Falske tenner ga straffrabatt
Aktor i retten i Alicante, Spania har redusert straffen fra fem til tre og et halvt år i fengsel for en mann som er dømt for vold mot sin kone.
Grunnen er at kvinnens tre tenner som ble slått ut i voldsepisoden, var implantater, melder Spaniaavisen.
Spansk lov åpner for fem år i fengsel i tilfeller hvor sekundære organer blir skadet eller går tapt.
Bevis fra rettsmedisinske eksperter viser derimot at kvinnens tre knekte tenner var proteser.
Mannen ble i 2006 dømt for to andre voldsepisoder mot den samme kvinnen, og sonet sin straff i fengsel.
Saken som nå er oppe i retten, skjedde i 2009 foran øynene på parets seks år gamle sønn.

Drillo-statistikken sprakk i jubileumskampen
Masseødeleggelse
Lesernes kommentarer
Jon Mikalsen
5. desember 2011 - 15:10
I Norge ville
Norge er kjeltringenes paradis. Landet der offentlig salg av seksuelle tjenester fortsatt er lovlig (selv om kjøp er forbudt), og bruk av narkotika skjer offentlig, uten at politiet griper inn. Jeg gikk en tur i Oslo en kveld, jeg fikk 8 tilbud om å kjøpe sex på under en halv time, helt åpenlyst. Da jeg avviste damene ble de hissige og frekke, og skjelte meg ut med ord som ikke egner seg på trykk her. Landet (og Oslo by) forfaller raskt hver dag. Jeg skjønner ikke hvorfor politikerne i dette landet ønsker slike tilstander.
Håvard Moen
5. desember 2011 - 15:31
Strafferabatt
Som du sier, og som jeg er helt enig i, jeg forstår heller ikke hvorfor politikerne i dette landet ønsker slike tilstander.
Brynjulf Svihus
5. desember 2011 - 15:40
skulle ikke forundre
Hilde Granum
5. desember 2011 - 21:05
Hvorfor....?
Kjell Zaal
5. desember 2011 - 15:52
Fordi..
Ha en fortreffelig dag...
Jørn Haakenstad
5. desember 2011 - 16:06
Hm.
Job
5. desember 2011 - 16:07
Implantat er
Forresten så jeg at Smiley virkelig kan få rollen som julenisse i år . 44 mill skal deles ut. Jeg lurer på hvordan han ser ut i drakta og om han sier ho ho nedi der?
Inger Vibeke Haugen
5. desember 2011 - 16:32
Implantat i Norge??????
Job
5. desember 2011 - 19:07
Overskrift
Bjørn Johannessen
5. desember 2011 - 16:07
Spansk matador
Denne mannen som gjorde dette må sikkert ha det veldig vondt.
Kurt Arve Liabø
5. desember 2011 - 16:42
Burde det ha noe å si?