
Amerikansk banksjef kan få gigantbonus
Nyheter
Siste kommentarer
Det er den britiske avisen The Times som har snakket med en rekke bankfolk, som sier at Goldman Sachs-sjef Lloyd Blankfein kommer til å innkassere en bonus i år på 100 millioner dollar.
Beløpet tilsvarer nesten 600 millioner norske kroner og er stikk i strid med president Barack Obamas anbefalinger for den amerikanske banksektoren.
I 2007 fikk Blankfein en bonus på 67,9 millioner dollar. Goldman Sachs er regnet som verdens rikeste investeringsbank. (©NTB)














































Eivind Andersen
1. februar 2010 - 12:12
Er det samme overalt
Kai Stick
1. februar 2010 - 12:43
BONUS? For hva? For å ha
Inni er det neppe noe... Er det ikke økonomisk krise i bankene da?
Han får kanskje bonus av de ekstra overføringene som staten har tilført bankene for at de ikke skal gå konkurs? Må bare le av slike idioter...
Svein Olstad
1. februar 2010 - 13:28
Tullete
Jo da det er deg og meg det. "Gølvet" er grunnpilaren for at alt skal gå bra eller dårlig.
NÅR DEN STORE FLOKKEN KJØPER er vi alle fornøyde fordi vi har litt til overs og kan få det som naboen har. Når flokken IKKE kjøper fordi de ikke lenger kan låne penger, da må "gølvet" betale for det også. En leder som tar ut bonuser som dette og tror han er verdt det er en kynisk utnytter som driter i folk flest. En god gammeldags DRITTSEKK.
Hans-Erik Christensen
1. februar 2010 - 13:57
Bonus
Magne Stolpnessæter
1. februar 2010 - 18:14
Reisen til helvete på første klasse
I lys av senere begivenheter vil prognosen neppe slå helt til, men dette sier allikevel en god del om hvor stort beslag disse legger på verdens ressurser.
For de som vil lese mer om dette, så kan dette innlegget være av en viss interesse:
http://vindskeivt.com/2009/06/20/reisen-til-helvete-pa-f%c3%b8rste-klasse-plutokratiets-framtidsutsikter/
Paul Oskar Rosenquist
1. februar 2010 - 22:26
Ja blårussenfornekter seg ikke!!!
Verdiskaping vet de lite om. Snyltere er vel en mer beskrivende betegnelse.
Helt feil signaleffekt blir gitt ,i en finansiell krise som sansynligvis vil bli mye dypere. Blir det rett og slett helt feil, sett med mine briller.