- Slike råd kan koste mennesker livet
Nettsteder for alternativ medisin advarer folk mot svineinfluensavaksine. Slike råd kan koste mennesker livet, mener Statens Legemiddelverk.
Selgere av naturmidler ber folk droppe svineinfluensavaksine og satse på rugspiredråper, urtete og diverse andre naturmidler. Det reagerer helsemyndighetene kraftig på.
– Slike råd kan koste mennesker livet, sier overlege i Statens Legemiddelverk Steinar Madsen til NRK.
Han mener det er svært uansvarlig og useriøst å oppfordre til å droppe vaksinen, spesielt med tanke på at det har vært flere dødsfall i Norge.
Selv om det i Norge er ulovlig å reklamere med at naturmidler har legemiddeleffekt hvis de ikke er godkjent av legemiddelverket, finnes det flere nettsider med slik reklame. (©NTB)

Lesernes kommentarer
Tove Hellberg
4. november 2009 - 8:20
Skremsels propaganda for vaksiner!
Det virker på meg som at denne "kampanjen" er nøye planlagt og satt i virksomhet for å manipulere befolkningen. Merkelig er det at ikke en eneste kritisk røst har fått sluppet til under første fase i kampanjen.Jeg har også oppdaget en mengde motsigelser i uttalelsene til de som representerer folkehelseinstituttet i massemedia.Var det ikke en som uttalte ganske tidlig i fasen at nå var 100000 Nordmenn smittet med svineinfluensa?(forsida i VG) to uker siden ca. Det var jo rett og slett løgn. Med tristhet ser jeg at det er endel løgn.Nei, søk annen informasjon enn det det såkalte folkehelseinstituttet kommer med, du kan ikke stole på dem.
Øyvind Midteng
6. november 2009 - 12:50
Tull
De som uttalte at mellom 175 000 og 300 000 nordmenn hittil hadde blitt smittet, var Folkehelseinstituttet. Den eneste grunnen til at det høres merkelig ut for deg, er fordi du ikke vet nok om sykdommen. For de aller fleste er influensaen ganske mild. Grunnen til at man ønsker massevaksinering er p.g.a de relativt få som IKKE får et mildt sykdomsforløp.
4. november 2009 - 8:31
De har ikke gjort seg tilliten verdig
Paul Oskar Rosenquist
4. november 2009 - 8:52
Kan jo lytte litt til alle? Speielt seg selv!!
Tror vaksiner på lang sikt ikke lurer moder jord. Snarere tror jeg vi gjør oss selv en bjørnetjeneste.
Har nevnt dette før noen ganger. Mye info på nettet. Noen tusen dør hvert år av livsstilsykdommer som fedme-tobakk og alkohol bare i norge. 40millioner er smittet av Aids og mer enn 50ooo dør i trafikken bare i Thailand pr år. osv osv
Mange mange millioner dør av mangel på mat og vann. Flere vil det bli på grunn av flere folk- mere søppel-mindre mat og vann osv.
Tror det er smart å sette ting litt i rette proposjoner og senke skuldrene og ikke la media styre psykologien. Stol på magefølelsen og gå en tur med hunden.
Kirsti Løvik
4. november 2009 - 8:55
Naturmidler
4. november 2009 - 9:02
Kan koste?
HER MÅ EIN TA AVGJERA SJØLVE,sil ut alt som er grums, Det hjelper i alle fall:))
Reidun Carstens
4. november 2009 - 9:33
Noe er fryktelig galt Steinar Madsen !
Tyske regjeringsmedlemmer og militært personell skal slippe å ta den vaksinen som tilbys resten av befolkningen. Hvorfor ? Jo, der er redde for helsen sin og vaksinen Pandemrix i sin originale variant.
" Critics argue that Adjuvantien [adjuvants in the vaccine] could lead to increased inoculation reactions such as headache or fever.” The German government elite and the armed forces will receive Celvapan, an adjuvant-free vaccine manufactured by Baxter. The German public will receive a vaccine produced by GlaxoSmithKline with adjuvants."
Hmmm...Madsen. Er dette også gjeldende for den norske såkalte elite ?
Videre står : " Employees of the Paul Ehrlich Institute will also get the adjuvant-free vaccine. Johannes Löwer, president of the institute, said in August that the vaccine causes worse side effects than the virus. Löwer’s comment came after German lung specialist Wolfgang Wodarg said the vaccine increases the risk of cancer. The nutrient solution for the vaccine consists of cancerous cells from animals."
