Britiske soldater kan ha misbrukt afghanske barn

Det britiske militærpolitiet har startet en etterforskning etter at to britiske soldater skal ha misbrukt barn i Afghanistan.

Det er det britiske forsvarsdepartementet som opplyser dette til nyhetsbyrået AFP.

– Vi er klar over at det rettes beskyldninger om upassende oppførsel mot to av våre menn i tjeneste, sier en talsmann for forsvarsdepartementet.

The Sun skriver at en sersjant og en menig fra kampenheten Mercian er pågrepet og mistenkt for å ha krenket en afghansk gutt og jente, begge i tiårsalderen. Overgrepene skal ha blitt filmet.

Anklagene fremmes bare en uke etter at en video der amerikanske marinesoldater angivelig tisser på døde Taliban-krigere, dukket opp internett.

Se videoen her (Obs! Videoen er redigert om av ABC Nyheter)

Les også: USA etterforsker likskjending

Storbritannia har knapt 10.000 soldater stasjoner i Afghanistan. Soldatene skal etter planene trekkes ut i løpet av 2015.

Les også: Pentagon har identifisert urinerende soldater


Les flere nyheter her