Det var stor trengsel om plassen da tusener av pakistanere skulle returnere hjem etter religiøs samling. Foto: AP / Scanpix.

Ikke akkurat NSB

Pakistanske sunnimuslimer tok toget hjem etter religiøs samling.


Det var ikke mye som minnet om NSB og norsk togkultur da pakistanske sunnimuslimer tok toget hjem etter religiøs samling i byen Multan.

Hundretusener av troende fra hele Pakistan deltok i den tre dager lange samlingen som ble avsluttet i går.

Og med passasjerer hengende ut dører og vinduer, sittende på taket eller klamrende seg fast til alt av håndtak og karmer som finnes på et tog gir disse bildene ordet overfyllt ny mening for en som irriterer seg hver gang han må stå på 20-bussen.

Hvordan konduktøren kom seg rundt skal forbli usagt. Men etter alle smilene å dømme ser det i hvert fall ut til at kampen om plass gikk veldig rolig for seg.

Lesernes kommentarer

i rute?


Mon tro, var toget i rute?

På vei til Norge!

På vei til Norge!

Kristin Halvorsen gleder seg siden hun har betalt bilettene!

Verdens største guttetur.

Kan ikke noe annet si at det ser ut som verdens største guttetur. Er ikke et kvinnfolk å se på bildene. De løper vel etter toget, hvis de fikk lov til å være med i det hele tatt? Ikke rart at de ikke forstår våre strenge regler i samfunnet når en ser på bildene hva det er lov til i det landet der.

Kan jo håpa på at damene

Kan jo håpa på at damene fekk lov til å sitja inne i toget:)

Trafikksikkert

Det kan jo tenkes at det er ganske trafikksikkert.... Alle er jo på toget, da er nok veiene tomme. Moralen må bli: Kjør trygt med bil :p