Svensk MGP-eventyr over for Haukaas Storeng
Maria Haukaas Storeng røk ut av den svenske Melodifestivalen da hennes duett med Anna Sahlin endte på nest siste plass i lørdagens delfinale.
Den norske sangeren sier til Dagbladet.no at hun er litt overrasket over resultatet, men ikke skuffet.
– Vi har funnet tonen og vil gjerne fortsette samarbeidet, sier Haukaas Storeng om forholdet til Sahlin.
Fjorårets norske Eurosong-deltaker sang «Killing Me Tenderly» i delfinalen i Malmö Arena. Men responsen fra det svenske TV-publikummet var heller laber.
Da resultatet av seeravstemningen var klart, var det bare den internasjonale juryen som kunne ha sikret den svensknorske duoen en plass i finalen.
Juryen, som deler ut én finaleplass per delfinale, valgte imidlertid i stedet å satse på kritikerfavoritten Sarah Dawn Finer.
(©NTB)



Høytlesning gir skoleflinke barn
Grekere retter sinnet mot EU
Politiet: – Flere kan ha lekket opplysninger
Lesernes kommentarer
Arne Solvang
1. mars 2009 - 10:15
GRATULERER MED EN FIN OPPTREDEN I SVENSK GRAND PRIX !
Ingen tvil om at du fortjente finale plass..., bare synd at snevre svensker ikke så det...
Aina Sivertsen
1. mars 2009 - 11:11
Heia!
Tormod Andersen
1. mars 2009 - 13:18
Det fortjente hun!!
Leif kåre Nordmo
1. mars 2009 - 13:42
Maria,