Tar PST parti?
Somaliere i vesten har alltid sendt penger til hjemlandet. Som skal dekke mat til familie, og penger til å forsette krigføringen i hjemlandet. Pengestøtten til krigføring utarmer Afrika og andre konfliktområder Stammekrigene vil forsette når "flyktninger og asylsøkere" pengeoverføringer blir brukt til dette formålet.
Men det som blir problemet er om Politiets Sikkerhetstjeneste (PST) tar parti i en av mange konflikter i Afrika. Og om bakgrunnen for PST engasjement i Somalia er at USA støtter Etiopia "frigjøringskrig" i Somalia. Har dette en klar politisk undertone. Når PST overseer overføringer til andre militante grupper som også driver ulike former for terror.
Er det tillatt at Tamiler og regjeringen i Norge sender penger til LTTE -geriljaen på Sri Lanka . Eller overføringer på 650 millioner kroner fra regjeringen til Hamas på Gazastripen som sender raketter mot Israel, og drapstruer dansker på Hamas- barne- tv. Dette er vel også en form for pengeoverføringer som fører til Islamsk terror, og som PST også burde undersøke.

Politiet: – Flere kan ha lekket opplysninger
Expert nektet å gi penger igjen for defekt tv
To fjellklatrere funnet omkommet
Lesernes kommentarer
Geir Skjøret
5. mars 2008 - 21:08
Meget godt observert!
Alle annerkjenner tungtvannsaksjonen ved Rjukan som en av den mest heltemodige operasjonen i nyere norsk historie. Det er til og med laget en vaskeekte hollywoodfilm av hendelsen! Men hvor mange er klar over at menneskene bak aksjonen ga blaffen i at fergen var en helt ordinær gods- og passasjer-ferge med uskyldige norske kvinner og barn om bord, hvorav 14 norske sivile liv gikk tapt?
Hva gjør at noen blir definert som terrorister og andre blir definert som store helter?!? Jeg vet ikke, gjør du?
Magnar Lid
6. mars 2008 - 9:08
Pengestøtte til krigføring i utlandet.
-her er utdrag av innlegg og som viser myndighetene bør lage et regelverk som ikke bare ivaretar de politiske interessene i konfliktområder. Men som kan motvirke all form for pengestøtte til krigføring i utlandet.
--------------------------------------------------------
"Somaliske myndigheter og deres støttespillere står bak alvorlige brudd på menneskerettighetene i det urolige landet, hevder seniorforskeren ved Norsk Institutt for by- og regionforskning.
- Norge har vært veldig dårlige til å profilere seg i forhold til menneskerettighetsbrudd fra overgangsregjeringens side, sier Hansen.
Samtidig som norske myndigheter gir økonomisk bistand til overgangsregjeringen, er nå tre somaliere i Norge siktet for å finansiere terror. De er mistenkt for å gi penger til den andre siden i konflikten, de militante islamistiske opprørerne.
Hansen mener at også overgangsregjeringen, sammen med etiopiske styrker, står bak brudd på menneskerettighetene i Somalia."
http://www.nrk.no/nyheter/1.5008266