Det er noe suspekt med både svineinfluensaen og vaksinen. Og den massive og aggresvie måten dere nærmest beordrer det noske folk til massevaksinering av en høyst riski vaksine.
Kan du Steinar Madsen fortelle det norske folk hvorfor vi skal injiseres med den farligste varianten ?
Vaksinen inneholder 25 milligram kvikksølv.
For å konsumere en så stor mengde bør du veie over 250 kg.
Mercury/kvikksølv er det nest mest giftige grunnstoff på jorden, og er kjent for å forårsake lærevansker, autisme, Alzheimer, multippel sklerose (MS), fibromyalgi, lupus, leddgikt, depresjon og bipolar lidelse. Selv tilsynelatende små mengder av kvikksølv har store, dødelige konsekvenser og kvikksølv forgiftning påvirker nyrene og nervesystemet. Andre effekter av kvikksølv forgiftning inkluderer brennende følelse i beina, mentale bivirkninger som hukommelsestap, syn og hørsel, andre psykologiske effekter, lammelser, medfødte misdannelser, nyresvikt, og med dødsfall.
Formaldehyd-Formalyn (formalin) er en 37 prosent løsning av gassformige formaldehyd som inneholder metanol. (Brukt i vaksiner som vev- bindemiddel) Formaldehyd løsning (formalin) er ansett som en farlig og giftig damp. Metanol er også kjent som tresprit.
Polysorbate 80 viser seg å forårsake infertilitet hos mus.
Monosodium Glutamat (MSG): C5H8NNaO4 en StabilizerMSG-MSG intoleranse: Det har vært mange studier av allergier og / eller overfølsomhet for MSG, tilskrevet den frie Glutaminsyre komponent, som har fått skylden for å forårsake en rekke fysiske symptomer som migrene, kvalme, digestive uro, tretthet, hjertet hjertebank, håravfall, astma, anafylaktisk sjokk, raskt økende diabetes og mange andre plager.
Squalene er olje-i-vann adjuvanser. Etter de store kontroversene rundt miltbrann-vaksinen som amerikanske soldater ble injisert med i forkant av Gulf-krigen i 1990-91 så ble squalene forbudt i USA ved lov i 2004. GlaxoSmithKlein sin Pandemrix-vaksine, som Norge har kjøpt 9,4 millioner doser av, vil inneholde 10,69 milligram squalene.
Det er overbevisende dokumentasjon på at folk som får 5 påfølgende influensa vaksiner i en 10 års periode er ti ganger mer utsatt for å få Alzheimer på grunn av akkumuleringen av aluminium og kvikksølv i vaksinene. Dette ifølge immunolog Hugh Fudenburg.
Som legen Per Fugelli sa så bra...folk begynner å tenke selv.
Og det er mer enn urovekkende at det overhodet ikke er publisert noe om at dette er et designvirus og at Jane Burgermester har anmedlt WHO, FN med flere, at legen Len Horowtiz har anmeldt Rockefeller trust for forsøk på både pandemi og massedrap relatert til den menneskeskapte AH1N1-virus og påfølgende massevaksinasjoner.
Kilder : Kilde: http://dotconnectoruk.blogspot.com/2009/10/german-chancellor-ministers-get-special.html
Nyhetsspeilet og diverse på Internett.
4. november 2009 - 10:18
Det er mye kynisme
IG Farben var sterkt inne da nazismen startet i Tyskland og det hevdes at den ikke ville ha fått grobunn hvis ikke IG Farben stilte opp. En del av lederne ble dømt under Nürnbergprosessen. Men at Rockefeller Group var sterkt inne i dette kartellet viste seg jo når Frankfurt ble bombet av de allierte, eneste som sto igjen var IG Farbens medisinfabrikk. Det sier seg selv at slike firma ikke tenker på menneskehetens beste, de tenker kun penger, og ser på mennesker som forskningsobjekter, som Dr. Mengele
Erlend Langsrud
4. november 2009 - 10:46
Masse ble fryktelig galt her.
Jeg oppfordrer alle til å søke opp Hugh Fudenburg, Len Horowitz som hun refererer til. Begge har lagt igjen hjernen sin på Jupiter, og er IKKE anerkjente forskere.
Reidun Carstens
4. november 2009 - 11:30
Takk for dette Erlend !
Her har jeg skrevet feil da det på pakningsvedlegget til Pandemrix ikke står hvor meget kvikksølv som er i den.
Det er riktig at det skal være 25 mikrogram pr. 0,5 ml. dose.
Hjertelig takk for at du kjapt kom inn og korrigerte.
For øvrig er innlegget korrekt.
