Breiviks mor oppdaget våpen i 2010

Allerede for ett år siden gikk Anders Behring Breivik til anskaffelse av våpen og kjemikalier, forteller moren.

Terrorsiktede Anders Behring Breivik (32) bodde sammen med sin mor i en leilighet i Hoffsveien i Oslo inntil i mai i år, men allerede et halvt år tidligere merket moren at noe var galt, ifølge NRK.

– Han kjøpte en hagle som sto inne på rommet hans, og bestilte en rifle. Og på nyåret 2011 kjøpte han en svær svart pistol, har moren hans forklart.

Moren forteller om perioden før angrepene i en samtale med de rettspsykiatrisk sakkyndige. Her kommer det også fram at hun reagerte på all posten sønnen fikk tilsendt.

Les alt om terrorangrepene mot Norge

 

– Det kom blytunge svarte sekker. Han fylte kjellerboden med underlige ting også. Han ble sint og sur da jeg spurte hva han skulle med alt utstyret, har hun sagt.

Moren sier hun merket endringer allerede i 2006, men at det ble langt verre det siste året.

– Jeg tenkte jo på om han begynte å bli helt gæren. Det føltes utrygt. Som om jeg ikke kjente ham lenger. Så jeg tenkte det måtte være noe galt med hodet, har hun sagt.

Morens forklaring blir trolig svært sentral i den kommende rettssaken, som etter planen skal begynne 16. april.

Les flere nyheter

 

Lesernes kommentarer

En ny psykolog ?

En ny psykolog? og utalelser som skal bli lagt til grunne i videre sermonier i Talkshowet, som det norske rettsvesen med PR kåte
advokater i spissen har satt i gang.

Utrolig

at man skal bruke så mye penger og ressurser på dette showet, med "eksperter" i hytt og pine, som skal danne seg de utroligste historiene, bare de får godt nok betalt for det. Man trenger ikke å kalle seg for psykolog for å se at Breivik uten tvil har vært helt tilregnelig hele tiden, dvs 100% klar over hva han har drevet på med fra dag en. Han har bare helt andre grenseverdier når det gjelder de moralske "sperrene" enn det den vanlige mannen i gata har. Min "ekspert"-uttalelse var helt gratis.

mannnen er gal

Det er vel ikke så vanskelig og forstå , han trodde barn var soldater .
For meg er det pst som , tidligere overvåket miljøene han så opp til som ikke gjorde jobben sin . Jeg mener ........ .... ...?

Breivik

Er drittlei hele saken.Man bruker en masse ressurser på dette som etterhvert har blitt et show og en tilsynelatende utømmelig tema for media.Mannen er tatt og har tilstått det tragiske som har skjedd.Man har oppnemnt en kompetent kommisjon til å vurdere hans mentale tilstand.De har kommet med sin konklusjon og den får man godta.Det sier seg selv at mannen ikke er normal.At han dømmes til psykisk helseværn og ikke slipper ut før han evt. er frisk - eller blir dømt til fengselstraff og slipper ut etter endt soning er ikke store forskjellen.Han blir skjermet fra samfunnet i lang tid uansett ! Her er forøvrig mange forståsegpåere og psykiatere som ikke har snakket med -eller vurdert Breivik som kommer med sine påstander.Slutt med dette og overlat saken til den aktuelle kommisjonen og domstolen og bli ferdig med saken ! Forstår at de som har mistet sine vil følge saken - men all denne uinteressante synsingen og gravingen i media er totalt uinteressant ! Saken vil vel likevel desverre dominere nyhetene frem til rettsaken og lenge etterpå !

Kan ikke

Kan ikke Breivik sirkuset dempes ned? Uansett AP eller Avisene renner over av dette. Tviler sterkt på om folk i det hele tatt er opptatt
av og lese om dette hver bidig dag. Tv overspiller seg seg med Aps ungdom. Hva om noen undersøker om Breiviks høyre stortå ikke er litt
vridd.