Al Gore skriver bok om løsningene på klimakrisen. Her fra filmen «En ubehagelig sannhet ».

Ny klimabok fra Al Gore

Al Gore skriver om løsningene på klimakrisen.


Mens den første boken beskrev problemet, er det meningen at «Our Choice» – Vårt valg – skal presentere mulige løsninger på klimakrisen. Den nye boken skal etter planen slippes i USA 3. november.

– Nå som behovet for rask handling er blitt enda klarere, med de urovekkende nye funnene de siste tre årene, er det på tide med en omfattende global plan som faktisk løser klimakrisen. «Our Choice» vil møte det behovet, sa Gore tirsdag.

«En ubehagelig sannhet» ble filmatisert, og filmen med samme navn var en av årsakene til at oppmerksomheten rundt klimaendringene økte kraftig i vestlige land i 2006 og 2007. Gore ble belønnet med en Oscar for filmen, og mottok dessuten Nobels fredspris sammen med FNs klimapanel i 2007

Lesernes kommentarer

More Gore

Al Gore, tidenes største løgner og bedrager prøver seg altså på nytt. Han føler seg kanskje
tryggere med Obama i ryggen! Og jeg spør igjen, hvor blir det av den globale oppvarmingen
han og mange andre skremmer lettlurte mennesker med?

Ellers har TV2 i dag offentliggjordt et forskningsresultat som viser at luften over byene inneholder
mindre gasser enn luften over landdistriktene !!!

Al Gore sin misjon.

Det hele dreier seg om penger, det er viktig for butikken å få folk til å kjøpe hans klimabøker. Tiden går.

Enig!

Jeg er enig med deg med UTROPSTEGN !
Denne kvalmende politisk korrekte agitatoren har tjent seg søkkrik på FN og klima. Og den like kvalmende norske Nobel-komiteen som ikke ser forbi sin egen nesetipp i redsel for ikke å være politisk korrekt, fant ham naturligvis verdig en fredspris. Så nå reiser han rundt i privatjeten sin og selger bøker og holder rådyre "forelesninger" for de frelste. Hele klimasaken er blitt vår tids nyreligion. Bare at denne ikke blir hånet og mobbet, men satt på en pidestall der den kan skinne for menigheten. Som stort sett består av såkalte "intellektuelle"; de som har gått på universitetet og lært å sette hodet opp/ned med hjernen nederst og kjeften øverst.

Vil anbefale alle som er

Vil anbefale alle som er interessert i miljø om å lese Bjørn Lomborgs bok "Hold Hodet Kaldt" om en vil ha en mer utvidet horisont enn bare det som Al Gore skriver. Eller gå inn på Lomborgs internett side og se foredrag på video. Det er nemlig svært mye som er tvilsomme påstander i miljø-debatten. Jeg er selv svært interessert i natur og miljø men har sett at mye skremmsels-propaganda ikke nødvendigvis stemmer. Al Gore måtte selv justere feile påstander i sin første bok. Han er ikke alltid helt på høyde med faktiske forhold. At vi forsøpler vet vi alle men at det har slike konsekvenser som ofte blir påstått stemmer ikke helt, og måtene å løse våre problemer på tror jeg ikke Al Gore har resepten på. På tide å få en BALANSERT miljø debatt uten dommedagsprofetiene.

Det haster ja

og det er for Gore å få innført en global CO2 avgift slik at når folk merker at det blir kaldere igjen så kan han si det er takket være CO2 avgiftene. Naturlige svingninger i temperaturen rundt om på kloden har det alltid vært.

At vi forsøpler vet vi alle, men en global skatt på CO2 vil fungere som verktøy for politikere som ønsker verdensregjering, også kjent som New World Order. Redde miljøet gjør det ikke. For en bærekraftig fremtid må vi investere i nye energikilder og teknologi.

Klimatrussel?

Dersom Gore var så bekymret for utslipp av klimagasser med påfølgende konsekvenser, hvorfor bodde ha da i et jetfly i over 6 mnd mens han reiste verden rundt for å promotere sin filmen og sitt Nobel-kandidatur?
Jo, fordi han gir blaffen i miljøet så lenge han tjener masse penger! Nobelkommiteen, den norske regjeringa og publikum ble lurt trill rundt av bløffmaker Gore. Usannhetene var så grove at han ble ble tvunget til å endre filmen i ettertid. Så til alle Gore-tilbedere: Så brutal kan sannheten være!

Al Gore sitt liv i privatjet.

En VIP vet du. Faktum er vel det at om Al Gore reiser verden rundt i jetfly, så kan det ikke sies at verden tar skade av det. Ingen, selv ikke FNs klimapanel kan påvise at det er skadelig. Verden og vi vil bedras.

Løsningen på "Klimakrisen"

Jeg legger inn nok en gang et leserinnlegg fra meg, som ble trykket i Lindesnes avis den 24.3.09, og som også vil komme på trykk andre steder:

