Ole Nicolai Kvisler i rettssalen under kjennelsen i 2002, med bilder fra stedet der Benjamin Hermansen ble drept i bakgrunnen. (Arkivfoto: Scanpix)

Vil gi arv til Benjamins drapsmann

Motstandsmann og høyesterettsadvokat Erik Gjems-Onstad vil gi 250.000 kroner til Ole Nicolai Kvisler, som er dømt for drapet på Benjamin Hermansen.

Gjems-Onstad er et av fire medlemmer i en komité som skal fordele arven etter Oslo-kvinnen Clara Weltzin, som døde i fjor. Hun etterlot seg ingen arvinger, men skrev i sitt testament at arven skal gå til personer som arbeider mot fremmedinnvandring til Norge, melder TV 2 Nyhetene.

– Jeg kan bekrefte at jeg har opprettet testamenter, og jeg vet at det har forekommet midler til folk som arbeider mot innvandring, sier Gjems-Onstad.

Pengene stammer fra salget av Weltzins leilighet, som ifølge testamentet skulle selges til en «til norskfødt, født av norske foreldre». Salget innbrakte 2,7 millioner kroner.

Ole Nicolai Kvisler var en av de tre som ble dømt i forbindelse med det rasistisk motiverte drapet på Benjamin Hermansen på Holmlia i Oslo i 2001.

– Jeg blir dårlig i kroppen min av å vite at en av dem som drepte Benjamin, får store penger for det han gjorde, sier Benjamins mor, Marit Hermansen.

Den profilerte jødehateren og nazisympatisøren Tore Tvedt skal få 50.000 kroner fra arven etter Weltzin, mens den politiske organisasjonen NorgesPatriotene og lederen Øyvind Heian får til sammen 500.000 kroner. Heian er tidligere dømt for å ha drapstruet justisminister Knut Storberget (Ap). (©NTB)

Lesernes kommentarer

VÆPNA REVOLUSJON

"Den profilerte jødehateren og nazisympatisøren", "tidligere dømt for å ha drapstruet justisminister Knut Storberget" - slikt høres da riktig så utrivelig ut.

Jeg er av den oppfatning at det å omstyrte et samfunn med væpnet revolusjon er så mye, mye verre. Ta AKPml f.eks., de fikk en formidabel gave initiert av bl.a. Kåre Willoch da man på søttitallet besluttet at denne grupperingen fikk lov til å fortsette innen det demokratiske systemet de så sterkt motarbeidet.

De milde gaver har også senere rislet over enkeltmennesker fra denne demokratihatende gjengen. Det var en skandale at Lundkommisjonens raddiskupp fikk nedsatt et innsynsutvalg som hadde som oppgave å utbetale "erstatninger" til mennesker som hadde vært overvåket av overvåkingspolitiet. Det skulle bare mangle at overvåkingspolitiet gjorde sin plikt mot mennesker som hadde et så nedrig mål som å ødelegge vårt samfunn!

La nå mannen få pengene.

La nå mannen få pengene. Han soner straffen for noen han tror på. At det er noen der ute som symatiserere er helt greit spør du meg. Verden er full av folk, samfunn og grupperinger som er sykere en drapsmannen og hans sympatisører. USA, ISRALEL, JEHOVAS VITNER, JENS STOLTENBERG, KRISTIN HALVORSEN, HANNIBAL THE KANIBAL, HØTTGUBBEN, OSV.........

For noe man tror på.

Så hvis jeg er helt overbevist om at alle som heter Olav fotjener å dø, da er det ok for meg å myrde deg?
Enn hvis det hadde vært deg eller din sønn som hadde blitt utsatt for denne volden kun 16 år gammel, hadde du da syntes at en av morderne hadde fortjent belønning?
Jeg kan heller ikke forstå det å ta livet av sine egne landsmenn er noe å tro på.
Vi bor i et fritt land, du kan tro og mene det du vil, men dine meninger skal ikke gå utover andre uskyldige mennesker. Ingen av oss er Gud.
Jeg liker ikke Vigrid, men er for all del ikke "ute" etter dem, eller benytter hver anledning jeg har til å slenge dritt om dem kun fordi jeg ikke liker dem.
Drapsmannen fortjener ikke pengene pga at, Clara Weltzin,skrev i sitt testament at arven skal gå til personer som arbeider mot fremmedinnvandring til Norge. Benjamin Hermannsen var norsk, han var ikke innvandrer.
Kanibal skrives med c på engelsk.

