
Venstre-ledelsen varslet om Solum Larsen før jul
Venstres generalsekretær Terje Breivik sier til VG Nett at meldingen som kom før jul, ikke var så alvorlig som hendelsen natt til søndag, men det var likevel så alvorlig at ledelsen i Venstre bestemte seg for å ta en samtale med Solum Larsen.
Breivik vil ikke utdype hva varselet før jul dreide seg om.
– Det var noe om at Helge hadde sagt og gjort ting som kunne tyde på at han slet med noe, sier han.
– Vi mente at det som var skjedd, ga grunn til at vi burde snakke med ham. Jeg diskuterte det med mine nærmeste medarbeidere, og vi bestemte at vi skulle ta en prat med ham. Dette diskuterte jeg også med Trine Skei Grande, sier generalsekretæren.
Les også: - Voldtekt kan være et uttrykk for maktutøvelse
Saken ble imidlertid aldri tatt opp med Solum Larsen, og på spørsmål om hva Breivik tenker om det nå, svarer han:
– Spørsmålet melder seg jo nå, om dette hadde skjedd om vi hadde hatt den samtalen før helgen. Det er håpløst å svare på, men det er jo spørsmålet vi nå stiller oss.

Tooji gratulerer Sverige
Sverige vant - Norge på siste
Drillo-statistikken sprakk i jubileumskampen
Lesernes kommentarer
Jan B-n
8. februar 2012 - 20:26
Utmerket håndtering
Her har mange mye å lære.
Jon-Ivar Klæboe
8. februar 2012 - 20:39
Voldtekt!
Kai Stick
8. februar 2012 - 21:19
Forsåvidt enig... Men
En hvilken som helst annen "forbryter" som gjør det samme blir ikke utsatt for den samme "gapestokken" som en politiker eller kjendis.
Forsvarer slett ikke det han eventuelt har gjort, men han er som alle andre "kjendiser", "forhåndsdømt" i media. Hans politiske liv ødelagt, sånn som flere andre har ødelagt for seg sjøl.
Slike ting er vondt for mange, ikke minst familie og nære venner.
Vi er enige i en ting. Slikt skal ikke skje, og han har selvfølgelig et spesielt ansvar som topp politiker.
Hilsen Frp'er
Ronald Bråten
8. februar 2012 - 22:20
Ansvar
Han visste da om sin egen posisjon og hva som kunne bli konsekvensene.
Jan Rudolf Pettersen
8. februar 2012 - 21:10
Korken på
Ounni Pillai
8. februar 2012 - 22:29
Innlagt.Manne
Knut Amundsen
8. februar 2012 - 22:42
Er dette en ukultur ?
Jon Johansen
9. februar 2012 - 9:23
Følger du med Amundsen ?
Thor Stenseng
9. februar 2012 - 8:30
"Sponheims kopien"
Åke Tidemann
9. februar 2012 - 9:12
"Kåte politikere"
finnes selv om Venstre bedyrer noe annet.
To liberalistiske partier der ledere har forgrepet seg på unge piker.
Cato Tjernstad
9. februar 2012 - 10:13
Likheten...?!
Såpass skjønner du vel at det ikke er tillfelle, og så får man kanskje la etterforskningen gå sin gang før man konkluderer for bastant...?!!