Sosialistisk Venstreparti (SV) og klimapolitikken.
SV avholder for tiden sitt landsmøte i Bergen og vil gjøre Klimakrisen til en fanesak i sin valgkamp, og vil sikkert fortsatt bruke en mengde penger til en krise som ikke eksisterer.
Når det gjelder oljefondet, har SV vært et av de partiene som gjennom en teoretisk oppkonstruert handlingsregel ville bruke minst mulig av oljefondets overskudd. Det er anerkjent at vi nå har tapt verdier på 800 milliarder kroner. Nå mens fondet er på sitt laveste
verdinivå vil bl.a. SV bruke flere oljepenger og skylder på finanskrisen.
Atmosfæren er i vår tid sulteforet på CO2; i middel var innholdet de siste 600 millioner år syv ganger så stort som i vår tid. Gartneren firedobler innholdet av CO2 i veksthuset for å få bedre avlinger. I klimapolitikken må vi skille mellom klima og miljø. Naturlovene har gjennom tidene hatt styringen på CO2-innholdet i atmosfæren.
Hvis menneskene hadde muligheter til øke den globale oppvarming med 2 grader C, ville det hatt en positiv virkning på vegetasjonen, for alle matvekster, for dyr og mennesker. Men avgjørende for klimaet er solenergien. Vi står nå foran en ny liten istid/kuldeperiode. Sist det forekom var mellom 1793 og 1830, da var det 1 milliard munner og mette, mens det nå er nærmere 8 milliarder å mette. En global nedkjøling er i så henseende farligere enn en oppvarming, og vi vil få en matvarekrise verre enn den vi opplever i dag.
Kristin Halvorsen vil gjøre klimakrisen til en fanesak og investere i et miljøfond. Erik Solheim
har satt opp ti punkter mot klimaendringene og han vil styre StatoilHydro. Sivilingeniører finner det allerede nå så meningsløst at de går over til andre oljeselskap. Nestleder Audun Lysbakken vil bli tøffere enn Ap bl.a. i klimapolitikken.
CICERO, institutt for klimapolitikk, fikk i 1990 det pålegget å ”fremskaffe kunnskap som kan bidra til å løse det menneskeskapte klimaproblemet”. En umulig oppgave da det etter 18 år og 600 milliarder i ekstra forskning enda ikke er funnet noe bevis for et menneskeskapt klimaproblem.
Norsk klimapolitikk bygger på den samme illusjon – jfr. Klimaforliket mellom dagens regjering,
H, Krf og V. Dette fører til et enormt sløseri og tap av resurser. Deponeringen av 13 mill. tonn CO2 på Sleipnerfeltet som StatoilHydro har drevet med i 13 år, har kostet landet 40 milliarder.
Det samme gjentar seg på Melkøya ved Hammerfest. Bygging av renseanlegg for CO2 på Kårstø og Mongstad beløper seg til 10 milliarder for hvert anlegg. Bare rensing og deponering halverer inntektene fra disse anleggene.
Dette sløseriet av midler vil altså SV gjøre til en fanesak, og er vel vedtatt på landsmøtet når dette innlegg leses. Det samme vil regjeringen, H, Krf. og V fortsette med gjennom Klimaforliket hvor en forfalsket Kyoto-avtale ligger til grunn.
CO2 har liten og ingen innvirkning på klimaet. Bruk heller pengene til infrastruktur, bedre miljøet og til å avhjelpe virkningen av finanskrisen overfor næringsdrivende.
Jonas Sivertsen
Mandal


Gjentakelser

Du bør kanskje oppdatere dette leserinnlegget. Det har jo en fullstendig latterlig mangel på dokumentasjon. Hvis du øker CO2- innholdet 4 ganger så påstår du at alt ville vokse mye bedre, mens all forskning (jeg gjentar all forskning) viser at jorda ville bli ubeboelig. Snakk om svada det du kommer med!

Klima

Alle som vil holde seg oppdatert på klima bør lese FNs klimarapport (laget av KLIMA-forskere- ikke RØRLEGGERE) isteden for å støtte seg på mer obskure teorier (skydannelse/solflekkaktivitet og ting som skjer langt uti Melkeveien). Stå på Al Gore og alle mennesker som kan ha to tanker i hodet samtidig!

Al Gore

Al Gore pleide å være en helt for meg, men det var før jeg begynte å finne ut av mulige motiver. Politikere bruker klimaendringer som unnskyldning til å utvide kontrollen sin over samfunnet ved å presentere seg som redningsmenn.

Før kalte FN det "global oppvarming". Hvorfor byttet de til "klimaendringer"?

Frarådes i skolen.

Al Gores klimafilm frarådes nå brukt i undrevisning fordi den har flere faktafeil.

spekulering

Al Gore we do not need More.
Snakker om selv oppnevnt fjase hank.
Det har vært istid og diverse anna opp gjennom historien, men en ting er sikkert, det vil skje igjen.
En trenger ikke være forsker på NASA for å skjønne det.
Reise rundt i privat jet og proklamere at me må ha skatter og avgifter for CO2, når en er en av dei verste i klassen, hmmmm kansje han har fått låne papir flyet til Erik Solheim med en opptrekt strikk motor, en kan alltids håpe.

Klima.

Det teller i grunnen lite om hvem som har høyest røst når det gjelder det som kalles: Klimakrise, klimaendring osv.
Universet er i stadig forandring og ingen kan gjøre noe med det. At vi kan stå for en bitteliten del av klimaendringen er mulig?? men det teller vel lite, hvis vi skal tro på disse forskerne som har gravd fram skjeletter fra fortiden så langt nord som på Svalbard, og sagt at disse skjelettene tilhører dyr som levde i tropene. Hvem snakker sant?
Dommedags profetier har vi hatt i uminnelige tider.

kosmiske forhold

Hvis man sammenligner grafene fra temperatur , atmosfæregassnivåer , stråling , solsystemets plassering i galaksen , jordas vinkler og plassering i solsystemet så vil man se at grafene er svært like og at alt henger sammen - man vet altså hva som styrer klimaet , men man vet lite om vi kan påvirke balansen negativt - men det virker usannsynlig mener mange som burde vite hva de prater om . Når man altså vet hva som styrer klimaet kan vi også enkelt beregne framtidas klima hvis vi tør .... Hvis vi vil er det store muligheter for å redusere forurensing for sikkerhets skyld - det fks biomasse nok til å drive det meste av verdens motorer nærmest co2 nøytralt og det er fks mulig å påby solfangertak på nye hus .