GIFTET SEG: Dette er fra seremonien mellom Sal9000 og Nene. (Foto: Youtube)

Her gifter han seg med dataspilldame

27 år gammel japaneser giftet seg med sin store, virtuelle kjærlighet.


Den 27 år gamle japeneren, som kaller seg Sal900, giftet seg med sin pixelerte kjærlighet Nene Anegasaki i november.

Videoen fra bryllupet er lagt ut på Youtube.

Ifølge Sky News falt Sal9000 for de sexy skjørtene, dådyrøynene og kvikke tone.

Man har tidligere sett bryllup mellom to virtuelle karakterer, men det skal være første gang en virkelig mann har giftet seg med en virtuell kvinne.

Med en hvit smoking på, holdt Sal Nene i luften, mens han avga løftene og ga sitt «ja».

Seremonien hadde om lag 40 gjester, mens flere tusen så bryllupet direkte på japans versjon av Youtube.

- Jeg forstår 100 prosent at dette er et spill, og jeg skjønner veldig godt at jeg ikke kan gifte meg med henne fysisk eller lovlig, sier Sal.

De to turtelduene har vært sammen siden september, da Sal begynte å spille spillet «Love Plus» på sin Nintendo DS.

Lesernes kommentarer

Fy flate!

Hvor forbanna dum går det an å bli? Nå må folk snart begynne å bruke hodet, isteden for en teit dataskjerm til alt! Jada, jeg vet at jeg sitter foran en nå, men har nå f..n meg ikke tenkt å gifte meg med den. Dumskapen lenge leve, det er en flott nerdegenerasjon som skal arve jorda, gitt, snart må de vel ha en pc til å ta med på do for å tørke dem..... God jul!

So What ?

So What ? So What ? So What ? So What ? So What ? So What ? So What ?