Kolberg hevder han har knekt Frp-koden
På spørsmål om Kolberg har knekt «Frp-koden» svarer den tidligere partisekretæren:
– Et langt liv i politikken har lært meg at ingenting er endelig. Likevel mener jeg at svaret er «ja». Det er fordi de langt på vei har knekt seg selv. Det er igjen et resultat av et vedvarende press mot deres politikk og argumentasjon. Jeg visste det ville ta tid, men nå ser vi de første resultatene av det, sier Kolberg.
– Frp har stagnert. Det er ikke lenger grobunn i en meget urolig økonomisk verden for å drive en økonomisk uansvarlig politikk. Uhemmet bruk av oljepenger og ned med skatter og avgifter, som har vært deres store mantra, har slått sprekker. I kommunevalgkampen vi har bak oss, har folk skjønt at det ikke går å levere tjenester uten at det må betales. De har vært i nærheten av makt flere steder uten å klare det. Deres økonomiske teori er dermed er blitt tilbakevist, og de har ødelagt seg selv, sier Kolberg i intervjuet.
Kolberg tror ikke hans uttalelser om å «knuse radikal islam» har bidratt til å nøytralisere Frp.
– Jeg sa ikke at radikal islam skulle knuses, men at radikal islam ikke har noe i Norge å gjøre, og det er vi jo alle enige om. Når vi fører vår innvandrings- og integreringspolitikk er det ikke på grunn av Frp, men fordi vi mener den er riktig.


Mood fordømmer «brutal tragedie» i Houla
Hedret båtfolket med skulptur ved Utvika
EM 1960 - en franskmann får viljen sin
Lesernes kommentarer
Birger Meinhardt
28. september 2011 - 7:39
Kolberg hevder han har knekt Frp-koden
Arvid Bratlie
28. september 2011 - 7:56
Kolberg og Frp koden
Leif E Østli
28. september 2011 - 8:46
Vannvittig
Alle er redd for FRP, men virke midlene og fokus, må uansett styrende parti dersom den skal kalles ansvarlig. Dreies på industri , design, patent , innovasjon styring. Fra sosiale entreprenører, handel, service, infra struktur utbygging og utnytte hverandres kompetanse. Som Vestlands bygdene som ikke har noen ting.
FRP har ikke hatt makten noen gang. Det er disse blokkdannelsene som er farlig i Norsk politikk. AP har tatt veldig mange av forslagene til FRP inn i sin politikk. Men det går for sakte. Vi må bruke hveandre i realtid, og ikke klamre oss til makten for enhver pris.
Det tror jeg landet trenger. Regjeringen og storting er til for nasjonen og folket, og ikke motsatt.
Denne skremsel propagandaen . Kan man ikke diskutere budsjett, og samtidig skape noe. Er det ikke kamerater av Kolberg som tar 3 av 4 kroner i administrasjon av bomstasjoner ?? I stedet for å bygge veier. "Litt stygt sagt" Men poenget er att vi har fjernet oss fra produksjon, og blitt for tunge i administrasjon.
Geir Odin Nes
28. september 2011 - 10:38
"Vestlandsbygden som ikke har noen ting"???
Odd Korsnes
28. september 2011 - 11:12
RE;"Vestlandsbygden som ikke har noen ting"???
Leif E Østli
29. september 2011 - 8:32
Det jeg mener Vestlandet , er
Helge Pedersen
28. september 2011 - 8:48
Arvid!
For det første er det noe som heter olje som Norge er i besittelse av som gjør at vi har økonomisk ryggrad i Norge. Hvis vi ikke hadde hatt den, hadde Norge AS gått med dundrende underskudd ( ca 100 milliarder hvert år ).
