Østeuropeiske vinningskriminelle kan stå bak tyveri av ni barnesykler i Nord-Trøndelag torsdag. FOTO: Illustrasjon, Colourbox

Sykkeltyver slo til mot skolebarn

Politiet tror østeuropeiske vinningskriminelle står bak tyveriene av ni sykler i Nord-Trøndelag torsdag.


Ni sykler ble stjålet fra to forskjellige steder i Nord-Trøndelag torsdag ettermiddag, melder trønder-avisa.no.

I Nærøy forsvant seks sykler fra en bussholderplass nær en skole. Samme hendelse skjedde ved en busslomme i Namdalseid hvor tre sykler ble stjålet. Samtlige sykler tilhørte skolebarn som hadde plassert tohjulingene ved bussholdeplassene for å ta skolebussen.

Politiet ber folk som kan ha observert en varebil eller lastebil som kan settes i sammenheng med tyveriene om å ta kontakt med politiet. Ut fra måten tyveriene har skjedd på, tror politiet at det kan stå østeuropeiske vinningskriminelle bak.

- I begge tilfellene er det slik at syklene er tatt fra en plass der skolebarna setter igjen syklene for å ta skolebuss. Vi tror ikke at det er tilfeldig at to slike meldinger kommer inn samme dag, sier operasjonsleder Ola Hofstad ved Nord-Trøndelag politidistrikt.

- Ingen vanlig personbil får med seg seks sykler, sier Hofstad, som oppfordrer andre som er blitt utsatt for lignende tyverier om å anmelde saken.

Lesernes kommentarer

Hvor lenge skal nordmenn

Hvor lenge skal nordmenn finne seg i å bli utnyttet? Hva kommer til å skje når strikken ryker? Når politiet og myndighetene ikke lenger er i stand til å opprettholde lov og orden kommer folk tilslutt til å ta loven i egne hender? Hva skjer da?

Ja, hva skjer da mon tro ??

Kanskje en Magnum 44 hadde hjulpet litt :-)

Hvor lenge skal nordmenn

Hvis du tar loven i egne hender kan du være brennsikker på at politiet dukker opp omgående. Det systemet vi har, og de folkene som lager systemet, har ikke peiling på hva de driver med. De klarer jo ikke engang å utvise de som blir nektet opphold her i landet. Hva jeg mener om vår justisminister tør jeg ikke å si, for da blir innlegget slettet. Jeg kan si såpass som at han har nå bevist i fire år at han ikke behersker jobben sin.

Hvor mye dritt skal vi tåle?

Det er på høy tid det blir innført legitimasjonsplikt og plagsomt ofte kontroll av biler med utenlandske skilter fra land hvis inbyggere utgjør en overhengende trussel for kriminelle aktiviteter..

Visumplikt fra

Visumplikt fra østblokklandene. Det er den eneste måten vi kan ha tingene våre i noenlunde fred på. Så får de rike klare å male vinduskarmene selv, og betale 10 kr ekstra for en kurv jordbær.