Hvem er verst, neger som dreper eller en etnisk nordmann som

dreper. Visste dere at hvis du er utlending, mørkhudet, svart så får du strafferabbatt!!! Helt sykt! Og at Storberget oppfattes som landssviker av mange her i Norge, er vel heller ikke vanskelig å forstå. At det er noen der ute som symatiserere med drapsmannen er helt greit spør du meg. Verden er jo full av folk, samfunn og grupperinger som er sykere en drapsmannen og hans sympatisører. USA, ISRALEL, JEHOVAS VITNER, JENS STOLTENBERG, KRISTIN HALVORSEN, HANNIBAL THE KANIBAL, HØTTGUBBEN, OSV.........

Underbygge påstander

Du må gjerne underbygge dine påstander med en lenke til kilder.

Minner om at dere kommenterer under fullt navn, nick og falske kallenavn vil bli endret i henhold til våre retningslinjer (med melding til bruker) og at det er fullt mulig å kommentere en sak uten å bli usaklig eller sjikanerende.

Kommentarer som bryter med våre retningslinjer vil bli fjernet.

Med vennlig hilsen
Heidi - Redaksjonen

Hvem er verst

En drapsmann er en drapsmann uansett hudfarge.
Terrorister kjemper for noe de tror på, så bin Laden og co. er greie karer i dine øyne? Sammenligner du dem med Gandhi, Max Manus, dr. M.Luther King og Martin Luther f.eks.?

Han må overhodet ikke få de pengene!

Helt jævlig at noen skal få belønning for et drap, et rasistisk motivert drap. Helt uforståelig hvis han faktisk får de pengene. Det må stoppes. Hva slags signal sender det? Og hva føler Benjamins mor?
Leser videre at bl.a. Tore Tvedt, Vigrid lederen, skal få 50 000 kr fra samme arven. Mer penger til å spre sin forskrudde hat propaganda og til å lokke nye svake sjeler in i sin syke verden. Det Norske samfunnet må vise at det faktisk står for det det skilter med og hindre at noen av disse hatsprederne får noe som helst. Bur dem inne på livstid.

Rasister og Nazister arver andre rasister og Nazister,.

Ingen tvil om at nazisvin og rasistsvin som patetiske Norgespatriotene og den lille skap-pedofile lederen Heian er nynazist og rasist,. dette er noe Norges virkelige patrioter må slå hardt ned på. De er ikke ute etter noe annet enn ondskap. Men hvis vi skal gjøre noe virkelig fint for disse patetiske norgespatriotene så la oss bygge en konsentrasjonsleir a'la Hitler så får de smake sine egne holdninger i praksis.

Jeg er ganske sikker på at

Jeg er ganske sikker på at avdøde som har gitt arven ikke ønsker å belønne mordere men at arven er ment å bruke til arbeidet med å begrense og jobbe mot den økte innvandringen.

I bestefall har du rett..

Men jeg tviler på at arven ville blitt tildelt nynazister og grove rasister som Norgespatriotene, Vigrid etc. hvis såfremt dette ikke hadde vært utdypet i testamentet, det fins vel mange andre og mildere former for rasister, man hadde ikke behøvd å gi det til de mest ekstreme i hele landet. De kunne for eksempel gitt hele arven til FRP de har jo jobbet mye mot innvandring og på et mye mer saklig grunnlag, hvis man kan si det på denne måten.

Gi ham pengene, men...

Gi disse direkte videre til Benjamin Hermansens pårørende for tort og svie. Det samme burde også gjelde for resten av arven. Finnes nok av ofre for disse skrullingenes handlinger.

Noen ville gitt hele arven

Noen ville gitt hele arven til Frp. Ja, hvorfor ikke? Erik Gjems Onstad har jo vært stortingsrepresentant for nettopp Frp. Og Frp representerer som en her på siden sier det en mildere form for rasisme. Og Fremskrittspartiet begynte for alvor å vokse fra den dagen det ble kjent at Frps stortingsrepresentant Øistein Hedlund hadde hatt møter med både gamle og nye nazister.
Bekjemp all rasisme!