Skulle tisse, ble sparket ned av elg

Skogens konge likte dårlig at mannen slo lens i veikanten. Med et karatespark traff elgen ansiktet til den intetanende mannen.

Den elgeville historien fant sted ved 3-tiden natt til tirsdag da mannen i 40-årene stoppet bilen for en tissepause utenfor Bjerkvik i Nordland.

Mens mannen utførte sitt ærend dukket elgen opp. Den var sint. Den sparket mannen i ansiktet slik at han måtte ringe politiet og be om hjelp.

– Mannen hadde kuttskader i ansiktet og måtte kjøres til legevakten. Vi hjalp også til med å få vekk bilen hans, sier operasjonsleder Terje Hansen i Midtre Hålogaland politidistrikt til NRK.

Han legger til at det er sjelden kost at elgen angriper mennesker. Det er mange meldinger om elg i Ofoten-området for tiden, men da er det elgen som er den fornærmede part. (©NTB)

Lesernes kommentarer

Sparket ned av elg

Typisk av en litt ung og sjalu elgokse,
det har nok vært elgku i nærheten !

Elgku/Elg Fu..?

Elg med svart belte i "Elg Fu" som deler ut karatespark ja.. Særlig!
- Men mulighetene er jo selvfølgelig der..

Biologene her nord er forøvrig i euforisk ekstase over denne hittil ukjente nordnorske kampsporten, før aldri sett med menneskeøyne.

Man må ikke tro at man

Man må ikke tro at man markerer reviret sitt i elgens rike ustraffet:)

Selvsagt!

Hadde elgen tisset i mitt hjem,skulle jeg ha gitt den ett karatespark selv. Jeg må bare lære meg karate først!