Russland fortsatt kritiske til USAs rakettskjold
Russlands president møtte lørdag sin amerikanske kollega Barack Obama på sidelinjen under det økonomiske toppmøtet for Asia og Stillehavsregionen på Hawaii.
Blant temaene de to diskuterte var USAs planer om å bygge et rakettskjoldsystem i Europa.
– Vi er enige om å fortsette letingen etter mulige løsninger, vel vitende om at vi står langt fra hverandre, sa Medvedev etter møtet.
Russland har gjentatte ganger tidligere advart amerikanerne mot å gjøre alvor av sin plan om et rakettskjold for Europa og varslet om at det i så fall vil utløse russiske mottiltak.
USA fastholder at rakettskjoldet er ment å beskytte mot angrep fra land som Iran og Nord-Korea, noe russerne stiller seg tvilende til.
Medvedev har tidligere truet med at Russland vil måtte utvikle nye angrepsvåpen dersom USA og NATO står fast ved sine rakettskjoldplaner, og han har også truet med å trekke Russland fra START-avtalen om atomnedrustning.


Drillo-statistikken sprakk i jubileumskampen
Masseødeleggelse
Lesernes kommentarer
Roald Atle Furre
13. november 2011 - 10:27
Tankekors
Håvard Moen
13. november 2011 - 10:31
Rakettskjold mot hva ?
Jørgen Sollie
13. november 2011 - 10:46
Hvorfor?
Jeg sier ikke at de har, jeg bare brainstormer litt ;)
Edvard Johan Larsen
13. november 2011 - 11:48
Hvorfor Rakettsjold.
Svein Helgerud
13. november 2011 - 19:16
USA og rakettskjold
Tor Larssen
13. november 2011 - 21:36
Bare å se på
Job
14. november 2011 - 11:28
Man snakker om et