Det går jo an å bruke hodet, UD!
Folk raser mot UD. Er byråkratene i UD mindre begavet?
Hvordan kan det vær rettferdig å sende en gutt tilbake til Sri Lanka, som han kom fra, bare 9 år gammel, til en forfyllet bestefar og en gammel bestemor.
Hadde dette vært en norsk gutt, som skulle bo hos bestemor og en forfyllet bestefar, så hadde barnevernet vært på pletten og satt barnet i en barnevernsinstitusjon eller hos fosterforeldre øyeblikkelig!
En lang rekke resurspersoner viser det seg at UD sender ut, i følge media: forskere, folk som er etablerte, snakker flytende norsk, har jobb – betaler sin skatt og har skaffet seg egen bolig. Samtidig som Staten skriker etter fagfolk, forskere og andre resurspersoner. Mens de kriminelle tar man vare på. –Og Mullaen får bli – fortsatt. Hvor er logikken Bjarne Håkon Hansen?

Høytlesning gir skoleflinke barn
Grekere retter sinnet mot EU
Politiet: – Flere kan ha lekket opplysninger
Lesernes kommentarer
Frode Lyngbø
1. februar 2008 - 14:47
Utsendelser
Jeg har selv etterlyst tidligere en hurtigutsendelse av Mulla Krekar, men det skjer visst aldri. Mullaen er på en eller annen måte minst farlig her og myndighetene skjuler nok en eller annen sannhet om hvorfor han fortsatt går fri her
Samme med mengder av kriminelle utlendinger som opptar mye av plassene i norske fengsler. Jeg vil også kalle det for kriminelt å oppholde seg i øandet uten å ville identifisere seg, eller holde seg totalt skjult for myndighetene.
Hvorfor blir ikke alle disse oppsporet og sendt ut av landet ?
Er man redd for å bli stemplet for etnisk renskning eller hva foregår egentlig ?
Det er mange tusen personer som myndighetene i Norge opplyser om holder seg i skjul i landet uten kjent identitet.
Rundt i norske havner får vi ikke lov til å gå langs kaiene lenger av frykt for terrorister, og vi har norske soldater i kamp mot terrorismen i andre land, men hjemme kan mulige terrorister og kriminelle leve i fred og uten fare. Norge ser ut til å være et friland for kriminelle, mens myndighetene ut personer som etter all logikk skulle få bli i landet.
Noe annet er det faktum at barn noen ganger blir brukt som en første billett for å få inn hele familer og slekter. Da er jeg enig i at man ikke skal la barnet får bli her.
Og hvis noen tror at Bjarne Håkon Hansen eller andre i regjeringen har noe de skulle sagt i disse sakene så vil jeg be dem tenke seg om en gang til. De har i realiteten lite makt.
Politikerne er styrt av råd og beskjeder fra embedsverket.
Per morten Jørstad
1. februar 2008 - 16:56
PENDLING
Preventive hensyn- alment som individuelt- er begrunnelsen.
Profylaksen er at hvis man tillater pendling, vil proformaekteskap formere seg og være utenfor kontroll.
Vil de det? Er det så lett? Å lure det stedlige politi, fks. i Trondheim- som har en betydelig erfaring med å sjekke klesskap, baderomsskap og forhøre seg hus naboer og huseiere.
Det er da ikke den som er gift, bor, arbeider og pendler etc, som skal bevise sin uskyld.
Det er da rimelig, med det tilnærmet strafferettslige preg denne type saker og politiske samt byråkratiske holdninger representerer, at det er det offentlige uansett etat, som skal påvise, bevise og besørge rettssikkerhet her.
Kafka synes å være tilstede i krokene her. Men værst er det at man anser pendling som et alvorlig brudd på norske regler- selv om politiet er informert (Solokova), sier ok- mens Bj. H. Hansen og UNEs nemndsleder fastslår at feil fra politiet ikke fritar utlendingen for ansvar...
Er det noe rart at det gitt galt med fks. norske jøder under siste krig med en slik tankegang? Fortsatt levende. Men det vasser omkring i samfunnet mennesker som bruker det meste av sin tid til gale ting- uten at noen tar fram sverdet..ihvertfall ikke endel politiske skyggeboksere.
Øystein Haug
1. februar 2008 - 19:56
Er det virkelig så ille for
Håvard Solberg
2. februar 2008 - 8:41
Norge og innvandring
De bør være nesten umulig å få i jobb.
Nei ta på dere nasiunniform og gå i tog for å få noen ut.Da får de bli i Norge.
Man må være taktisk hvis man skal få noe igjennom i Norge.
Alle vil ha ut Krekar.Tror han blir her til sistemann har slukket lyset.
Odd Johannessen
2. februar 2008 - 10:40
Redde hele verden.
Men én ting skjønner jeg ikke: hvorfor så strenge regler for mennesker med kompetanse som Norge så sårt trenger? Nettopp er det avgjort at en russisk forsker ved NTNU skal utvises. NTNU sloss med nebb og klør for å få beholde henne, men ikke tale om.
En gang i tiden sto den legendariske norske piloten Bernt Balchen i fare for å bli utvist fra USA. Men USA trengte han, derfor laget de ganske enkelt en ny lov som eksisterer den dag i dag under navnet "The Balchen Law".
Kanskje vi burde hatt en slik lov vi også? Ikke bare "The Krekar Law": steller du i stand nok bråk får du gratis advokathjelp og får bli.
Odd Johannessen
2. februar 2008 - 15:06
Næmmen, er du der igjen!
Erling Eek
2. februar 2008 - 18:04
Du
Per morten Jørstad
2. februar 2008 - 13:04
Bj. H. Hansen
Det samme sa UNEs leder til media før det kom fra ministeren.
OG HVA var det NTNU hadde forgått seg mot? JO: de hadde latt Solokova fortsette å arbeide, riktignok uten lønn. Men dette er forbudt og alvorlig nok til reaksjoner mot NTNU. Som vil bli vurdert!!!
Men det er skriftlig bevisbart at det er fast praksis innen UDI- gjentar UDI (ikke UNE eller ministerens arena, fordi de vet ikke nok om dette), at man får fortsatt tillatelse til arbeid og opphold i samsvar med vanlig UDI-praksis sålenge saken er til behandling og inntil endelig avgjørelse. Man må søke/be/krever dette: men i h.t. fast praksis osv... NB! Jeg har det skriftlig i annen sammenheng- lyst til å lese, fks. ministeren..? Hvis ikke, bør man ta en statistikk på hvorledes slike saker er avgjort i de siste ca. 20 år.
Dette er et eksempel på en forvaltning som ikke kjenner regler, praksis, vingler i politikk og byråkrati og sliter med Manuale R-O-saken, til de grader, at det lammer systemet slik at ingen tør gjøre noe annet enn å følge byråkratiets og politikkens 1. bud: "si eller gjør aldri noe som kan bli brukt mot deg selv."
Solokova og NTNU aner ikke hva de forholder seg til.
Men derfor bør sak anlegges for domstol. Gudd løkk!