Menn foretrekker brunetter - Igjen
Et forskerteam ved universitetet i Westminster, London sendte en kvinne ut på Londons natteliv med tre ulike hårfarger; blondt, brunt og rødt.
Tre nattklubber ble besøkt tre ganger av samme kvinne, med ulik hårfarge hver gang. Forskerne på sin side observerte hvor mange menn som tok kontakt med kvinnen, skriver Daily Mail.
Deretter returnerte forskerne til de tre klubbene, og spurte 126 menn om å stemme på tre bilder av kvinnen i de ulike «forkledningene».
Les også: Blondine-øy for hår-reisende turister
Selv om kvinnen ble hyppigst sjekket opp som blondine, så scoret hun høyest på attraktivitet og intelligens som brunette på testen i etterkant.
Funnene som er publisert i Scandinavian Journal of Psychology, kan reflektere et skifte i mote, mener forskningsleder Viren Swami.
- På 60- og begynnelsen av 70-tallet, da Jackie Kennedy var den ideelle kvinnen, ble brunt hår også idealet for kvinner generelt. Så på 70- og 80-tallet tok blondiner over denne rollen, men de siste årene har vi sett en backlash mot blondiner. Ideen om at blondiner er dumme har blitt dominerende, sier Swami til Daily Mail.
Les også: Ingen dum blondine


Sverige ligger i tet
Drillo-statistikken sprakk i jubileumskampen
Masseødeleggelse
Lesernes kommentarer
Jan B-n
3. januar 2012 - 21:35
Brun / blond / rød
Herregud hva folk kaster bort tid på å finne ut !!
At Jackie Kennedy var idealkvinnen på 60-70 tallet er også tvilsomt , da mannen hennes likte godt en blondine (Marilyn Monroe). :-)
Arvid Gustavsen
3. januar 2012 - 21:42
Ja du kan så si. Jeg driver
Knut Amundsen
3. januar 2012 - 21:40
Brunetter er klart best
Geir Vinje
3. januar 2012 - 22:07
Håper at ikke alle "forskere" nedgraderer menn til en hårfarge!
Arnfinn Norheim
4. januar 2012 - 10:31
Fuglenes verden.
For noen år siden fant man ut at svarttrosthanner som ikke var helt svart, hadde dårlig drag på ”damene”. Så tok forskerne og farget noen hanner helt svart og dermed var problemet løst for de falmete karene.
Men dette har vel kanskje ikke noe med løse fugler å gjøre,- he he.