
Støre fikk «snike» i vaksinekøen
Mens både regjeringen og Stortinget må stå i kø som alle andre, har utenriksminister Jonas Gahr Støre (Ap) allerede fått sin vaksine mot svineinfluensa. Men han tilhører ingen risikogruppe.
Årsaken er at Støre ble oppringt av sin fastlege som uoppfordret tilbød ham en vaksine, skriver Dagsavisen.
Fastlegen skal ifølge Støre ha forklart at han allerede hadde fått vaksinert «sine» risikopasienter, og at han hadde noen vaksinedoser til overs. Vaksinene må brukes samme dag som forseglingen er åpnet for å ikke bli ødelagt.
Ifølge Støres kommunikasjonsrådgiver Marte Lerberg Kopstad skal utenriksministeren først ha takket ja til vaksinen etter at han hadde fått forsikret seg om at alle fastlegens risikopasienter hadde fått gå først.
Verken statsminister Jens Stoltenberg (Ap) eller helseminister Anne-Grete Strøm-Erichsen er vaksinert foreløpig. (©NTB)

De bruker norsk som hemmelig språk
Tvi tvi, Tooji!
Lesernes kommentarer
Berit Johansen
5. november 2009 - 9:11
Prioritering
En som venter i køen
Paul Roy Muni
5. november 2009 - 14:48
Prioritering ?
Ingen liv er mer värdt enn andres !
Bjørn Øystein Waage
5. november 2009 - 9:15
vaksine
Det er slik i alle sammenhenger og skal være slik også, at det skal prioriteres kven som skal få.Kongehus,regjering og storting,samt helsepersonell og andre nøkkel personer må være blant dei første i lag med risiko gruppene.Vårt samfunn er basert på et hirarki i et demokrati og da må vi også finne i oss at noen må prioriteres. For orden skyld kan nevnes at eg IKKJE er i noen av desse gruppene sjølv. I en annen sammenheng der det f.eks. er en stor krise eller katastrofe ,er det noen som må organisere og bestemme. det er da også en selvfølge at desse blir prioritert, enen det er medisiner,mat etc. Vi må finne oss i at slik er det.
Paul Oskar Rosenquist
5. november 2009 - 9:28
Norge er å stå i kø det!!!
Nei kom dere ut av sprøytekøen og inn i polkøen.
De selger i hvertfall noe som virker og har vært testet av milliarder av mennesker i hundrevis av år. : : :) Godt mot forkjørelse og influensa er det også.
Hjelper ikke en drit det heller, men mye gøyere å være sjuk da gitt!! :)
Tormod Ringvold
5. november 2009 - 10:27
En solskinnshistorie.
Finn-Arne Knutsen
5. november 2009 - 14:11
Vaksine