Økning av voldsoffererstatningen i strid med grunnloven
AP har ikke muligheter til å øke voldoffererstatningen for Auf-erne fra 22/7, fordi dette strider mot Grunnlovens § 97, som sier følgende: "Ingen lov maa gives tilbakevirkende kraft".
Å bryte grunnloven kan ikke rettferdiggjøres ved å hevde at hensikten er å øke erstatningen til egne partfeller etter 22/7. Dette er rendyrket politisk korrupsjon.
Å øke erstatningen fra 40 til 60G, gir dette Auf-ere en ekstra erstatning på 1,6 millioner kroner. Ganger vi dette med 200 krav, blir dette 320 millioner kroner.
Tenker på den kampen som dykkerne i Nordsjøen måtte kjempe mot AP i årevis får å få noen luse ører i erstatning for ødelagte liv. Dette for ikke å snakke om sviket mot sjøfolkene etter krigen, der AP nektet å utbetale enkene deres rettmessige krav.
Håper at noen på Stortinget kan riste dritten ut av AP, og stille dem for riksrett hele gjengen.

Barns beste
Lesernes kommentarer
Odd Fredrik Nymark
18. februar 2012 - 15:02
Grunnloven.
Thore Stoveland
18. februar 2012 - 17:06
Flisespikkeri.
Sigmund Abusland
19. februar 2012 - 11:46
Nå er vel ikke erstatninger lovfestet
I dette tilfellet er et annet problem om det blir en forskjellsbehandling. Det har Sivilombudsmannen påtalt som ikke tillatt. Så her ligger nok mer mat til underernærte advokater.
Kyrre Storli
19. februar 2012 - 13:55
Når det er mine barn og andres unger osv !