Nye skudd i Malmö, en person drept
Politiet fikk melding om at en person var skutt ved 18.50-tiden tirsdag. Personen ble fraktet til sykehus i ambulanse, men ble erklært død kort tid etter.
Et vitne forteller til Sydsvenskan at det ble løsnet flere skudd.
– Jeg hørte tre smell, og så at de bar en person til ambulansen som ga ham hjerte og lungeredning. Nå er det full med politi med automatvåpen her, sier vitnet.
Les også: 22-åring mistenkt for drapsforsøk i Malmö
– Den første politipatruljen som ankom stedet fant en mann som var skutt i en bil, opplyser Calle Persson ved politiet i Skåne.
Persson vil ikke kommentere om det medfører riktighet at det ble løsnet flere skudd.
Åtte drept
Den drepte mannen var tirsdag kveld ikke identifisert.
Tirsdagens drap er det sjette i Malmö på vel to måneder. Siden i mai i fjor er åtte personer skutt og drept, ifølge TT. I tillegg har flere andre blitt såret etter å ha blitt truffet av skudd.
Les også: Mann skutt og drept i Malmö
Senest i helgen ble tre personer skutt i Malmö på åpen gate. To av dem ble så hardt skadd at de måtte opereres. En person ble pågrepet siktet for drapsforsøk etter skuteepisodene mot to yngre menn lørdag. Men ingen gjerningsperson er pågrepet etter angrepet mot en 38-åring søndag, som ble skutt i halsen og i brystet.
Spesialstyrker
Svensk politi har satt inn ekstra ressurser som følge av den siste voldsbølgen i Malmö, og har sendt såkalte GOB-grupper til byen, melder TT.
GOB står for grov organisert vold, og politienheten består av åtte aksjonsgrupper fra hele landet som har spesialisert seg for å bekjempe grove forbrytelser.
Les også: 15-åring død etter skuddrama i Malmö
GOB har tidligere vært satt inn mot gjengkriminalitet i Södertälje.
Rundt 200 politibetjenter inngår i GOB-gruppene, som har ulike arbeidsoppgaver og tyngdepunkt i de tre største byene.
– I Malmö er det nå på plass en betydelig GOB-styrke, ifølge rikspolitiet.
Les også:
Politiet i Malmö ber om hjelp etter fire drap
Malmö-skytter mistenkes for flere drap


Sverige vant - Norge på siste
Drillo-statistikken sprakk i jubileumskampen
Masseødeleggelse