Verdens beste land?
BEST I KLASSEN...
men ikke uten feil. FN foreteller ingen ting om feilene i vårt samfunn, som nok i grunn og bunn er ganske bra. Vi har et solid nett av sosiale tjenester som fanger nok opp de fleste. Av og til er kanskje maskevidden litt for stor men man kan vel ikke henge seg opp i dette.
Det er nok ikke det som bekymrer meg, men alt det der som ikke sees og ikke registreres og som for de fleste av oss er skjult og med jevne mellomrom kommer til dagens lys.
Brennpunkt i dag, tirsdag 8. januar fant frem til en sak som jeg tør si er nok så sjokkerende for et alminnelig menneske. Det setter et stort spørsmålstegn på helsevesnet som vi vanlige dødlige stoler på vil gjøre sitt beste for oss når det gjelder.
Det er greit med forskning, vel det må vel til om man skal komme videre, men nå den går på bekostning av vanlige mennesker i sin ytterste nød så synes jeg nok at de ansvarlige går litt vel risikofyllt frem. Nå er det loddtrekning om du skal dø eller leve. Vel, loddene er gratis men kanskje ingen vil ha et slikt lodd. Du blir heller ikke spurt, du kan rett og slett ikke spørres, men du blir påtvunget et lodd som du slettes ikke vil ha uansett.
Man kan faktisk bli redd og begynner å lure på hva de ellers har på gang innen helsevesnet og dets forskning og om ikke du eller jeg er den neste som må til pers av en eller annen grunn. Er jo også spørsmålet om du og jeg skal bidra selv om det kan koste livet. Men fortsatt mener jeg at denne form for forskning er nesten av kriminell natur og det synes meg rart at ingen har tatt fatt på og gå til sak. Jeg ville ikke hefta og fått dette rettslig undersøkt.
Så får man nå bare håpe at man slipper og bli en del av både forskning og andre forsøk innen vårt helsevesen.

Politiet: – Flere kan ha lekket opplysninger
Expert nektet å gi penger igjen for defekt tv
To fjellklatrere funnet omkommet
Lesernes kommentarer
Håvard Moen
8. januar 2008 - 23:34
Loddtrekning om liv og død i verden beste land ???
Denne loddtrekningen handler om det.
Flere har mistet livet fordi de ikke fikk riktig konvolutt. De fikk derfor ikke nødvendig behandling, og døde.
Hadde disse lottokonvoluttene aldri blitt innført, så hadde mange liv vært reddet.
Jeg har derfor en betydelig trang til å få vite hvem som innførte systemet, slik at saken kan få en oppfølging.
9. januar 2008 - 18:30
Tenk å ofre mennesker for å få "heder og ære"!
Nå gjorde disse konvoluttene det slik at enkelte leger brøt prosedyren (selvfølgelig) fordi det stred mot deres etikk som lege. Selv om det kom til å få konsekvenser for dem.
Tenk å ofre mennesker for å få heder og ære!! – Og så med noe så barnslig med ja/nei konvolutter! – Ikke særlig seriøst, og med morderisk resultat.
Iren Ramsøy
10. januar 2008 - 9:14
Loddtrekning om liv og død