64-åring siktet for sex med mindreårig
En 64 år gammel nordmann er arrestert i Kambodsja, siktet for å ha betalt en 14-åring for sex gjentatte ganger.
Det hersker imidlertid tvil om guttens alder. Mannen selv hevder at gutten er 17 år. Den seksuelle lavalder i landet er 15, skriver Aftenposten.
Nordmannen risikerer 15 års fengsel, dersom han blir funnet skyldig.
- Det er løgn at gutten er 14 år. Han sa selv til retten at han er 17 år gammel, men ifølge fødselsattesten er han 16 år, sier mannens forsvarer, Bunphann Phoum, til avisen.
Det er første gang en nordmann er siktet for seksuelle overgrep mot barn i Kambodsja. Fra tidligere er 46 utenlandske turister fengslet for tilsvarende forhold.

Pengesedler varmer fattige ungarere
Lesernes kommentarer
Linda Cijs
16. mars 2010 - 18:50
Hun sa at han sa...
Tommy Eriksen
16. mars 2010 - 19:41
Bare tull
Det vill så si at nordmenn ikke har lov til å kjøre fortere enn 100 km i timen,( i utlandet) for det er maks grensen i Norge.
Lover og regler skal selvfølgelig følge det landet man er i! Så enkelt.
Så dette er mao ikke noe ulovlig, så lenge gutten er over 15 år.
Det sies forøvrig også at han er 16 år, så da ville han gå klar "sex med mindreårig" i Norge også.
Linda Cijs
16. mars 2010 - 19:52
Da var jeg ikke helt på jordet..
Som vanlig funker da ikke praksisen.