Bil havnet utenfor skrent i Ålesund

En bil ble tirsdag kveld oppdaget i en bratt skråning nedenfor Fjellstua i Ålesund. Naboer varslet politiet etter at de hørte rop om hjelp fra fjellsiden.

Politiet fikk melding om rop fra det ulendte terrenget like før klokken 23 tirsdag kveld. Det viste seg at en bil hadde kjørt utfor parkeringsplassen ved Fjellstua og deretter ned i den bratte skrenten mot Ålesund sentrum. Det var en mann i bilen, og han klarte ikke å komme seg opp ved egen hjelp.

En større redningsaksjon ble satt i gang, og bilen ble sikret med vaiere slik at den ikke falt videre ned i det bratte terrenget. Ved 1-tiden ble mannen heist opp i et redningshelikopter og sendt til sykehus i Ålesund.

– Mannen var alene i bilen, forteller operasjonsleder Einar Rostad i Sunnmøre politidistrikt.

Hvor alvorlige skader han har pådratt seg, er ikke avklart, men han var ved bevissthet hele tiden, ifølge politiet.

Les flere nyheter