
Er vaksinen mot svineinfluensa farlig?
Vaksinen mot svineinfluensa, Pandemrix, inneholder skvalen, et stoff som har fått meget lite oppmerksomhet i norsk media i forhold til kvikksølv.
Vi finner lite informasjon om skvalen når vi søker i internett, men når vi søker
på skvalen på engelsk, ”squalene”, på Google finner vi mange interessante opplysninger og synspunkter.
Skvalen er et hjelpestoff, ”adjuvans”, som er tilsatt for å øke immunresponsen. Dette bidrar til at større mengder vaksine rekker lenger og kan produseres raskere og billigere.
Stoffet er meget omstridt internasjonalt, også blant seriøse medisinske eksperter.
Noen eksperter mener at det finnes forbindelser mellom dette stoffet og flere autoimmune sykdommer, for eksempel MS, ME og den paralyserende nervesykdommen Guillain-Barrés syndrom (GBS).
Vaksiner som inneholder skvalen er myntet på det europeiske markedet. Ingen vaksine som inneholder skvalen er hittil tillatt i USA.
Vi kan lese innholdsfortegnelsen over svineinfluensavaksinen i Felleskatalogen når den tid kommer. Det er meget mulig at det ikke står skvalen, men heller produsenten Glaxos navn på stoffet, ASO3.
Når det gjelder både kvikksølv og skvalen (squalene) i vaksinen, anbefales det å lese om forskjellige synspunkter og tenke gjennom dette, før det tas en avgjørelse om eventuell vaksinering. Vi har rett til å vite om, og til å bestemme selv, hva som kan innføres i kroppene våre.
Det finnes nå mange tilgjengelige informasjonskilder om vaksiner. Som på mange andre områder er det ingen - ikke en gang norske helsemyndigheter - som har monopol på sannheten.
Dr. Per Fugelli har nylig uttalt at nordmenn er mer opplyste og mindre lydige enn før - noe man godt kan være stolt av!

Byggeboom i Asia varsler ny finanskrise
Soldater mot streikende politi i Brasil
Den spanske maleren Antoni Tàpies er død
Lesernes kommentarer
Reidun Carstens
2. september 2009 - 11:45
Squalene linkes direkte til Gulfkrigsyndromet.
Dette er svært viktig å få fram. Squalene i vaksiner Gulfkrigsyndromet - Guillain-Barre-Syndrome.
Dette resulterte i alvorlige autoimmune nevrologiske blandt de vaksinerte soldatene som ALS (Amyotrofisk lateral sklerose), også kalt Lou Gehrigs sykdom. Videre multippel sklerose (MS), lupus, transversell myelitt (en nevrologisk forstyrrelse forårsaket av inflammasjon i ryggsøylen), endocarditt (inflammasjon i den indre hjertehinnen), optisk neuritt med blindhet og glomerulonephritt (en type nyresykdom).
Det var professor RF Garry som oppdaget at squalene i anthrax-vaksinen var årsaken til disse lidelsene.
Dyrestudier der denne aduvanten har vært brukt, har funnet den dødelig !!
Det kan ta både måneder og år før bivikningene av vaksinen inntreffer.
Pandemrix er en mockup-vaksine.
Dr. Anders Bruun Laursen har gjort noen grundige undersøkelser rundt innholdet av squalene i Pandemrix.
Gjennomsnittlig mengde som ble injisere i amerikanske soldater i utlandet og hjemme i anthrax vaksinen under og etter Golfkrigen var 34,2 mikrogram per milliarder mikrogram vann. Ifølge en studie var dette årsaken til Golfkrigsyndromet. Tabellen fra FDAs analyser er å finne på The Military Vaccine Resource Directory website.
A.. AVA 020 til 11 ppb squalene (parts per billion)
B.. AVA 030 til 10 ppb squalene
C.. AVA 038 til 27 ppb squalene
D.. AVA 043 til 40 ppb squalene
E.. AVA 047 til 83 ppb squalene
Dette er også bekreftet av professor R.F. Garry.
På side 6 i dette dokument : http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/pandemrix/H-832-en6.pdf finner man følgende opplysninger som Dr. Laursen publiserer :
As seen on p. 6 of this EMEA document (7), the Pandremix vaccine contains 10,68 mg of squalene per 0,5 ml. This corresponds to 2.136.0000 microgrammes pr. billion microgrammes of water, i.e. one million times more squalene per dose than in (4). There is any reason to believe that this will make people sick to a much higher extent than in 1990/91. This appears murderous to me.
Altså, innholdet av squalene er langt høyere nå enn i de vaksiner som ble gitt til amerikanske soldater mot miltbrann ( anthrax ) under Golfkrigen.
Det er ikke uten grunn at vaksineprodusenten GlaxoSmithKline fraskriver seg ethvert ansvar for bivikninger.