Erlend Langsrud
4. november 2009 - 12:00
Bare hyggelig!
http://www.dinside.no/826709/kun-%E9n-vaksine-i-norge
Noen nettsider sier 25 mikrogram, men det er stort sett anti-vaksinefolk som jeg ikke stoler på. Uansett er det ufattelig lite, så det spiller ingen rolle.
Frank Antonsen
4. november 2009 - 12:00
..og 2,5 mikrogram,
Øyvind Midteng
6. november 2009 - 13:10
Reidun Carstens misinformasjon
Når det gjelder skvalen, så er det ikke "olje-i-vann". Det er deler av en nedbrutt olje, og dette er noe du allerede har i kroppen din. Alle pattedyr har skvalen i kroppen. Du har faktisk allerede masse skvalen i kroppen din, akkurat som meg.
Resten av innlegget ditt er også bare sprøyt. Fra ende til annen. Det er ingen som kommer til å tvinge deg til å ta vaksinen, men slutt i hvert fall med å uttale deg om ting du åpenbart ikke forstår. Misinformasjon, i denne sammenheng, kan ta liv. Heldigvis er svineinfluensa en mild sykdom for de fleste, men ENKELTE blir alvorlig syke. I verste fall kan noen av de som risikerer alvorlig sykdom lese misinformasjonen du sprer, og bestemme seg for å la være å ta vaksinen, med det resultat at et par av dem ender opp i respirator, i verste fall i ei kiste. ABCnyheter, nå får dere jaggu begynne å ta ansvar, og sensurere disse folka.
Internett er faen meg som en ladd pistol i en barnehånd.
Turid Sandø
4. november 2009 - 9:37
Du vet best - ta ansvaret for din helse!
Paul Oskar Rosenquist
4. november 2009 - 10:40
Knallinnlegg Turid!!
Det rare er at sauene vil bli holdt i hånda og leid til makthaverenes mål.
Erlend Langsrud
4. november 2009 - 10:18
Stol på FHI ikke heksedoktorene!
Jeg er hjemme med en datter som har svineinfluensa, og har i den anledning lest en del artikler og innlegg om vaksine og annet.
Her påstås det at vaksinen ikke er utprøvet på noen. Det er feil. Den er testet på 4000 mennesker før den ble tatt i bruk. Noen fagfolk har reagert på at vaksinen mot dette spesifikke viruset ikke er testet tilstrekkelig på gravide og barn. Det er kanskje riktig, men allikevel rent flisespikkeri. Stoffene i denne vaksinen (inkludert harmløst skvalen og mikroskopiske menger kvikksølv) er akkurat de samme som har vært brukt millioner av ganger før, bortsett fra selve det ødelagte viruset, selvsagt. Det eneste stoffet jeg er kritisk til er egg. Mange astmatikere har eggallergi.
La gå at denne influensaen kanskje ikke er så farlig. Kanskje er den hauset opp. Takket være skolemedisinen Tamiflu ble dattera mi forbausende mye friskere etter kun ett døgn. Synes allikevel det er latterlig med argumentene om at influensaen er "naturlig" og dermed nærmest "sunn". Var spanskesyken sunn? Er svartedauen, syfilis, polio, spedalskhet, aids og kopper bra for kroppen?
4. november 2009 - 10:58
Sykdom styrker imunforsvaret
Erlend Langsrud
4. november 2009 - 11:17
Enig
Paul Oskar Rosenquist
4. november 2009 - 12:18
Imunforsvar som ligger i cellene våre.
Problemet med alle disse vaksinene er jo at det blir en riktig stor "pay" en ikke kan se rekkevidden av i dag. La naturen gå sin rette gang, samme hvor tøft det virker. Vi skyver bare problemet forran oss og til slutt kan moderjord ta tilbake i 10 fold? Da har vi i vår egoisme straffet generasjoner etter oss.
Men det er no bare noen tanker da :)
Frank Schwabe
4. november 2009 - 21:02
Immunforsvar
Åge Martinussen
4. november 2009 - 15:09
Virus.
Frank Antonsen
6. november 2009 - 19:39
Det er 2,5 mikrogram kvikksølv...
Rett skal være rett!
Mengden kvikksølv er altså ca halvparten av hva vi får i oss pr dag ved å spise vanlig norsk mat. Denne kvikksølvmengden er helt ufarlig tatt via en enkelt vaksine. Andre vaksiner som gis med engangsdoser inneholder ikke tiomersal. Jeg synes at noen driver med skremselspropaganda, hvor tydeligvis fakta er mindre viktig enn saken man forfekter. Det kommer ikke noe bra ut av slikt.