Fire personer bortvist fra hovedstaden
Politiet gikk til aksjon på en kaffebar midt i Oslo sentrum kort tid etter at fredagens demonstrasjon var over.
Ifølge politiet i Oslo dreier det hele seg om å avverge en uønsket situasjon der antirasister tilknyttet Blitz-miljøet skulle støte sammen med medlemmer fra National Defence League (NDL).
Les også: Flere arrestert etter demonstrasjoner i Oslo sentrum
– Hvis de ikke hadde blitt bortvist kunne ting ha skjedd, bekreftet innsatsleder på stedet overfor ABC Nyhetes journalist på stedet.
– Vi forsøker å avverge et gjengsslagsmål, fortsatte han.
Hendelsen bekreftes av operasjonsleder Marianne Grinaker ved Oslo politidistrikt.
Les også: Bhatti: - Det er ikke en trussel, men en advarsel
Se video: Tynt med demonstranter
Det er uklart om bortvisningen kan knyttes direkte til dagens bredt omtalte demonstrasjon mot norsk deltakelse i Afghanistan som ble avsluttet i 16-tiden fredag ettermiddag.
Hendelsen på kaffebaren fant sted kort tid etter at demonstrasjonen var over.
Trusselsiktet 21-åring innrømmer å ha lagt ut trusselvideo
Under ti demonstrerte mot radikal islam
Flere pågrepet etter Blitz-demonstrasjon


Sverige vant - Norge på siste
Drillo-statistikken sprakk i jubileumskampen
Masseødeleggelse
Lesernes kommentarer
Torstein Hansen
20. januar 2012 - 19:54
Nå må media ta litt ansvar og roe dette køddet ned noen hakk!
Altså, religion, politikk, ideologi, lack of attention og sånt! Bad mixture!
Er det virkelig noen som føler seg truet av dette sølet?
T. A. G
20. januar 2012 - 20:01
Disse ekstremistene kan!
Robin Kristiansen
20. januar 2012 - 20:02
Sinte unge menn kan gjøre stor skade.
Greit å få med seg hva de mest fanatiske miljøene i Norge foretar seg.
Robin Andersen
23. januar 2012 - 21:00
Godt poeng Robin
Torstein Hansen
20. januar 2012 - 20:38
La de som får betalt for det, få jobbe i fred med det!
Det er jo ikke rart at sakene hoper seg opp!
Nå må pressen gi dem litt arbeidsro etterhvert vel!
Vi trenger da ikke detaljkunnskaper om enhver sak!
Arnstein Nilssen
21. januar 2012 - 11:57
PST
Jan Erik Jensen
21. januar 2012 - 13:50
Tja?
At hun ble nødet til denne jobben var vel det største feilgrepet. Forsvarsadvokatbakgrunn er ikke akkurat det mest adekvate erfaringsgrunnlag for en jobb som dette. Sansynligvis er det bedre med en innsiderkandidat med lang erfaring fra dette spillet som må kunne bevare hemmeligheter , men da snakker vi om genuine hemmeligheter som må bevares for rikets sikkerhets skyld .
Så har hun hatt noen uheldige trakk i salaten, ja det har hun.Så kom 22.7 juli-tragedien hvor jakten på syndebukker startet allerede før sjokkbølgene hadde lagt seg .Igjen , uheldige situasjonshåndteringer fra JK som også fra svært mange andre aktører som i ettertid nekter på alt når det antydes at det muligens var ting som kunne ha vært håndtert bedre .
At det politiske lederskap etter hvert betraktet henne som en belastning ble ikke skjult for noen . Mens andre aktører som står det politiske mijø nærmere ble skjermet .
Så kom altså dette perifere tullespørsmålet under høringen og ett svar som de aller fleste , bortsett fra de mest ihuga blodhundene , ikke reagerte på da svaret ble gitt . Videre har Pakistans utenriksminister uttalt at denne "lekkasjen" ser de ikke alvorlig på i det hele tatt. Men , dette ble blåst opp politisk med ett mål for øye, kvitte seg med JK . At hun har gjort sine feil, javel, men det var en skitten måte hun ble sparket på , om enn i form av frivillig oppsigelse.Sånn er det når fiffen i den politiske andedammen ser spøkelser på høylys dag.
Robin Andersen
21. januar 2012 - 21:58
Tja-vell
Att hun ble sparket på en skitten måte, er jo humbug.
Hun valgte, og gå før hun ble kastet. Dermed kan hun snart få en ny toppstilling. Det er jo en parodi.
Hadde man i det private gjort en sånn tabbe, hadde man blitt fulgt til døra av vaktene. Og ville aldrig mer få en jobb, iallefall ikke i det samma firmaet.
Robin Andersen
21. januar 2012 - 21:48
Helt enig Arnstein
Bare se på han byrådlederen, ansvarlig for nexus skandalen. Han trakk seg, og rett over i ny stilling.
Gutteklubben grei, passer på sine egne. De leker butikk.
Jan Olaf per knutsen
22. januar 2012 - 18:21
Problemet her
Jan Olaf per knutsen
22. januar 2012 - 18:16
Jeg lurer på