier Theaker.

Politiet i Whitby lover å gjøre det de kan for å stoppe kattetyven.

– Å miste et kjæledyr er tragisk for den det gjelder, og vi skal gjøre alt for å oppklare mysteriet. Hvis det går løs en seriekattetyv må denne stoppes, sier en talsmann i Whitby-politiet.

Les flere nyheter

Lesernes kommentarer

Tyveri av katter på onsdager?

kan det være slik at vedkommende som gjør dette har en slage eller tre den skal mette? og hva er vel ikke bedre enn levende dyr som slangene må fange og drepe selv? selv om katten kanskje kunne klare å gjøre en del skade så betyr jo ikke det at luringen ikke prøver? alt må ikke være for penger:-)

Mat

Nå er vel mus mere riktig byttedyr til slanger i fangenskap;)

penger?

tyven vil jo spare ,penger, med og mate slangen med andres kjæledyr,om din teori stemmer,,,

Onsdagskatter?

Hvorfor bare fange katter på onsdager? "Tyven" burde fange katter alle ukedagene, der er sikkert rikelig med kattesvineri å ta av. Kanskje det går med for mye ammunisjon hvis han skulle skyte katter hver eneste dag. En ting er sikkert: "Tyven" gjør nytte for seg med å fjærne noe av svineriet.

kattesvineri

Kattesvineri, hundesvineri, marsvineri. Så du mener at folks kjæledyr er noe svineri? Det er engang sånn at det ikke er dyrene som er problemet, men EIERNE, altså folk manglende respekt for liv.