For det andre er det private personer i dette landet som har startet opp bedrifter slik at folk har fått jobb her i landet. Problemet med arbeiderparties politikk er at AP de siste 30 årene spesielt, har sett på alt som har med privat næringsliv som en pest. Du skal ikke tjene penger, du skal ikke få lov til å si opp folk hvis det kommer dårlig tider +++. Dette har resultert i at norsk industri mer eller mindre har flagget ut eller lagt ned. Husk bare hvilke advarsler Kolberg kom med når Røkke var på vei inn i Norsk Næringsliv. Da kom det til å gå galt med Kværner og Aker.
Få heller folk inn i politikken som har skapt noe istedenfor slike pratemakere som Kolberg som ikke har gjort noe annet enn å prate tull i alle år:
Bjørnar Hareide
28. september 2011 - 10:46
Fantastisk godt sagt Pedersen!
Gunnar Larsen
28. september 2011 - 11:18
Treffe spiker´n på hodet
Pål Vedeld Djupvik
28. september 2011 - 9:09
Ja det er helt utrolig hva folk kan mene!!
Akurat som FRP har en kode de skal knekke, men AP har iallefall systematisk holdt på i 20 år og adoptert FRP (eller libralismen) sitt syn på hvorledes samfunnet må styres. AP har heldigvis kuttet ut de sosialistiske dogmene, men de tar dem frem i festtaler og på nasjonaldager osv. (når de snakker til massene og sier KAMERATER).
Vi har en søkkrik stat, som til og med sender penger til det utenlandske oljefondet, penger som kommer dit er tapt for alltid.
Birger Meinhardt
28. september 2011 - 9:22
Kolberg og Frp koden
Arvid Bratlie
28. september 2011 - 9:43
Håkon Li
Ingar Nilsen
28. september 2011 - 9:45
He he, Arvid
Men, Klassekampen skriver selvfølgelig alt han sier. bare det sier jo nok.
Arvid Bratlie
28. september 2011 - 10:50
Håkon Li
Åge Fred Gram
28. september 2011 - 10:08
Kolberg og FRP Koden.
Vanja
28. september 2011 - 14:51
Nei
Og så spør jeg deg, etter som rødgrønt har flertallet og har hatt det i mange år, er det vi som er dumme og ikke har skjønt noen ting? Setter du deg selv i høysetet og forteller oss at du vet bedre enn oss? Skjerp deg!!
Det er flere frp styrte kommuner som har gått konkurs, så frps økonomiske politikk er kanskje ikke den beste eller?
Du kan jo fortelle meg du hva som er så smart med å brenne alle broer, ved å tenke kortsiktig og bruke opp alle pengene med en gang.
Harald Haha
28. september 2011 - 11:04
Kolberg er en av de beste politikkerne vi har
Tor Løken
28. september 2011 - 11:48
Kolberg er en manipulator
Kent Andersen har rett når han sier at Martin Kolberg er selv FrP-koden: Gjennom alt det dumme han sier, bedrer ha FrP's sjanser. Det vil vi se igjen i 2013.
Johannes Berg
28. september 2011 - 8:20
Klovn eller ei,
Pål Vedeld Djupvik
28. september 2011 - 9:13
Klovn eller ei.
Odd Johannessen
28. september 2011 - 10:20
Tragisk.
Ingvald Leivestad
28. september 2011 - 20:17
En vaklende mann på gyngende grunn.
Runar Wiik
28. september 2011 - 7:49
Kolberg
Kjetil Tonning
28. september 2011 - 7:58
Det er Frp som er mestere i å mele sin egen kake
Dessuten: Er det noe parti som er selvsentrerte og populistiske og som utnytter diverse saker til å fremme seg selv, så er det Frp. De er mestere i slike ting.
Polar King
28. september 2011 - 8:10
Når du generaliserer basert på enkeltpersoner
Tenk før du prater !!!
Johannes Berg
28. september 2011 - 8:23
Hei du!
A. Y.
28. september 2011 - 9:38
Fullt navn?
Ingar Nilsen
28. september 2011 - 9:48
Javel, A.Y
Johannes Berg
28. september 2011 - 10:12
Jepp!
A. Y.
28. september 2011 - 12:08
Mal >