
Slayer dominerte metalfesten
Dro du på Unholy Alliance III for å se Slayer? Da tok du nok riktig avgjørelse.
Anmeldelse
Gjorde en god jobb i Spektrum (klikk på bildene for større utgaver).
Unholy Alliance i år besto av Amon Amarth, Mastodon, Trivium og som sagt, Slayer. Jeg hadde aldri trodd det skulle være såpass stor forskjell på de fire bandene, men der tok jeg nok feil.
Fem band
Sandnes-bandet Purified In Blood var også med denne ene gangen, men mest som oppvarmingsband som fikk spille for relativt få ankomne konsertgjengere. Etter dem var det Amon Amarth sin tur, fulgt av Mastodon, Trivium og Slayer. Etter hvert som tiden gikk, kom det flere og flere tilskuere, og dess lengre ut i programmet de kom, desto lengre tid fikk hvert band på scenen.
At Slayer skulle stå for mesteparten av underholdningen var heller overraskende. De spilte i godt over en time, men det føltes som en evighet. Som tidligere nevnt om Machine Head, som varmet opp for Slipknot for to uker siden; det hørtes ut som de
Hadde god kontakt med sitt publikum.
I motsetning til den store hovedattraksjonen, så det i det minste ut som de andre gruppene hadde det gøy på scenen. De spilte bra, og var tydelig klar over at de måtte gjøre det beste ut av den lille tiden de hadde.
Trivium kommuniserte best
Spesielt Trivium klarte dette, men det kan ha noe å gjøre med at de fikk noe mer spilletid enn de andre. De kommuniserte dessuten bra med publikum og hadde både vokalen og gitarsoloene på plass.
Kerry King (44) viste muskler.
Kort oppsummert kan man vel si at det ikke var en konsert man tenker tilbake på og ønsker man kunne få oppleve igjen.
La oss håpe Slayer blir byttet ut med noen som byr på litt mer variert musikk til neste gang.



















































Mest debattert