Mullah Krekar i Oslo Tingrett i september. Han ble kalt inn til rettslig avhør med PST etter at han i sommer uttrykte trusler mot Høyrelederen Erna Solberg. Foto: Berit Roald / Scanpix.

Fryktet Krekar-lekkasjer

Norge og USA fryktet blant annet at det ville bli kjent at Norge stilltiende godtok at Krekar ble satt opp på FNs terrorliste.

Da Krekar kom tilbake til Norge tok den amerikanske ambassaden flere ganger opp saken med norske myndigheter, melder Aftenposten.no.


Både nordmenn og amerikanere var redd for at det amerikanske presset skulle bli offentlig kjent, ifølge dokumenter Aftenposten har fått tilgang til.

«Utenriksdepartementets juridiske rådgiver Rolf Einar Fife gjorde det helt klart at Norge ikke åpent vil støtte en oppføring på terrorlistene i tråd med FN-resolusjon 1267», heter det i dokumentene.

Fife skal ikke ha gått i mot at Krekar skulle føres opp på listene, men ga uttrykk for at Norge ikke ville bidra.

- Vi mener referatet ikke gir en korrekt fremstilling av hva som ble sagt på møtet, sier underdirektør Ragnhild Imerslund i Utenriksdepartementet til Aftenposten.no.


Lesernes kommentarer

Vi har allerede hørt en rekke liknende bortforklaringer.

"- Vi mener referatet ikke gir en korrekt fremstilling av hva som ble sagt på møtet, sier underdirektør Ragnhild Imerslund i Utenriksdepartementet til Aftenposten.no."

Neivel, men alt kan vel ikke være rent oppspinn (?).

Det er mer sannsynlig at det er slik det var, men dette må bortforklares. Typisk dobbeltmoral. Norge burde stått frem med en klar støtte.

Krekar saken er blitt en skandale, slik den er blitt håndtert.

Roger

Folkeopplysning...

Helt riktig Roger.
Og dette er et godt eksempel på hvorfor WikiLeaks m.m.m. er et viktig bidrag til folkeopplyningen.

Så sant

Men allikevel ser jeg det i andre tråder her at noen synes wikileaks lekkasjene ikke burde vært offentliggjort.Helt ok at almenheten får vite slike ting,for de folkevalgte har jo løyet oss midt opp i ansiktet uten å nøle jo.Derfor nyter jeg hver eneste "lekkasje2 som kommer frem i lyset der vi får vite at det var langt fra sannheten det de prøvde å overbevise oss om

hvorfor er Krerar den

hvorfor er Krerar den terroristen så viktig for Norge, kanskje landet ikke har noen å tenke på. han skulle bli sendt hjem inntil nå, men ingen vet hvorfor.De som skulle være her er sendt hjem lenger, men Krekar er fortsatt her, uten jobb, har luksusliv og media oppmerksomhet heletida.det er en veldig trang sannsynlig at norge klarer å sende krekar ut av landet.politikerne er redde.

Google----

---oversetter - er ikke alltid perfekt, men vi forstår hva du mener !

Livredd sine nye venner.

Saken er at vi har en utenriksminister som er bestatt av det nye norske
vi, han er antinasjonal, antidemokratisk og står ikke opp for
ytringsfriheten. Han er så lite norsk at det er bevilget 40 mill. for
og konstruere en ny nasjonalfølelse. Han har valgt side og er en farlig
mann for Norge. De farligste politiekerne er de som har valøgt seg en
utopi med paradis på jord, det viser historien.


http://www.document.no/2010/12/gahr-st%c3%b8res-parti/

Støres kongelige "vi".

Utenriksministeren er besatt av flere typer "vi".
Da han kommenterte karakteristikkene av ham selv som arrogant sa han bl.a. "Dette må vi tåle". Han har visst begynt å bruke det kongelige "Vi", om seg selv.

Livredd sine....

Da er vi to som er helt på linje Åsmund. Denne mannen er i tillegg så til de grader arrogant og nedlatende at det er en skam.

Til A.T.

Når det gjelder J.G.St. og din karakteristikk av denne mannen, så er jeg helt enig med deg.

Jeg har sett og hørt ham tale under er moskébesøk i Oslo - jeg syntes det var flaut å høre på mannen. Maken til lefling med krefter som ikke vil oss vel...

Bra det er Stortingsvalg om 3 år...Men hva hjelper det når de gamle tantene på Frogner synes han er så kjekk at han må vi velge en gang til...

Ufattelig at ikke flere får opp øyne og ser hva som skjer!

:o/

Krekhar

Ja,ja en terrorist mer eller mindre med
opphold i Norge spiller vel ingen rolle,de
planlegger jo bare terrorangrep og det kan
de jo ikke straffes for,og skulle det smelle
i Oslo ville det bare være et hendelig uhell
i flg.dyktige advokater,til og med Krekhar
har jo gratis juridisk bistand.

MULLA KREKAR

Muligens en helt i Stoltenberg,Støre og Storbergets øyne ?



JILL

Krekar og andre kurdere

En annen kurder i Stavanger som har arbeid i 10 år i Norge og betalt kr. 2 mill. i skatt og som alle ønsker å beholde her bli sendt til Irak som kan få følger for ham og familien.

Krekar som erkjenner å være terrorist får være. Hvorfor er ploitikkerne så redde for ham.
Dette er vanskelig å forstå for folk flest.

Billigere

Krekar er her derfor at han gir viktig informasjon om terrorvirksomhet her i Norge til de norske myndighetene. Alle andre forklaringene er for grusomme å tenke engang. Hans informasjon har sannsynnlig spart Norge mye mer en 2 millioner. Han og hans informasjoner har kanskje spart oss 20 millioner. Han har sagt engang at han liker Norge. Han har vært på "ferieturer" i den farlige Nord-Irak månedsvis og likevel har status som asylsøker her i Norge. Tenk logiskt og takk 'mullah' 007 Krekar. Han er vårt CIA-mann.

Krekar

Han ler av Norge, hele veien til banken.....

krekar

er ikke noe feil med krekar, han brenner for sin tro,han gjør noe med det. det er norsk lov det er noe galt med .vi kan bli staffet i norge om vi begår noe staffbart i følge norsk lov ,men er tillat i det landet. og så er dem veldig veldig redd for å bli kalt rasister ,ordet rasist er netsen verre for enkelte mensker en noe annet,er vel bare pedo som kan måle seg.man må forandre loven slik at enkelte mensker blir straffet i de landa de har begått krimenelle hanlinger ,om det så er strengere sraffer en i norge