Denne vaksinen synes nå helt klart å kunne oppfylle ordtaket om at :
" Behandlingen var en suksess !! Men pasienten døde av det. "
Shame on you Folkehelseinstituttet og norske myndigheter.
Dette her er opplysninger DERE burde informere det norske folk om.
Svine-svindel-influensaen her vil visst ingen ende ta i tilbakeholdelse / desinfomasjon til det norske folk.
Sandy Lunøe
2. september 2009 - 19:58
Får våre eldre tilbud om dobbelmengde med bivirkninger?
Når Folkehelseinstituttet blir spurt om frekvensen av alvorlige bivirkninger er svaret "uhyre sjeldent". Men dokumentet definerer "very rare" som 1 - 10 000. Dette er ikke uhyre sjeldent. Og det står at det er ukjent (for både produsenten og det offentlige) om det blir enda flere alvorlige tilfeller! (s. 32).
(Apropos bivirkninger: Jeg har vært medlem av den engelske Guillain-Barre Syndrome (GBS)-foreningen nå i over 20 år. GBS er en smertefull, paralyserende sykdom).
Vi har her diskutert mest om skvalen. Formaldehyd er også et av innholdsstoffene. Det er kjent som et kreftfremkallende stoff. Vi leser at produktet ikke blir testet for å finne ut om det kan føre til kreft.
Vi kan også lese i at de som er eldre enn 80 år skal få dobbeldose, det vil si at de får dobbelmengde av både kvikksølv og skvalen.
Får da våre eldre tilbud om dobbelmengde med bivirkninger?
Terje Edmund Mathiassen
2. september 2009 - 20:37
Svineinfluensaen.
Det har vært skrevet og sagt atskillig om denne svineinfluensaen i lange, lange tider nå. Først ble det konstatert som en realitet. Så begynte spekulasjonene omkring en verdensomspennende pandemi som ville få uante konsekvenser. På dette tidspunktet må ekspertene våre hatt liten oversikt, ettersom det oppsto de mest fantasifulle horror-scenarioer om hvor farlig denne influensaen ville kunne utvikle seg til å bli!
Selv har jeg en livstruende åndedrettssykdom som gjorde at jeg i første omgang lurte på om jeg ikke burde sørge for en influensavaksine mot dette litt skumle greiene. Men noen vaksine var ikke klar på det tidspunktet, - med unntak av Tamiflu. En vaksine beregnet på forgjengeren. . . Bortkastede penger.
Men nå har det visst kommet en vaksine som skal være virksom. Baksiden er at dens bivirkninger ser ut til å være mer enn det som skal være gevinsten, og da faller poenget bort.
Er det virkelig bare en diger, grådig, kommersiell interesse bak hele dette vaksine-opplegget, hvor verdens regjeringer står med lua i hånden og pengebunken i den andre, for å handle store lagre med vaksinedoser til hele folket?
Eller har dette en langt større og en atskillig mer alvorlig side, enn det som tilsynelatende er det som offisielt sies fra politisk og medisinsk hånd?
Robert Skår Solheim
2. september 2009 - 20:58
Vaksine
I rundt 2/3 av vanlig influensa vaksine er det 25 microgram Mercury, 250 ganger meir enn sikkerhets grensen til EPA.
Eg veit ikkje kor mykje bly som skal til for å få ein dødelig dose, men Mercury er 1000 ganger meir giftig enn bly. og fleire dyre forsøk har ført til at dyrene dør.
Den beste "vaksinen" mot influensa er vitamin D3 som du får i fra sola(derfor dei fleste vert sjuke om vinteren). Ta vitamin kapsler med vitamin D3 visst du ikkje har vert ut i sola den dagen og kroppen er klar for eit eventuelt angrep.
3. september 2009 - 14:56
TAKK!
Ja, det skulle være en menneskerett å få vite, men ikke lett å følge med når det brukes forskjellige navn på stoffene. Igjen takk for nyttig kunnskap - bare pøs på.
Svein Henriksen
3. september 2009 - 20:19
Vaksine mot svineinfluensa
P.S. Sønnen til en dame i en dagligvareforretning påstår nå at han har fått svinekotelettinfluensa. Der steker de opp koteletter som er i ferd med å gå ut på dato. Alternativet for det de ikke får solgt er kast, eller ta med hjem.
Sandy Lunøe
8. september 2009 - 11:58
Nei ja nei ja nei ja nei ja....
JA, millioner blir syke av svineflu. NEI ikke mange blir syke.
JA alle skal testes. NEI ikke alle skal testes.
JA, britiske forskere sier at Tamiflu er farlig for barn. NEI, Tamiflu er ikke farlig for norske barn.
NEI det finnes ikke bindinger til vaksineprodusenter. JA, de som skriver medisinske vaksineartikler i og de som forsker på vaksiner mottar penger fra vaksineprodusenter. Men NEI, det finnes ikke bindinger.
JA alle skal holde seg hjemme. NEI, de må oppsøke lege.
Vi antar vi går ut fra vi antar vi går ut fra....