Hatet av fansen
(ABC Nyheter): Etter at Guns N’Roses så sent som i forrige uke fikk uvanlig mye oppmerksomhet etter å ha ankommet Reading-festivalen i England en time for sent, gjentok Axl Rose og hans kumpaner bragden da de skulle spille i Dublin i går kveld.
Les også: Erklærer krig mot festival
70 minutter for sent
Etter at publikum i salen hadde buet på bandet, som ikke var ankommet, i over en time, dukket omsider de amerikanske rockerne opp på scenen - 70 minutter etter annonsert tidspunkt.
Guns N’Roses skulle ha begynt settet sitt klokken 21.15, men kom ikke på før klokken 22.25, ifølge den irske nettavisen Entertainment.ie.
Bandet startet settet med 80-tallsslageren «Welcome To The Jungle», og tittelen tatt i betraktning; rene jungelstemningen tok til i konsertarenaen. Axl Rose ble mer eller mindre tvunget til å avbryte introen fordi flasker haglet mot vokalisten fra salen.
Gikk i protest
En ikke helt blid Axl Rose grep deretter mikrofonen:
- Ålreit, her er dealen: Vil dere at vi skal bli? Det vi ønsker å si er at vi gjerne vil ha det moro. Hvis dere ikke vil ha det moro med oss i det hele tatt, er det bare å si fra – for oss er det ikke noe problem – i så fall går vi bare vår vei.
Uten å utdype det noe mer, spilte bandet så tre låter mens flaskene haglet og publikum buet, før de forlot scenen uten å snu seg tilbake.
En av de ansatte på konsertarenaen kom etter en stund ut på scenen og beklaget det inntrufne, samtidig som han ba dem roe seg ned.
- Vi forsøker hardt å få Axl tilbake på scenen. Jeg ber dere om å avstå fra å kaste ting på ham.
Fansen fortsatte hånet
Etter ytterligere en lang pause, kom til slutt Guns N’Roses tilbake på scenen for å spille et kort sett for de få som fremdeles var igjen i salen. Det betyr ikke at de ikke hånet bandet videre.
Se videoklipp av hendelsen her:


TV-kanal vil finne Andhøy
Sikringstiltak etter arbeidsulykke i Verdal
Har milliarder å handle for - synes alt er for dyrt
Lesernes kommentarer
Ronny Kristiansen
2. september 2010 - 10:38
Begynner vel å danne seg et mønster her
Litt rart at de fortsatt er på turne.. blir nok vanskelig å bli booket og få solgt publikumsplasser for de nå.
Etter å drøya altfor lenge med den siste overhypa skiva så skal det litt til å dra liket opp av gjørma etter denne ny trenden deres.
Harald Asle Vestre
3. september 2010 - 9:01
Tosk