
- Gullsmed med på millionbrekk
En gullsmed i 50-årene er blant mennene som er pågrepet i forbindelse med 40-millionerstyveriet av Gullborgen i Oslo sentrum natt til 14. februar i år.
Inne i mannens gullsmedbutikk på østkanten i Oslo fant politiet smykker de mener stammer fra kuppet, ifølge kilder TV 2 Nyhetene har snakket med.
Ifølge tv-kanalen mener politiet at gullsmeden hadde inngått avtale med de som utførte tyveriet om å ta imot tyvegodset.
Les også: Sju arrestert for millionbrekk
– Min klient har ingen kjennskap til dette. Han stiler seg totalt uforstående til siktelsen, sier advokat Endre Skjelbred Refsdal til TV 2.
Seks andre menn, i alderen 26 til 53 år, er varetektsfengslet, siktet for medvirkning til grovt ran.
Politiet er foreløpig sparsomme med opplysninger i saken.
- De sju ble pågrepet på forskjellige adresser i Oslo. Pågripelsene forløp helt uten dramatikk, sa politioverbetjent John Roger Lund ved Seksjon for organisert kriminalitet til ABC Nyheter lørdag kveld.
Han opplyste også at noen av de pågrepne er kjenninger av politiet.

De bruker norsk som hemmelig språk
Lesernes kommentarer
Frank Johansen
28. mars 2010 - 20:41
Brekk