Fant slange på kjøkkenet

Politiet måtte tilkalles da en mann tirsdag ettermiddag kom hjem til leiligheten sin på Laksevåg i Bergen og fant en slange på kjøkkenet.


– Vi fikk melding klokken 17.30 om at en mann hadde funnet en liten slange i leiligheten sin på Laksevåg. Karen tok en tur ut mens han ventet på politiet, sier operasjonsleder Terje Hilland i Hordaland politidistrikt til Bergens Tidendes nettutgave.

Politiet varslet Akvariet og Mattilsynet. Men da fagfolkene dukket opp, var det for sent.

– Da de kom fram, var slangen borte vekk, sier Hilland.

Mannen hadde imidlertid en mistanke om at slangen kanskje tilhørte naboen som bor i etasjen over.

– Da vi undersøkte der, fant vi en 70 centimeter lang teppepyton. Det var imidlertid ikke den slangen som var på besøk i naboleiligheten, sier Hilland.

Fagfolkene fra Akvariet tok med seg slangen fra naboen, og eieren av slangen blir anmeldt. Men slangen som politiet egentlig skulle hente, var fortsatt sporløst borte. (©NTB)

Lesernes kommentarer

Fant slange!

KRISE!
SIKKERT GRØNN HAGESLANGE!

Hva er problemet?

èn ting er at ormen-slange har rømt fra naboen, en annen historie er hvorfor det blir så oppstyr bare på grunn av en koselig slange som desverre ikke er lovlig i Norge.
Kan det ikke bare bli en lovendring? Det vil jo skje en gang likevel...... Stakkars lille kryp....

Lovendring

reptiler skulle egentlig bli lovlige samme året som amstaff ble forbudt så det viser jo hvor lang tid politikerene bruker på lovendring ca 5 år til nå og enda ikke lovlig. Jeg har hatt mangen reptiler opp igjennom årene og da politiet med mattilsynet kom på døren så mistet jeg heldigvis kun 1 ut av 5 dyr pga klarte å gjemme nesten alle før di kom seg inn, men etterpå kvittet jeg meg med resten av dyrene pga vil ikke at di skal avlive flere dyr, pga di blir akurat som andre kjæledyr, du binder deg til dem akurat som en hund. Og for meg som er allergiker så ville det vært kjekt å ha dyr igjen, nå har jeg en hund som jeg klør meg halvt ihel av men er glad i dyr uansett type. Har hatt Grønn Trepyton, Regnbueboa, flere Rødhaleboaer, Korn Snok, Mais Orm, flere Grønn Iguana, Konge Iguana, Steppe Varan, flere Skjegg Agamer og en haug med Leopard Geckoer. Men vil ikke anbefale Steppe Varan eller Grønn Trepyton pga litt mye aggresive, Resten av dyrene er rolige, Har til nå enda ikke blitt Bitt av mine dyr eller bekjentes dyr. Alle reptiler bør du få når di er unge og ikke stress dem, la dem være i fred og ikke overdriv Plass, dvs di fleste dyr trives bedre i små terrarier. Di kan bli stresset over å ha for mye plass. Vil også si at Kornsnok,Skjegg Agam og Leopard Geckoer kan bli enormt Tamme. Korn Snok er det di fleste anbefaler som en familie slange/Start slange

Slange på kjøkkenet?

Har Røkke forvillet seg til Bergen?

Slange som husdyr.

Jeg har selv hatt slange som husdyr, noe som ble veldig godt mottatt av min datter som da var 5 år. En lovendring er absolutt å anbefale.

Hadde eg vært mannen så

Hadde eg vært mannen så hadde eg øyeblikkelig flytta ut av leiligheten :-)